07/05/2026
Szanowni Mieszkańcy,
z przykrością informujemy, że na terenie ogrodu Klubu Wilkowyje Miejskiego Centrum Kultury w Tychach doszło do aktu wandalizmu.
W godzinach wieczornych odbywało się tam niezgłoszone spotkanie młodych osób. W dniu dzisiejszym, po przybyciu do pracy, stwierdziliśmy uszkodzenia altany znajdującej się na terenie ogrodu. Złamane zostały elementy drewnianej konstrukcji, pozostawiono również bałagan, potłuczone szkło oraz zabrudzony grill.
Sprawa została zgłoszona Policji. Na miejscu interweniował patrol, a teren objęty jest monitoringiem, który zarejestrował przebieg zdarzenia.
To miejsce służy wszystkim mieszkańcom — dzieciom, rodzinom, osobom korzystającym z placu zabaw, boiska i przestrzeni rekreacyjnej. Tym bardziej trudno nam zaakceptować sytuacje, w których wspólne dobro zostaje niszczone. Projekt powstał z inicjatywy mieszkańców.
Dziękujemy także za interwencje mieszkanki dzielnicy