01/04/2026
Zbiórka 27.03.2026 r.
Na piątkowej zbiórce mieliśmy wprowadzenie do debat.
Po sprawdzeniu mundurów poszliśmy szukać po jednej kartce dla każdej osoby. Kiedy przyszliśmy do szatni z kartkami, musieliśmy się nimi powymieniać.
Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy. W tych grupach zagraliśmy w grę „Balonik".
Potem przyszła druga grupa i ustawiliśmy się w dwóch szeregach naprzeciwko siebie. Druhna podała temat, np. czy prace domowe powinny być zadawane. Jedna drużyna uważała, że powinny być zadawane, a druga, że nie powinny.
Musieliśmy podawać argumenty, dlaczego powinny być zadawane lub dlaczego nie.
Piątkowa zbiórka wszystkim bardzo się podobała. Zabawa była fajna i nauczyliśmy się debatować.
~Harcerze Desertum