05/10/2023
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=848244890003964&id=100044553814356
Bilbordy denerwują
Mówicie, że bilbordy „wygramy ze sepsą” niektórych denerwują, bo drugie dno, bo jeszcze coś innego chodzi po głowie niż sepsa? To posłuchajcie.
Najwyższa Iza Kontroli już w 2018 roku wykazała, że Państwo Polskie w dziedzinie sepsy doprowadziło do ogromnych zaniedbań. Brak rejestru sepsy, brak sprzętu, a co za tym idzie absolutny brak opieki nad naszym zdrowiem i życiem. NIK nakazał natychmiast wprowadzić zmiany. Jest rok 2023 i nie wprowadzono słownie ani jednej zmiany nakazanej przez NIK. Ale jak ktoś z Waszych bliskich z sepsą walczy w szpitalu – płacz i rozpacz. Jak to mówią – jak trwoga to do… lekarza! Bo jak trwoga ze zdrowiem, to tylko lekarz, pielęgniarki, pielęgniarze, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni i przede wszystkim sprzęt, którego system przez te wszystkie lata nie kupił ani jednej sztuki. A my to zrobiliśmy i kupiliśmy dla wszystkich 206 laboratoriów mikrobiologicznych 476 mega nowoczesnych urządzeń
Wczoraj w Katowicach odbyła się konferencja pt. "SEPSA czy tylko problem kliniczny?" organizowana przez Akademię Śląską i Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych. Podziękowano Fundacji za zajęcie się tematem i poruszono między innymi ogromny problem – czy na pewno system finansować będzie wszystkie używane do badania odczynniki. Na spotkanie zaproszono tych, którzy o tym decydują. Nie przyszedł nikt z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Dlatego nasze bilbordy „wygramy z sepsą”, mają taki charakter, aby o nich mówić, wszystkimi wstrząsnąć i aby system traktował to jako psi obowiązek i zapewnił nam, Polakom, bezpieczną diagnostykę i leczenie. My kupiliśmy sprzęt, oni muszą zapewnić finansowanie. Dlatego te bilbordy tak żrą w przestrzeni publicznej i oby jak najwięcej o nich mówiono. A jak ktoś chce na własny użytek grafiki, to może pobrać je tu https://newsroom.wosp.org.pl/presskits/wygramy-z-sepsa, niech opublikuje, wydrukuje i pomoże wygrać z sepsą.