11/04/2026
Relacja z rozpoczęcia sezonu GRAND PRIX 2026 – Koło PZW nr 19 Turek-Miasto.
***
W sobotę, 11 kwietnia, spotkaliśmy się nad Zbiornikiem Żeronice, aby wspólnie zainaugurować nowy sezon wędkarski.
Punktualnie o 6:30, mimo rześkiego poranka, na zbiórce stawiła się kilkunastoosobowa grupa gotowych do działania wędkarzy. Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją, zanim w ruch poszły wędki, zadbaliśmy o czystość łowiska. Grupa ochotników przeszła wzdłuż linii brzegowej całego zbiornika – uprzątnęliśmy wspólnie około 2000 metrów terenu. Cieszy nas fakt, że proekologiczna postawa jest stałym i naturalnym elementem naszych spotkań.
***
O godzinie 7:40 odbyło się losowanie stanowisk. Do 4-godzinnej rywalizacji przystąpiło 18 zawodników. Choć startowaliśmy przy lekkim mrozie (-1°C), zawody kończyliśmy już w pełnym słońcu, przy temperaturze przekraczającej 10°C.
Najlepsza dziesiątka pierwszych zawodów:
🥇 1. Hubert Świerczyński - 3770g - 12 pkt
🥈 2. Kazimierz Ignaczak - 3440g - 10 pkt
🥉 3. Marcin Kwiatkowski - 3420g - 8 pkt
4. Jacek Gajewski - 3150g - 7 pkt
5. Mateusz Ignaczak - 3110g - 6 pkt
6. Andrzej Wielgórski - 2820g - 5 pkt
7. Marcin Wutka - 2780g - 4 pkt
8. Ryszard Kujawiński - 2380g - 3 pkt
9. Janusz Drzewiecki - 2190g - 2 pkt
10. Piotr Kujawiński - 2180g - 1 pkt
***
Finał i nagrody
Zarząd Koła ufundował nagrody rzeczowe w postaci zanęt wędkarskich, które trafiły do pierwszej piątki zawodników. Po uroczystym wręczeniu trofeów, Prezes Janusz Drzewiecki zaprosił wszystkich obecnych na ciepły poczęstunek, który pozwolił zregenerować siły po chłodnym poranku.
Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie zwycięzców i w dobrych humorach rozjechaliśmy się do domów.
Dziękujemy wszystkim za obecność, sportową postawę i wspólną pracę na rzecz środowiska!
***
Z wędkarskim pozdrowieniem,
Zarząd Koła PZW nr 19 Turek-Miasto
***