18/09/2025
Ekologiczne i zdrowe budynki ? Fikcja ?
Bardzo proszę. Jednym zdaniem - chodzi o to, że nie ma w Polsce i na świecie technologii budowy domów, która dawałaby realną możliwość niższego zużycia energii do celów ogrzewania latem i chłodzenia zimą. Dodatkowo ten budynek projektowany jest bez stosowania styropianów i formaldehydów, co nie jest bez znaczenia dla zdrowia ludzkiego.
Ot cała to różnica, w odniesieniu do tzw. otoczenia konkurencyjnego.
Teraz można sobie zadać pytanie, czy każdy budynek tzw. pasywny czy zeroenergetyczny jest w istocie budynkiem ekologicznym, i zdrowym ? No, właśnie.
https://polskieforumbudowlane.pl/public/d/267-technologia-budowy-zdrowych-i-oszczednych-domow-i-budynkow-na-lata
---
Polskie Forum Budowlane omawia aktualną tematykę branży budowlanej i branż współpracujących. Więcej informacji ogólnych znajdziecie Państwa w zakładce "O Nas"