12/06/2026
Wczoraj po prawie czterech tygodniach wróciliśmy nad Wisłę w okolicy Centrum Olimpijskiego, aby kontynuować działania związane ze zwalczaniem nawłoci kanadyjskiej.
Na pasie ziemi, który oczyszczyliśmy poprzednim poprzednim razem, pojawiły się nie tylko młode odrosty nawłoci, ale również inne rośliny.
Niestety po opadach deszczu, które utrzymywały się do godzin przedpołudniowych, zespół Milion Explorers Team, który nas wspomaga w działaniach, nie mógł użyć kos spalinowych.
Mimo skromnych sił wolontariuszy z warszawskiego środowiska geocacherów, udało się powiększyć obszar wolny od nawłoci.
Akcja była częścią projektu "Wisła - rzeka kontrastów" dofinansowanego ze środków miasta stołecznego Warszawy