Ola Pędziak - kontra Rak

Ola Pędziak - kontra Rak Strona poświęcona histori wali małej Oli w walce z nowotwore.

Oficjalnie potwierdzamy remisję 🙏Pani doktor przedstawiła nam wyniki wszystkich badań – wszystko jest w normie! To ogrom...
13/04/2026

Oficjalnie potwierdzamy remisję 🙏
Pani doktor przedstawiła nam wyniki wszystkich badań – wszystko jest w normie! To ogromna ulga i radość, której trudno opisać słowami.
Przed nami jeszcze kontrole – następna za rok i tak przez kolejne dwa lata. Ale dziś skupiamy się na tym, co najważniejsze: jest dobrze 💙
Dziękujemy Wam z całego serca za wszystkie wiadomości, wsparcie, dobre słowa i pamięć. To naprawdę wiele dla nas znaczy 💛

Witajcie Kochani,oficjalnie — Olunia zakończyła badania 💙Od wtorku do piątku dzielnie, każdego ranka, stawiała się na cz...
11/04/2026

Witajcie Kochani,
oficjalnie — Olunia zakończyła badania 💙
Od wtorku do piątku dzielnie, każdego ranka, stawiała się na czczo w szpitalu. To był intensywny i wymagający czas, ale dała radę jak prawdziwa wojowniczka 💪
Hiszpania tym razem przywitała nas… opóźnieniami. Już po przylocie czekaliśmy ponad 2 godziny na walizki, a pierwszy dzień badań po świętach przebiegał podobnie — na wizytę u laryngologa również czekaliśmy aż 2 godziny.
Na szczęście od środy wszystko nabrało tempa i kolejne, głównie popołudniowe badania, szły już sprawnie i bez większych opóźnień.
Ola przeszła naprawdę dużo: pobranie szpiku, badanie słuchu, badanie serduszka, MIBG kości oraz rezonans.
Na wyniki czekamy do poniedziałku po godz. 15.
Najważniejsze jest to, że Olunia czuje się bardzo dobrze 💛 Tryska energią i każdego dnia najchętniej jechałaby na plażę 🌊☀️
Dziękujemy za wszystkie myśli, wsparcie i dobre słowa — są dla nas ogromnie ważne 🙏

Witajcie Kochani 💛Olunia oficjalnie jest już 4-latką 🎉 To dla nas ogromna radość i wzruszenie.Każdy rok po zakończeniu l...
06/02/2026

Witajcie Kochani 💛
Olunia oficjalnie jest już 4-latką 🎉 To dla nas ogromna radość i wzruszenie.
Każdy rok po zakończeniu leczenia był i nadal jest dla nas bardzo stresujący, bo neuroblastoma to choroba nieprzewidywalna. Na szczęście na dzień dzisiejszy Ola czuje się dobrze 💪✨
Już niedługo czeka nas kolejna kontrola potwierdzająca remisję. Obecnie jesteśmy na etapie planowania ostatnich badań – ustalania godzin i konkretnych dni. Jak zawsze obsługa szpitala staje na wysokości zadania, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.
Kochani, często pytacie nas o 1,5% podatku. Tak — podobnie jak w poprzednich latach będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie 1,5% właśnie dla Oluni 🤍
Coroczne kontrole czekają nas aż do 2028 roku w Barcelonie, natomiast środki gromadzone na subkoncie Oluni przeznaczane są na kontrole oraz wizyty u lekarzy specjalistów w Polsce.
Dziękujemy, że jesteście z nami, za Wasze wsparcie, dobre słowa i obecność.

Olunia z Rodzicami

Olunia urodziła sę 5 lutego 2022 roku. Zachorowała, gdy miała 3 miesiące. W jej życie niespodziewanie wtargnął złośliwy nowotwór – neuroblastoma. Po bardzo dłu…

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Olunia wraz z Rodzicami życzy Państwu dużo zdrowia, szczęścia, spokoju oraz czasu spędz...
24/12/2025

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Olunia wraz z Rodzicami życzy Państwu dużo zdrowia, szczęścia, spokoju oraz czasu spędzonego w gronie najbliższych. 🎄✨
Zatrzymajmy się na chwilę w rodzinnym kręgu i cieszmy się sobą nawzajem.
Wesołych Świąt!

Witajcie Kochani ❤️5 grudnia to Dzień Świadomości o Neuroblastomie u Dzieci.To dobry moment, by przypomnieć o czymś niez...
05/12/2025

Witajcie Kochani ❤️
5 grudnia to Dzień Świadomości o Neuroblastomie u Dzieci.
To dobry moment, by przypomnieć o czymś niezwykle ważnym — USG jamy brzusznej po narodzinach dziecka.
To proste, szybkie i całkowicie nieinwazyjne badanie, o którym często nie słyszymy podczas pierwszych wizyt u pediatry, a które może odegrać kluczową rolę w wykryciu poważnych chorób na bardzo wczesnym etapie.
Przypadek Oli pokazuje, że wcześnie wykryty nowotwór można pokonać. Neuroblastoma to agresywny nowotwór, który często daje przerzuty już od samego początku, dlatego leczenie jest trudne i długotrwałe — dzieci przechodzą przez protokół trwający nawet rok.
Właśnie dlatego świadomość i szybka diagnostyka są tak ważne.
Dbajmy o najmłodszych – czasem kilka minut badania może uratować życie. 💛✨

Witajcie KochaniOtrzymaliśmy wiadomość o 1,5% przekazanym na Oli subkonto.Z całego serca chcielibyśmy podziękować każdem...
29/10/2025

Witajcie Kochani
Otrzymaliśmy wiadomość o 1,5% przekazanym na Oli subkonto.
Z całego serca chcielibyśmy podziękować każdemu z Was za wsparcie i pamięć. 💗
Środki te zostaną przeznaczone na badania kontrolne w Barcelonie, które odbywać się będą raz w roku aż do 2028 roku.
Dzięki Wam mamy możliwość zapewnić Oli najlepszą opiekę – tam, gdzie ból i płacz są minimalizowane tak bardzo, jak tylko się da.
Badania trwają zwykle 3–4 dni, a czas oczekiwania na wyniki niestety nieco wydłuża nasz pobyt, ale wiemy, że to ważne dla zdrowia naszej Oluni.

Co u nas słychać?
U Oli wszystko dobrze! 🩷 Chodzi do przedszkola, na szczęście nie choruje zbyt często i zaraża wszystkich swoją energią.
Uwielbia angażować do zabawy całą rodzinę — nie da nam odpocząć 😉
Cieszymy się każdym dniem i jesteśmy ogromnie wdzięczni, że możemy wspólnie iść dalej tą drogą.
Dziękujemy, że jesteście z nami! 💕

Witajcie Kochani,dawno nas tu nie było. Ola to szczęśliwa 3,5-latka, która cieszy się każdym dniem. Od września Olunia o...
16/09/2025

Witajcie Kochani,
dawno nas tu nie było. Ola to szczęśliwa 3,5-latka, która cieszy się każdym dniem. Od września Olunia oficjalnie jest przedszkolakiem 😃 Bardzo się cieszymy, że ma ona okazję przebywać z rówieśnikami. Musimy Wam powiedzieć, że niezła z niej aktorka. Rano zawsze musi zrobić smutną minkę, ale za kilka sekund na jej twarzy gości uśmiech.
Ola kocha zwierzęta, w szczególności psy, koty i konie. Bez nich nie wyobraża sobie popołudnia 😉

Wrzesień to Międzynarodowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Dziecięcych ( ). To czas poświęcony zwiększaniu wiedzy na temat chorób nowotworowych u dzieci, zwracaniu uwagi na znaczenie wczesnej diagnozy oraz konieczność udzielania wsparcia małym pacjentom i ich bliskim. Przypominamy o wykonywaniu USG jamy brzusznej u noworodków. Ola jest świetnym przykładem, że raka można pokonać, ale byłoby to niemożliwe, gdyby nie nasza pani doktor oraz lekarze i pielęgniarki w CZD i SJD Barcelona. Dziękujemy każdemu za otrzymaną pomoc i oczywiście Wam Kochani za wsparcie, które otrzymaliśmy.

Myślę, że zdjęcia najlepiej oddadzą to, jak Ola się zmienia i przy okazji pokaże, jaki z niej łobuziak 😉

19/04/2025

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam spokoju ducha, zdrowia, ciepła rodzinnego i nadziei, która odradza się na nowo – tak jak wiosna budzi świat do życia.

Z całego serca dziękujemy za trzymanie kciuków i dobre myśli podczas naszych badań kontrolnych w Barcelonie – wszystko poszło pomyślnie! Wasze wsparcie – zarówno to, które dawaliście nam dotąd, jak i to, które czujemy, że nadal będzie z nami – znaczy dla nas ogromnie dużo.

Niech te święta będą pełne radości, a nadchodzący czas przyniesie tylko dobre chwile.

Wesołego Alleluja!

Kochani, czas na krótkie podsumowanie naszej kontroli w Barcelonie.Badania trwały od wtorku do piątku w godzinach porann...
08/04/2025

Kochani, czas na krótkie podsumowanie naszej kontroli w Barcelonie.
Badania trwały od wtorku do piątku w godzinach porannych ze względu na wiek Oli i konieczność bycia na czczo na większości z planowanych badań. Ola pierwszy raz bardzo się bała usypiania przez maseczkę oraz przyjmowania lekarstw osłonowych. Na szczęście te cztery dni szybko minęły. Codziennie podczas kąpieli mówiła „dzidzia ma kuku”, a z kolei później „dzidzia nie ma kuku”, co bardzo ją cieszyło. Ola to już duża dziewczynka i ta kontrola pokazała nam, że wiele rozumie. Na szczęście już jesteśmy po.
Wszystkie badania wyszły negatywne, a to oznacza, że nie ma oznak choroby. To jest najważniejsza informacja z naszego pobytu. Od soboty w końcu wyszło słońce w Hiszpanii i postanowiliśmy trochę pozwiedzać Barcelonę. Ola była zachwycona przejażdżką kolejką na wzgórza Montjuic oraz rejsem stateczkiem.

Badania kontrolne Oli będą wykonywane do 2028 roku. Bardzo chcielibyśmy kontynuować je w Barcelonie, ponieważ badania trwają tam od 3 do 4 dni i Ola nie jest hospitalizowana, dzięki czemu nie musi mieć kontaktu ze szpitalem przez 24 godziny na dobę. Po 2028 roku zalecane są badania do 18 roku życia. Te chcielibyśmy wykonywać już w Polsce. Są to badania pod kątem rozwoju dziecka a nie nawrotu choroby.
To dzięki Wam mamy możliwość wykonywania badań kontrolnych w Barcelonie, za co jesteśmy dozgonnie wdzięczni. Ola jest tam w najlepszych rękach i co najważniejsze dobrze się tam czuje.

Dziękujemy,
Ola z Rodzicami

P.S. Ola spisała się na 🥇

Kochani oficjalnie potwierdzamy REMISJĘ🥰🥰🥰Cieszymy się niesamowicie 😃 skaczemy wręcz ze szczęścia. Jutro wracamy do Pols...
07/04/2025

Kochani oficjalnie potwierdzamy REMISJĘ🥰🥰🥰
Cieszymy się niesamowicie 😃 skaczemy wręcz ze szczęścia. Jutro wracamy do Polski.

Dziękujemy za trzymanie ✊✊✊

Witajcie Kochani, pozdrawiamy Was z Barcelony. Chciałoby się napisać ze słonecznej, ale niestety pogoda jest zmienna.W d...
02/04/2025

Witajcie Kochani,
pozdrawiamy Was z Barcelony. Chciałoby się napisać ze słonecznej, ale niestety pogoda jest zmienna.
W dniu wczorajszym pobrano Oluni szpik, podano znacznik do badania MIBG na czczo oraz wykonano badanie słuchu. Dzięki super organizacji szpitala podanie znacznika udało się zrobić po wybudzeniu i obserwacji Oli w sali wybudzeń (inaczej niż to było w planie), żeby nie głodzić Oli dwa razy jednego dnia. Dzięki uprzejmości personelu udało się nie kłuć Oli przed pobraniem szpiku „na żywca”. Wszystko udało się wykonać po uśpieniu Oli maseczką, dzięki czemu ograniczamy Oli ból do minimum. W dniu dzisiejszym był odczyt znacznika. Na dziś to koniec badań. W planach mamy jeszcze kardiologa oraz rezonans. Badania potrwają do piątku, a wyniki poznamy standardowo w poniedziałek.
To jest pierwsza kontrola podczas której nie gości uśmiech na Oli twarzy. Rano nie chce się ubierać, wchodzi do szpitala z nietęgą miną oraz płacze, wyrywa się i nawet ucieka z sal zabiegowych. Na szczęście uśmiech pojawia się bardzo szybko jak tylko się wybudzi i wychodzi ze szpitala, dosłownie ciężko za nią nadążyć.
Prosimy trzymajcie kciuki za Olunie i wyniki.

Olunia z Rodzicami

Adres

Włocławek
87-800

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Ola Pędziak - kontra Rak umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij