01/06/2026
RADOSNY DZIEŃ DZIECKA W TUCZĘPACH
Dzień Dziecka to wyjątkowe święto w kalendarzu wszystkich świąt. Obchodzimy je ze szczególną uwagą, dbałością i uczuciem. Centrum Kultury w Tuczępach i Wójt Gminy Tuczępy Jacek Wilk zaprosili więc wszystkie małe i duże dzieci do wspólnego świętowania. 30 maja w Tuczępach odbył się piknik, który zgromadził wiele dzieci, rodziców, dziadków oraz mieszkańców gminy. Nie przeszkodziła kapryśna pogoda - bogaty program artystyczny i mnóstwo przygotowanych niespodzianek sprawiły, że był to dzień pełen radości, uśmiechu i wspólnej zabawy.
Piknik rozpoczął się od serdecznego powitania wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości. Ciepłymi słowami, pełnymi miłości i serdecznych życzeń uczynili to: Tomasz Mazur – kierownik Centrum Kultury, Jacek Wilk - Wójt Gminy Tuczępy. Do życzeń dołączyli także: Przewodnicząca Rady Gminy Klaudia Pałka i Sekretarz Gminy Artur Kański. Wśród gości byli radni Rady Gminy Tuczępy, Skarbnik Gminy Tuczępy Joanna Ogórek, dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy placówek oświatowych z Tuczęp i Nizin, przedstawiciele Samorządowego Żłobka „Słoneczko”, druhowie OSP Tuczępy, funkcjonariusz Komisariatu Policji w Stopnicy, sołtysi oraz przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich. Do życzeń władze gminy Tuczępy dołączyły kosze słodyczy.
Najważniejszymi bohaterami tego dnia były jednak dzieci. W dniu swojego święta zaprezentowały one swoje talenty i umiejętności na scenie. Wystąpili najmłodsi artyści z Samorządowego Żłobka „Słoneczko”, Publicznego Przedszkola w Tuczępach oraz Publicznego Przedszkola w Nizinach. Publiczność mogła również podziwiać występy wokalistów i tancerzy z Centrum Kultury w Tuczępach. Młodzi wykonawcy zachwycili widzów swoimi umiejętnościami, zaangażowaniem oraz ogromną energią, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Podczas pikniku ogłoszono także wyniki konkursu fotograficznego z okazji Dnia Mamy, zorganizowanego przez Publiczne Przedszkole w Tuczępach.
Atrakcji i zabaw było co niemiara. Plac wypełniły kolorowe dmuchańce, stragany z zabawkami, przekąskami i lodami, a także stoiska i kąciki, gdzie dzieci mogły bawić się, korzystać z wielu rozrywek i pojeść słodkości przygotowanych przez KGW w Sieczkowie i Jarosławicach oraz Radę Rodziców ZPO w Nizinach, na stoisku której odbywał się charytatywny kiermasz ciast i gofrów z przeznaczeniem na budowę placu zabaw dla dzieci z przedszkola. Najmłodsi mogli uczestniczyć w animacjach prowadzonych przez Alicję z „Alusiowej Frajdy”, odwiedzić strefę zabaw przygotowaną przez Samorządowy Żłobek „Słoneczko” oraz Centrum Kultury w Tuczępach, a także spotkać sympatyczną maskotkę Leotyśka. Emocje zapewnili także strażacy z jednostki OSP w Tuczępach i policjant z Komisariatu w Stopnicy, udostępniając do obejrzenia swoje samochody, prezentując ich wyposażenie oraz przejażdżkę strażackim quadem. Wielką popularnością cieszyły się przejażdżki na kucykach z Ranczo Hana do których ustawiała się długa kolejka małych miłośników zwierząt. Piknik zakończył się wesołą zabawą w pianie – piana party.
Tegoroczny Dzień Dziecka w Tuczępach upłynął w ciepłej (pomimo chłodu i deszczu), rodzinnej i radosnej atmosferze. Wspólna zabawa, występy artystyczne oraz liczne atrakcje sprawiły, że wydarzenie dostarczyło uczestnikom wielu niezapomnianych emocji i pozostawiło piękne wspomnienia.
Organizator – Centrum Kultury w Tuczępach składa serdeczne podziękowania sponsorom: firmie Ekoplon z Grabek Dużych i Gminie Tuczępy, dyrektorom szkół, nauczycielom przedszkoli, pracownikom Żłobek Samorządowy Słoneczko oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Dzięki wspólnym działaniom dzieci mogły spędzić swoje święto w atmosferze radości, zabawy i beztroski.