Instytut Debat o Środowisku

Instytut Debat o Środowisku Instytut Debat o Środowisku to pierwsza w Polsce platforma społeczna mająca na celu wymianę pogl

Wesołych Świąt !
04/04/2026

Wesołych Świąt !

🇵🇱Zapraszamy na Nasz film  #2!🌲FRONT LEŚNY - Naszym GOŚCIEM był Student LEŚNICTWA https://youtu.be/vaeMQHBtHzsWydział Le...
31/03/2026

🇵🇱Zapraszamy na Nasz film #2!
🌲FRONT LEŚNY - Naszym GOŚCIEM był Student LEŚNICTWA

https://youtu.be/vaeMQHBtHzs
Wydział Leśny SGGW
Lasy Państwowe
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
SGGW / Warsaw University of Life Sciences

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

🇵🇱Zapraszamy na Nasz film !🌲FRONT LEŚNY - ruszamy z nowego studia w Warszawie !Zostań Naszym GOŚCIEM - Porozmawiajmy o Ś...
07/03/2026

🇵🇱Zapraszamy na Nasz film !
🌲FRONT LEŚNY - ruszamy z nowego studia w Warszawie !
Zostań Naszym GOŚCIEM - Porozmawiajmy o ŚRODOWISKU !🌍

Lasy Państwowe
Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Instytut Debat o Środowisku otwiera studio‼️🎧🎙️,w którym będziemy nagrywać wywiady i rozmowy o polskich lasach🌳🌲. Zapros...
20/02/2026

Instytut Debat o Środowisku otwiera studio‼️🎧🎙️,
w którym będziemy nagrywać wywiady i rozmowy o polskich
lasach🌳🌲. Zaprosimy leśników, naukowców nauk leśnych, sympatyków polskiego leśnictwa, a także przedstawicieli samorządów i administracji rządowej.

Celem projektu jest przybliżenie edukacji leśnej i prośrodowiskowej społeczeństwu oraz pokazanie najważniejszych wyzwań stojących przed lasami m.in. w kontekście roli drewna jako surowca odnawialnego🪵, wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, ochrony bioróżnorodności oraz ochronie zasobów naturalnych.
Chcemy mówić o faktach, praktyce i rozwiązaniach jasno, ciekawie i merytorycznie.🙂

Śledźcie nas, jeśli chcecie lepiej rozumieć, co dzieje się w polskich lasach i dlaczego. Już wkrótce pierwsze rozmowy!🎧🎙️
Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski Lasy Państwowe

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia🎄💫 życzymy Państwu spokoju, zdrowia i radości płynącej z bycia razem. Niech ten czas prz...
24/12/2025

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia🎄💫 życzymy Państwu spokoju, zdrowia i radości płynącej z bycia razem. Niech ten czas przyniesie wytchnienie, życzliwość i dobrą energię na nadchodzący rok 2️⃣0️⃣2️⃣6️⃣.

Niech myśl o przyszłości polskich lasów i leśnictwa🌳🌲 łączy troskę o przyrodę z dobrem wspólnym.

Wszystkiego dobrego życzy -
Zespół Instytutu Debat o Środowisku.🙂

Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów podpisało porozumienie o współpracy🤝 z Polskim Stowarzyszeniem Gospodarki Cy...
10/12/2025

Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów podpisało porozumienie o współpracy🤝 z Polskim Stowarzyszeniem Gospodarki Cyrkularnej‼️‼️. Organizacja ta, wywodząca się ze Stowarzyszenia „Zbliżamy z naturą!”, od lat promuje ideę gospodarki o obiegu zamkniętym oraz wspiera wdrażanie praktycznych rozwiązań z zakresu racjonalnego wykorzystania surowców. Edukuje społeczeństwo oraz tworzy platformy współpracy dla firm, organizacji i osób zainteresowanych tą tematyką.

Wspólne cele obu podmiotów to ochrona środowiska, edukacja ekologiczna i efektywne zarządzanie zasobami, które stworzyły podstawę do nawiązania długofalowej współpracy. Jej efekty mają przyczynić się do wzmocnienia działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.🙂

Stowarzyszenia zapraszają jednocześnie do udziału w kolejnej edycji Konferencji „Orły Transformacji Energetycznej”, która odbędzie się w 2026 roku.

Dnia 5 grudnia w Białymstoku odbył się protest pod hasłem „WSPÓLNA SPRAWA”🌲🇵🇱🇵🇱🌲, w którym uczestniczyli przedstawiciele...
10/12/2025

Dnia 5 grudnia w Białymstoku odbył się protest pod hasłem „WSPÓLNA SPRAWA”🌲🇵🇱🇵🇱🌲, w którym uczestniczyli przedstawiciele sektora leśno-drzewnego, myśliwi, związki zawodowe oraz organizacje związane z leśnictwem, a nawet także miejscowi celnicy. Demonstracja była wyrazem sprzeciwu wobec decyzji Ministerstwa Klimatu i Środowiska, uznawanych za zagrożenie dla stabilności gospodarki leśnej. Około tysiąca osób zaprotestowało przeciw zmianom wprowadzanym bez konsultacji z praktykami i naukowcami, wskazując na ryzyko destabilizacji rynku pracy i ograniczenia działalności firm drzewnych.

Manifestacja rozpoczęła się pod siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, skąd uczestnicy przeszli pod Podlaski Urząd Wojewódzki, a następnie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. W każdej z instytucji złożono postulaty, jednak jedynie w urzędzie wojewódzkim delegację przyjęto na rozmowę, pozostałe instytucje zbagatelizowały sprzeciw społeczny. Protestujący zapowiedzieli kontynuację działań🔥 na rzecz zmian w polityce leśnej i środowiskowej.🌲🌳

02.12.2025 r. https://youtu.be/nVza_NaCYG8?si=ce2cyqChm4Df7tjh&t=340 do obejrzenia wywiadu ze Stefan Traczyk Przewodnicz...
02/12/2025

02.12.2025 r. https://youtu.be/nVza_NaCYG8?si=ce2cyqChm4Df7tjh&t=340
do obejrzenia wywiadu ze Stefan Traczyk Przewodniczącym Rady Instytutu Debat o Środowisku oraz Prezesie Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów w TV Republika na multipleksie w programie

Zapraszamy

11/08/2025

🚫 STOP DEZINFORMACJI 🚫

Po raz kolejny w przestrzeni publicznej pojawiają się wypowiedzi posła na Sejm RP Łukasza Litewki, które pełne są insynuacji, obraźliwych uogólnień i manipulacji. Nie mają one nic wspólnego z realiami łowiectwa w Polsce.

Dziwi fakt, że osoba pełniąca funkcję posła, zamiast trzymać się rzetelnych danych i faktów, opiera swoje wypowiedzi na emocjach i osobistych uprzedzeniach. Panie Pośle – nazywanie myśliwych „socjopatami” czy „prymitywnymi zabójcami” jest nie tylko krzywdzące, ale stoi w sprzeczności z zasadami uczciwej debaty publicznej.

📌 Dla jasności – myśliwi w Polsce:
✅ działają zgodnie z prawem
✅ podlegają rygorystycznym procedurom
✅ przechodzą szkolenia i egzaminy

🎯 Polowania nie są „hobby dla rozrywki”. To element gospodarki łowieckiej, której cele to m.in.:
🌿 utrzymanie równowagi w przyrodzie
🌾 ochrona upraw rolnych
🦌 ograniczanie chorób wśród zwierząt
🍞 dbanie o bezpieczeństwo żywnościowe
🐦 wspieranie bioróżnorodności

To nie opinie, lecz fakty – potwierdzone przez naukowców, leśników i praktykę w całej Europie.

Jako członkowie Polskiego Związku Łowieckiego – ale przede wszystkim obywatele naszego kraju – żądamy, aby w debacie publicznej szanować prawdę i swoich oponentów, nawet gdy różnimy się w poglądach.

Tak jak myśliwy nie strzela na oślep, lecz cierpliwie obserwuje, ocenia i działa zgodnie z zasadami, tak w debacie publicznej trzeba celować w prawdę, a nie w ludzi.

Droga leśna społeczności, 📯📣🙂przekazujemy Państwu zaproszenie do udziału w konferencji pt.„Łączy nas las – w trosce o te...
13/07/2025

Droga leśna społeczności, 📯📣🙂
przekazujemy Państwu zaproszenie do udziału w konferencji pt.
„Łączy nas las – w trosce o teraźniejszość i przyszłość polskiej przyrody”, która odbędzie się pod przewodnictwem Pana Krzysztof Szymański, 🗓 dnia 16 lipca 2025 roku, ⌚️w godzinach 10:00–15:30, w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej (budynek G, sala 24).

Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do konstruktywnej debaty na temat aktualnego stanu polskich lasów, wyzwań związanych z ich ochroną oraz wspólnego poszukiwania rozwiązań, zapewniającego ich zrównoważony rozwój – z myślą o dzisiejszym społeczeństwie, jak i przyszłych pokoleniach.

Instytut Debat o Środowisku zachęca do wzięcia udziału wszystkich, którym bliska jest tematyka ochrony środowiska, trwałe gospodarowanie zasobami naturalnymi 🌳🌳
oraz odpowiedzialności za polską przyrodę🌲🇵🇱🌲!

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres e-mail, do Pani Danuty Szcześniak:
📧 [email protected]

Z okazji Dnia Leśnika wraz z Dniem Św. Jana Gwalberta - patrona ludzi lasu🌳🌲🎊Instytut Debat o Środowisku życzy wszystkie...
12/07/2025

Z okazji Dnia Leśnika wraz z Dniem Św. Jana Gwalberta - patrona ludzi lasu🌳🌲🎊

Instytut Debat o Środowisku życzy wszystkiego najlepszego oraz dziękuję wszystkim Leśnikom za codzienną pracę na rzecz polskich lasów🙂.
Wasza praca, wiedza i odpowiedzialność mają ogromne znaczenie – dziś, jak i dla przyszłych pokoleń.

Niech każdy dzień przynosi satysfakcję z wykonywanej misji, a trud i zaangażowanie w ochronę przyrody, zrównoważone gospodarowanie zasobami leśnymi
oraz troskę o przyszłe pokolenia – spotyka się z należnym szacunkiem i uznaniem społecznym.

Życzymy Wam przede wszystkim zdrowia
oraz satysfakcji z dobrze wykonywanych zadań.
Niech nie zabraknie Wam siły do dalszej pracy i przekonania, że to, co robicie, jest pracą na rzecz naszego dziedzictwa narodowego🇵🇱 .

Polskie lasy to nasz wspólny skarb! – dziękujemy!
Lasy Państwowe Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów Służba Ochrony Lasów
Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski Las Polski Instytut Badawczy FORESTech Expo Poland Polskie Towarzystwo Leśne Polski Związek Łowiecki Sekcja Polskiego Towarzystwa Leśnego KNL SGGW Wydział Leśny SGGW

W porannej rozmowie Republika Wstajemy 8 lipca na antenie TV Republika, Przewodniczący Rady Instytutu Debat o Środowisku...
10/07/2025

W porannej rozmowie Republika Wstajemy 8 lipca na antenie TV Republika, Przewodniczący Rady Instytutu Debat o Środowisku Stefan Traczyk, w edukacyjny sposób przedstawił narastające zagrożenie pożarowe w polskich lasach.
Zapraszamy do obejrzenia wywiady z
Panem Stefanem Traczykiem:

🔔http://bit.ly/Subskrybuj_TV_Republika - subskrybuj nasz kanał i oglądaj codziennie wiadomości z Polski i ze Świata oraz wszystkie nasze programy!Jeśli podo...

Adres

Ulica Chmielna 73B Lok. Nr 14
Warsaw
00-021

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Instytut Debat o Środowisku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Instytut Debat o Środowisku:

Udostępnij