12/06/2026
Pora na post, w którym dzielimy się z Wami radosnymi nowinami.
Nasza Fundacja Giganci do końca bieżącego roku zrealizuje jeszcze aż 5 ważnych projektów, dzięki którym będziemy mogli finansować rozwój organizacyjny oraz przede wszystkim nowe, fantastyczne, unikalne działania dla naszych beneficjentów.
1. "Wzmocnienie instytucjonalne i organizacyjne Fundacji Giganci wspierającej opiekunów osób z autyzmem" - projekt uzyskał dofinansowanie z Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w programie PROO - KONKURS PROO 2026 – PRIORYTET 1a
Dziękujemy Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego za docenienie naszego dotychczasowego dorobku i przyznanie kredytu zaufania na dalszy rozwój naszej organizacji dla dobra OzN i ich opiekunów.
2. "Aktywni Giganci - ćwicz razem z nami na Targówku II - W ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasto Stołeczne Warszawa - Urząd Dzielnicy Targówek "Aktywnie na Targówku w 2026 r. II "
To wspaniały nowatorski projekt, kontynuacja edycji I.
Nasza młodzież uczestniczy w zajęciach sportowych - koszykówki w małych grupach, wg programu dostosowanego do ich możliwości.
Dajemy im możliwość osiągania sukcesów sportowych w swoim tempie, według swoich możliwości.
W ramach tego projektu mamy też unikalne rodzinne zajęcia Qigong oraz nordic walking, w których biorą udział opiekunowie wraz ze swoimi dziećmi.
Zapraszamy mieszkańców Targówka, OzN oraz ich opiekunów.
3. "Podlasie w rytmie flamenco - kolonie edukacyjno-artystyczne przybliżające kulturę i sztukę Hiszpanii dla młodzieży z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną" - konkurs "Lato poza miastem 2026" ogłoszony przez Urząd Miasto Stołeczne Warszawa - Biuro Edukacji.
Na nasze kochane Podlasie jedziemy już po raz drugi.
Tym razem młodzież uczy się samodzielności w rytmie flamenco.
Nieźle, prawda?
4. "Lato w mieście 2026" - aktywne półkolonie dla młodzieży z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną W ramach konkursu: Lato w Mieście 2026 ogłoszonym przez: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Biuro Edukacji.
To nasze czwarte już Lato w Mieście. Akcja tak bardzo oczekiwana przez opiekunów młodzieży, która na standardowych półkoloniach nie znajduje dla siebie miejsca. W tym roku będzie dużo wyjść, edukacyjnych i warsztatowych oraz fajnych wycieczek.
5. Warsztaty teatralno-dramowe dla osób ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnością intelektualną - „Mikołajek i my – teatr emocji, relacji i śmiechu” - konkurs małych dotacji w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu Miasto Stołeczne Warszawa
Projekt petarda! Zaczynamy we wrześniu.
Zakończymy go prawdziwym przedstawieniem.
Jeśli będzie sukces, to kto wie... Może i objazdowe występy zorganizujemy. Kto nas zatrzyma?
To na razie tyle.
Niedługo rozpoczniemy rekrutację do naszych projektów,
Śledźcie nas.
Udostępniajcie zainteresowanym znajomym.