03/08/2022
Żegnamy założyciela i wieloletniego Prezesa naszej Fundacji.
Przepełnieni głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Stanisława Kowalskiego - założyciela i wieloletniego Prezesa Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz Fundacji Sedeka.
Stanisławowi Kowalskiemu zawsze przyświecało motto życiowe, zaczerpnięte od słów poety Juliana Tuwima „...uszczęśliwiać innych i w ich szczęściu znaleźć własne”. To zdanie stało się inspiracją do stworzenia dzieła życia – Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Jako człowiek czynu i niespożytej energii z małego przedsięwzięcia stworzył największą organizację dobroczynną w kraju. Z Jego inicjatywy powstały również trzy Ośrodki Rehabilitacji: Amicus, Biomicus i Cemicus oraz Fundacja Sedeka, obejmująca opieką osoby chore, starsze, niepełnosprawne, zagrożone wykluczeniem społecznym.
Pan Prezes w tym, co czynił, dostrzegał sens swojej aktywności. Wciąż rozwijał działalność o nowe projekty, pomysły i inicjatywy w zakresie pomocy potrzebującym osobom i dzieciom pokrzywdzonym przez los. Mawiał: „Im mniej czasu mi zostało, tym więcej rzeczy mam do zrobienia”, nigdy nie spoczywał na laurach, wsłuchiwał się w potrzeby społeczne, którym wychodził naprzeciw.
Na co dzień życzliwy i uśmiechnięty, z działalności charytatywnej czerpał radość, siłę i spełnienie.
Strata Stanisława Kowalskiego dla Fundacji, jej pracowników i rzeszy Podopiecznych jest niepowetowana. Nasze serca łączą się w bólu z rodziną zmarłego – z Jego dziećmi oraz wnukami. Pamięć o Nim na zawsze pozostanie z nami.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek 5 sierpnia 2022 roku o godzinie 9.00 w Sali A na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie (Wólka Węglowa), po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego.