24/02/2026
W Sobotę 21.02.2026r. w remizie OSP Tropiszów odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze na zebranie przybyli zaproszeni goście:
- Zastępca Komendanta Miejskiego PSP- Bryg Łukasz Szewczyk
- Zastępca Dowódcy JRG 4 w Krakowie - Bryg Michał Wojtkowiak
- Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce - Barbara Gładysz
- Wicewójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce - Łukasz Sendor
- Wiceprezes OG ZOSP - Robert Kopeć
- Komendant Gminny OSP - Konrad Szterleja
- Kierownik USC w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce - Anna Juszczyk
- Inspektor ds. OSP w Urzędzie Gminy - Joanna Budzyń
- Radni Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce:
- Artur Stępa
- Stanisław Gas
- oraz Panie z KGW w Tropiszowie
Po przedstawionych sprawozdaniach strażacy jednogłośnie uchwalili Absolutorium dla Zarządu za rok 2025.
Został też wybrany nowy Zarząd na kadencję 2026-2031.
W skład którego weszli:
- Prezes Zarządu OSP - Kazimierz Semper
- Wiceprezes, Naczelnik OSP - Sylwester Luty
- Wiceprezes OSP - Jakub Maniak
- Skarbnik OSP - Łukasz Łoboda
- Sekretarz OSP - Jakub Lorens
- Gospodarz OSP - Bartosz Grzęba
- Zastępca Naczelnika OSP - Michał Wilkosz
- Członek Zarządu OSP - Marcin Paluch
- Członek Zarządu OSP - Eryk Łuczywo
Do Komisji Rewizyjnej wybrano:
- Przewodniczący - Grzegorz Wiklik
- Wiceprzewodniczący - Adam Gwóźdź
- Sekretarz Komisji - Zbigniew Łoboda
Gratulujemy dotychczasowemu Zarządowi jednogłośnie uchwalonemu Absolutorium, a dotychczasowemu Naczelnikowi Zbigniewowi Łoboda dziękujemy za 7 lat Służby, działalności i zaangażowania na rzecz Jednostki OSP Tropiszów.
Gratulujemy nowo wybranemu Zarządowi, w tym nowemu Naczelnikowi Sylwestrowi Luty i życzymy dalszych sukcesów w działalności Naszej jednostki