23/04/2026
Tym razem Warszawskie Diany, reprezentowane przez kol. Joannę Borkowską, przybliżały łowiectwo - w kontekście prawnym i praktycznym - studentom Wydziału Prawa i Administracji UW. Prawdziwą przyjemnością było podzielenie się wiedzą z młodzieżą i obalenie niesprawiedliwych mitów o naszym środowisku.
Prawo Łowieckie w ochronie środowiska.⚖️
Na zaproszenie Koła Naukowego Prawa Ochrony Środowiska, działającego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Łowczy Okręgowy Sławomir Kwiatkowski wraz z Kol. Joanną Borkowską członkiem Zarządu Okręgowego oraz Kol. Piotrem Tartakowskim z KŁ "Żerań" wzięli udział w wydarzeniu, którego tematem była debata o miejscu prawa łowieckiego w systemie prawa, funkcjach łowiectwa oraz podstawach gospodarki łowieckiej.
Nasi eksperci odpowiadali na liczne pytania, tym samym pokazali szeroko rozumiane łowiectwo od strony ekologicznej i prawnej.
Spotkanie odbyło się w wspaniałej atmosferze i ustalono, że spotkania będą kontynuowane. Najważniejsze jest to, iż mogliśmy przedstawić łowiectwo wraz z mechanizmami rządzącymi w przyrodzie od strony naukowej i praktycznej, tym samym obnażając tendencyjne czy mijające się z prawdą newsy portali informacyjnych lub społecznych.