23/08/2022
Drodzy działkowcy ROD Kolejarz. Przez ponad rok nie udzielałem się w kwestii ROD Kolejarz. Zamknąłem ten profil i jak przez wiele lat zanim byłem w zarządzie tylko spacerowałem alejami.
Naprawdę mam co robić prywatnie i zawodowo.
Niestety to co się dzieje zmusza mnie do zabrania głosu, również dlatego, że to obecny zarząd komisaryczny miał rzekomo przywracać ład i porządek prawny.
1) Czy na pewno zostały spełnione warunki paragrafu 68 statutu PZD aby zwołać walne w formie nadzwyczajnego?
2) Czy normalne jest, że zwołuje się walne gdzie w składzie komisarycznego są osoby, które wcześniej złożyły rezygnację, a inne są niewybrane przez działkowców i w porządku obrad nie ma ani zatwierdzenia tych osób, ani wybrania normalnego zarządu i komisji rewizyjnej? Czy te osoby chcą na siłę być dłużej w zarządzie niż przewiduje to punkt 3 paragrafu 41 statutu PZD?
3) Czy głównym zadaniem zarządu komisarycznego nie jest przypadkiem zwołanie walnego, na którym działkowcy wybiorą organy je reprezentujące czyli zarząd i komisję rewizyjną?
To tak ma wyglądać przywracanie ładu i porządku prawnego?
Z poważaniem,
Piotr Pawlik.