Stowarzyszenie "Jestem"

Stowarzyszenie "Jestem" "Jestem" Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Naszą pomocą obejmujemy również dorosłe osoby niepełnosprawne oraz osoby uzależnione.

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to co ma,
lecz przez to czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II


Stowarzyszenie "JESTEM" posiada Status Organizacji Pożytku Publicznego

Nasze Stowarzyszenie powstało z inicjatywy terapeutów, rodziców dzieci niepełnosprawnych, osób uzależnionych oraz grupy ludzi dobrej woli,

którym nieobojętny jest los najsłabszych. Jesteśmy Stowarzyszeniem niosącym pomoc dzieciom niepełnosprawnym, dzieciom z rodzin najuboższych oraz potrzebujących wsparcia. Ważną rolę w naszej działalności odgrywają wolontariusze. Prowadzimy zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych oraz blok zajęć integracyjnych, w których komputer odgrywa ważną rolę. Pragniemy nawiązać współpracę z podobnymi ośrodkami w kraju i za granicą. Liczymy, że poprzez nowe kontakty będziemy mieli ułatwiony dostęp do nowoczesnych technologii i urządzeń komputerowych. Kładziemy nacisk na działania w dziedzinie kultury, turystyki i rozrywki. Proponujemy wspólne wycieczki, plenery oraz integracyjne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Naszym celem jest również organizowanie szkoleń oraz spotkań terapeutów i wolontariuszy. Nasza obecna propozycja dotyczy trzech bloków programowych, prowadzonych z dziećmi niepełnosprawnymi: Terapia Logopedyczna z Wykorzystaniem Komputera, Program Rozwoju Kreatywności, Programy Integracyjne.

🏅 15. Toruńska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami za nami!Reprezentanci Stowarzyszenia Jestem wzięli udział w 15. To...
15/06/2026

🏅 15. Toruńska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami za nami!

Reprezentanci Stowarzyszenia Jestem wzięli udział w 15. Toruńskiej Olimpiadzie OzN. Był to dzień pełen sportowych emocji, dobrej zabawy, integracji oraz zdrowej rywalizacji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, determinacji i sportowego ducha. Dziękujemy organizatorom za stworzenie wyjątkowej atmosfery oraz możliwość wspólnego świętowania aktywności i integracji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia! 📸👇

Dzień pełen smaków w grupie Miętusów! 🍉🥟🍲Wczoraj nasi podopieczni sami wybrali menu i wspólnie przystąpili do kulinarnyc...
12/06/2026

Dzień pełen smaków w grupie Miętusów! 🍉🥟🍲
Wczoraj nasi podopieczni sami wybrali menu i wspólnie przystąpili do kulinarnych działań. Przygotowaliśmy pyszną zupę jarzynową z sezonowych warzyw – prawdziwą bombę witaminową! 🥕🥔🧅
Na drugie danie powstały kluski ziemniaczano-twarogowe à la pierogi ruskie, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. 😋
Na deser zajadaliśmy się słodziutkim, soczystym arbuzem, który był idealnym zwieńczeniem wspólnego gotowania. 🍉

📸 Poznań zdobyty! 🎒✨​Za nami niesamowity dzień pełen wrażeń, uśmiechu i... pysznego jedzenia! 🤩 Szybka relacja z naszego...
04/06/2026

📸 Poznań zdobyty! 🎒✨
​Za nami niesamowity dzień pełen wrażeń, uśmiechu i... pysznego jedzenia! 🤩 Szybka relacja z naszego wczorajszego wypadu:

​🚶‍♂️ Spacer po Starym Rynku – te kolorowe, urokliwe kamieniczki robią niesamowite wrażenie! Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć przy słynnych koziołkach
🐐📸 i poszukiwania najlepszych pamiątek.

​🍦 Słodka przerwa – rzemieślnicze lody to był strzał w dziesiątkę! Próbowaliście kiedyś lodów o smaku rogala marcińskiego? My tak i absolutnie przepadliśmy! 🥐💚

​🌳 Chwila oddechu – przenieśliśmy się nad Jezioro Maltańskie, żeby złapać trochę słońca i odpocząć na świeżym powietrzu. 🥰☀️

​🍲 Kropka nad „i” – na koniec dnia trafiliśmy do urokliwego gościńca na przepyszny obiad. B

Poznań, byłeś super 💚

W przeddzień długiego weekendu Fuksiarze wybrali się na wycieczkę i tym samym oficjalnie rozpoczęli sezon wyjazdowy 🙂 Lu...
03/06/2026

W przeddzień długiego weekendu Fuksiarze wybrali się na wycieczkę i tym samym oficjalnie rozpoczęli sezon wyjazdowy 🙂 Lubimy wracać do stolicy, a tym razem obejrzeliśmy spektakl "Dreams" w Teatrze Capitol, gdzie mogliśmy podziwiać występy młodych artystów. Pogoda pozwoliła nam rownież wybrać się na spacer po urokliwym Ogrodzie Saskim, który zakończyliśmy chwilą zadumy przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz Pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Ostatnim punktem wycieczki był pyszny obiad w Bistro Senatorek . Dziękujemy za przemiłą obsługę 🥰

Grupa Miętusów  samodzielnie pojechała pociągiem Intercity - w pełni przystosowanym do osób z niepełnosprawnościami - do...
03/06/2026

Grupa Miętusów samodzielnie pojechała pociągiem Intercity - w pełni przystosowanym do osób z niepełnosprawnościami - do Gdańska, gdzie zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej.
Odbyliśmy także spacer po starówce oraz brzegiem Motławy 🚶‍♀️
Po obfitych atrakcjach udaliśmy się na wspólny posiłek.
Była to bardzo ciekawa i bogata w doświadczenia wyprawa. Jesteśmy pełni uznania za odwagę i otwartość naszej grupy 💪

Zajęcia wspinaczki terapeutycznej trwają w najlepsze 🧗‍♀️ Witamy nowych zawodników i robimy swoje, poznajemy techniki ws...
03/06/2026

Zajęcia wspinaczki terapeutycznej trwają w najlepsze 🧗‍♀️ Witamy nowych zawodników i robimy swoje, poznajemy techniki wspinania, węzły oraz procedury. Uczymy się także zjazdów na linach, tyrolki i systemów asekuracyjnych z wykorzystaniem specjalistycznych przyrządów. Przy okazji przygotowujemy się do pierwszych zawodów, na które zapraszamy 💪

Przy pysznym jedzeniu czas zawsze mija szybciej! 🍕😊 Dziś mogliśmy doświadczyć smaku kultowej już w Toruniu pizzy Piccolo...
02/06/2026

Przy pysznym jedzeniu czas zawsze mija szybciej! 🍕😊 Dziś mogliśmy doświadczyć smaku kultowej już w Toruniu pizzy Piccolo oraz delektować się aromatycznym barszczykiem. Była to nie tylko kulinarna uczta, ale także świetna okazja do integracji, wspólnych rozmów i spędzenia czasu w miłej atmosferze. ❤️ Dziękujemy za ten wyjątkowy dzień!

Grupa podwodnych nurków wciąż szkoli swe umiejętności na basenie, aby w kolejnym sezonie letnim zanurzyć się w głębinach...
02/06/2026

Grupa podwodnych nurków wciąż szkoli swe umiejętności na basenie, aby w kolejnym sezonie letnim zanurzyć się w głębinach mórz, oceanów i jezior 🌊

Sezon wycieczek KIS rozpoczęty. Odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
02/06/2026

Sezon wycieczek KIS rozpoczęty. Odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Grupa Miętusów dziś świętowała Dzień Dziecka – tego małego, wewnętrznego dziecka, które każdy z nas nosi w sobie. 😊Z tej...
01/06/2026

Grupa Miętusów dziś świętowała Dzień Dziecka – tego małego, wewnętrznego dziecka, które każdy z nas nosi w sobie. 😊
Z tej okazji wybraliśmy się do kawiarni, aby umilić sobie dzień, spędzić razem czas i po prostu cieszyć się chwilą. Było dużo uśmiechu, rozmów i dobrej energii. Zachęcamy, żeby każdy z Was zrobił dzisiaj dla siebie coś miłego😃

Adres

Ulica Fałata 98/102
Torun
87-100

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Stowarzyszenie "Jestem" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Stowarzyszenie "Jestem":

Udostępnij