Fundacja Po Pierwsze Kultura

Fundacja Po Pierwsze Kultura Powstała z miłości do kultury i potrzeby jej wspierania

7 maja tego roku, w jednym z warszawskich liceów, Karol z Karolem natknęli się na siebie podczas matury z muzyki... Karo...
22/05/2026

7 maja tego roku, w jednym z warszawskich liceów, Karol z Karolem natknęli się na siebie podczas matury z muzyki... Karol O. mówi, że chciał dzięki temu pokonać Karola J. w nowym odcinku Dzikie Ucho, tylko, że Karol J. mówi dokładnie to samo, więc nie do końca wiemy komu wierzyć...

Zobaczcie sami, komu poszło lepiej 😘

Polska muzyka, wielkie emocje i… poprzeczka, która leży na ziemi ;)...

📸 Pamiątka z Łowicza!Wielkie gratulacje dla Łódzkiej Orkiestry Retro za wspaniałą atmosferę złotych czasów retro, a dla ...
18/05/2026

📸 Pamiątka z Łowicza!

Wielkie gratulacje dla Łódzkiej Orkiestry Retro za wspaniałą atmosferę złotych czasów retro, a dla cudownej Publiczności wyrazy wdzięczności za tak liczne przybycie! Do zobaczenia na kolejnych koncertach. ❤️

ŁOWICZ! ❤️
Cóż to był za wieczór!!! Sala była pełna po brzegi i to dosłownie, a energia publiczności rosła z każdą piosenką szybciej, niż tempo w “Ja nie mam głosu!” 🔥
Ogromną przyjemnością była dla nas również obecność wyjątkowego gościa - pana Michała Fogga, prawnuka Mieczysława Fogga. Dziękujemy za przybycie i wspólną rozmowę! 😊
Dziękujemy bardzo Łowicki Ośrodek Kultury za wspaniałą organizację oraz realizatorom ośrodka, za profesjonalne nagłośnienie. 🪗
I oczywiście dziękujemy naszej Publiczności za ten piękny wieczór - za to, że razem z nami przenieśli się Państwo do Epoki Fogga.
Jak to wczoraj rzekł nasz konferansjer Michał - skoro Łowicz, to musiało być prawdziwe jam session 🍓 (tak…tego żartu nie mogliśmy sobie odpuścić)
A teraz kłaniamy się nisko i do zobaczenia już 7 czerwca o godz. 18:00 w Afloparku w Pabianicach - obiecujemy, że znowu będzie stylowo, muzycznie i odrobinę niepoważnie. 🎶

📣Prawie SOLD OUT!To naprawdę ostatnia szansa na miejsce w naszym wehikule czasu, który już w niedzielę zabierze nas do e...
15/05/2026

📣Prawie SOLD OUT!

To naprawdę ostatnia szansa na miejsce w naszym wehikule czasu, który już w niedzielę zabierze nas do epoki Fogga. Kto pierwszy, ten lepszy!
bit.ly/4tWDzO3

📍17 maja, godzina 19:00, Łowicki Ośrodek Kultury

🧐 Twarz jakby znajoma, czyż nie?Jak widać, klimatami retro może zarazić się nawet największy drań! Z radością przekazuje...
08/05/2026

🧐 Twarz jakby znajoma, czyż nie?

Jak widać, klimatami retro może zarazić się nawet największy drań! Z radością przekazujemy, że Krzysztof Marczak dołączył do projektu wspieranego przez fundację, czyli Łódzkiej Orkiestry Retro. Od dziś możecie więc usłyszeć Go nie tylko w utworach Przybory i Wasowskiego, ale również kompozytorów z okresu międzywojnia.

Cieszymy się i gratulujemy współpracy, a Państwa zapraszamy na najbliższe koncerty z udziałem Krzysztofa:
🎻 16 maja, Warszawa, Park Sielecki
🪗 17 maja, Łowicz, Łowicki Ośrodek Kultury

Niech Państwa serce ukołysze... Łódzka Orkiestra Retro!Rok 2026 jest rokiem Mieczysława Fogga, nie bez przyczyny więc si...
07/05/2026

Niech Państwa serce ukołysze... Łódzka Orkiestra Retro!

Rok 2026 jest rokiem Mieczysława Fogga, nie bez przyczyny więc sięgniemy pamięcią do czasów, gdy to nazwisko nie znikało z repertuarów w całej Polsce.
📅 Już 𝟏𝟕 𝐦𝐚𝐣𝐚 w Łowiczu wystąpią znakomici wykonawcy muzyki retro - orkiestra, która rok temu, z rąk 𝐩𝐫𝐚𝐰𝐧𝐮𝐤𝐚 𝐅𝐨𝐠𝐠𝐚, otrzymała Złoty Liść Retro w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Retro, im. Mieczysława Fogga.

Bądźcie z nami!
📍17.05, godz. 19.00 - "Epoka Fogga" - koncert Łódzkiej Orkiestry Retro w Łowiczu Łowicki Ośrodek Kultury
Bilety do nabycia online:

Epoka Fogga - Łódzka Orkiestra Retro - Bilety na koncert ✔️. Kup Bilet Online już teraz na biletyna.pl ➤ Sprawdź nasze bilety!

😍 Przekazujemy dobre nowiny! Od kwietnia aż do listopada Łódzki Dom Kultury realizuje projekt "ŁDK inspiruje seniorów", ...
15/04/2026

😍 Przekazujemy dobre nowiny!

Od kwietnia aż do listopada Łódzki Dom Kultury realizuje projekt "ŁDK inspiruje seniorów", w ramach którego nawiązano współpracę z artystami naszej Fundacji. Dzięki temu możemy prezentować nasz program na terenie całego regionu! 🛶

🎹🎤 Dziękujemy za tę możliwość i do zobaczenia na kolejnych przystankach tej muzycznej podróży.

🎷 Powracamy wspomnieniami do jakże przyjemnego początku roku Raz jeszcze dziękujemy za Państwa obecność podczas koncertu...
15/01/2026

🎷 Powracamy wspomnieniami do jakże przyjemnego początku roku

Raz jeszcze dziękujemy za Państwa obecność podczas koncertu Łódzkiej Orkiestry Retro w Domu Kultury 502. Zachęcamy do śledzenia kolejnych wydarzeń zespołu. Wystarczy zaobserwować stronę! ✔️

Zimowy Koncert już za nami! Serdecznie dziękujemy za Państwa obecność w MSK: Widzew Wschód - Dom Kultury 502, a Fundacja Po Pierwsze Kultura za jego organizację - tym wydarzeniem rozpoczęliśmy wspólnie kolejny rok! Życzymy aby nie zabrakło w nim Państwu muzyki😍

11/01/2026

❄️ 𝑁𝑎 𝑐𝑎ł𝑒𝑗 𝑝𝑜ł𝑎𝑐𝑖 𝑠́𝑛𝑖𝑒𝑔 podczas Koncertu Zimowego w OKej Brwinów

Dziękujemy za wspaniały czas, wspólne śpiewanie i cudowną atmosferę. Mamy nadzieję - do zobaczenia! Tymczasem, zapraszamy do wysłuchania utworu w wykonaniu Amelii Lubicz-Miszewskiej, Krzysztofa Marczaka i Macieja Wiśniewskiego.

🔚Koniec roku to czas podsumowań!Pragniemy więc raz jeszcze przypomnieć naszą ostatnią inicjatywę, czyli zadanie publiczn...
30/12/2025

🔚Koniec roku to czas podsumowań!

Pragniemy więc raz jeszcze przypomnieć naszą ostatnią inicjatywę, czyli zadanie publiczne realizowane w ramach projektu „Wieczór ze Starszymi Panami - spektakl Tanie Dranie i rozmowa o historii Kabaretu Starszych Panów”, sfinansowanego przez m. st. Warszawa, Urząd Dzielnicy Wesoła.

Zadanie zrealizowaliśmy w siedzibie Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna”, również dzięki pomocy dyrekcji Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła - dziękujemy!
W ramach projektu spotkaliśmy się z Seniorami na krótką dyskusję o twórczości duetu Przybory i Wasowskiego, a następnie pokaz autorskiego spektaklu fundacji pt. „Tanie Dranie”.

Oby więcej takich inicjatyw w 2026! Do muzycznego zobaczenia 👋🏻

———
Projekt sfinansowało m. st. Warszawa

Z dumą podpisujemy się pod niniejszym zaproszeniem - dołączcie do nas do we wspólnej podróży do czasów retro! Spotkajmy ...
18/12/2025

Z dumą podpisujemy się pod niniejszym zaproszeniem - dołączcie do nas do we wspólnej podróży do czasów retro!

Spotkajmy się na najbliższym koncercie, już 4 stycznia 2026 roku w Łodzi. Szczegóły 👇🏼

Łódzka Orkiestra Retro to grupa młodych ludzi, pasjonatów muzyki “szalonych lat dwudziestych”. Powołany do życia latem 2024 roku zespół dzięki pracy głównie studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi stworzył niezwykle sentymentalną przestrzeń dla ulicznej sztuki XX wieku - czasów jazzowych rytmów, emancypacji kobiet i narodzin popkultury.

Jeśli chcą Państwo stać się częścią zespołu - serdecznie zapraszamy do obserwowania nas w mediach społecznościowych i uczestnictwa w organizowanych koncertach❗Najbliższe wydarzenie odbędzie się 4 stycznia 2026 roku o godzinie 18:00 w MSK: Widzew Wschód - Dom Kultury 502. Serdecznie zapraszamy 😍

Fundacja Po Pierwsze Kultura

Adres

Warsaw

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Fundacja Po Pierwsze Kultura umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Fundacja Po Pierwsze Kultura:

Udostępnij