19/04/2026
🚒🔥 Ćwiczymy, doskonalimy się i działamy razem! 🔥🚒
W dniu wczorajszym, członkowie Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP Uherce Mineralne wzięli udział w wewnętrznych ćwiczeniach oraz szkoleniu, które odbyły się nad malowniczą rzeką San w Zwierzyniu !
Podczas zajęć skupiliśmy się na niezwykle istotnych zagadnieniach: 🔧 rozmieszczeniu sprzętu i wyposażenia na pojazdach pożarniczych:
🚒 GCBA 5/32 Scania oraz
🚒 GLBA 1/1 Mercedes Benz- Sprinter
🧯 zasadach prawidłowego korzystania ze sprzętu i wyposażenia
💪 praktycznych działaniach z jego wykorzystaniem w warunkach zbliżonych do rzeczywistych
Szkolenie poprowadzili: 👨🚒 Naczelnik OSP Uherce Mineralne – Marek Surowiak
👨🚒 Kierowca-etatowy operator sprzętu – Radosław Witkowski
To właśnie takie wewnętrzne szkolenia są fundamentem naszej skuteczności! 💯
Dzięki nim: ✔️ podnosimy swoje umiejętności
✔️ lepiej poznajemy sprzęt, którym dysponujemy
✔️ działamy sprawniej i bezpieczniej podczas akcji
✔️ budujemy zgrany i gotowy do działania zespół 🤝
Każda godzina poświęcona na ćwiczenia to inwestycja w bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz nas samych ❤️
Po ćwiczeniach była chwila na spotkanie integracyjne przy grillu 🫕
Dziękujemy wszystkim druhom za zaangażowanie i gotowość do ciągłego doskonalenia! 👏🔥
Foto: OSP Uherce Mineralne