17/12/2025
https://www.facebook.com/share/p/1W7DtrrhpU/
📢Trening systemu powiadamiania, ostrzegania i alarmowania
19 grudnia 2025 r. na terenie gminy Kobierzyce, w ramach treningu, uruchomione zostaną syreny alarmowe emitujące sygnały:
🔸 Ogłoszenie alarmu: godzina 11:00 sygnał akustyczny modulowany, trwający 3 minuty
🔸 Odwołanie alarmu: godzina 11:30 sygnał akustyczny ciągły, trwający 3 minuty
❗To tylko ćwiczenia, prosimy o zachowanie spokoju.
🔸 Celem treningu jest:
◾ sprawdzenie sprawności technicznej syren alarmowych,
◾ doskonalenie procedur alarmowania oraz współdziałania służb,
◾ podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie sygnałów alarmowych.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 23 lutego 2024 r. w sprawie systemów skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach.