17/04/2026
Już za tydzień, 25 kwietnia 2026 r., godz. 17:30 w Społecznym Domu Kultury WSM, ul. Słowackiego 19A w Warszawie na Żoliborzu zapraszamy na wyjątkową inicjatywę wolontariacką Fundacji Instytut Wolontariatu Pracowniczego – Międzykulturowy HUB ” pod hasłem „Połączył nas Polonez” Polska–Wietnam.
W działaniach naszych wolontariuszy od dawna rozwijamy i . Dziś kolejny raz idziemy dalej — także . To właśnie z inicjatywy wolontariuszy naszej Fundacji powstało spotkanie, które łączy kulturę, , oraz ludzi i organizacje gotowe budować .
Wspólnie tworzymy tę inicjatywę z: Fundacją , ZespołemTańca Historycznego , Stowarzyszeniem Kobiet Wietnamskich w Polsce, Społecznym Domem Kultury WSM, Stowarzyszeniem Kultury i Sztuki Wietnamskiej w Polsce oraz Fundacja Wspierania Integracji Wietnamczyków w Polsc.e
To wydarzenie pokazuje, że może być przestrzenią realnego spotkania — nie tylko wokół pomagania, ale także wokół kultury, wspólnoty, dialogu i współpracy. Łącząc poloneza, taniec i muzykę wietnamską oraz rozmowy o społecznej odpowiedzialności, między środowiskami, sektorami, pokoleniami i kulturami.
W programie m.in.:
• polonez – od tradycji sarmackiej do współczesności
• taniec i muzyka wietnamska
• rozmowy o wspólnocie, społecznej odpowiedzialności i współpracy z wolontariatem
• integracja wokół idei „Robimy Lepszy Świat”
To nie koniec naszych systematycznych aktywności. Przeciwnie — ćwiczymy współpracę, obecność i zaangażowanie społeczne w praktyce. Krok po kroku rozwijamy wolontariat, który łączy ludzi i uruchamia dobro tam, gdzie naprawdę jest potrzebne.
W rozwijaniu wolontariatu systematycznego wspiera nas – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu , za co dziękujemy.
Ćwiczymy! Ty też możesz. :)
Wstęp wolny. Prosimy o rejestrację: https://forms.office.com/e/ZiwyBBirfu