23/09/2024
Wróciliśmy.
Pomagaliśmy jak mogliśmy. Potrzeby tam na miejscu są ogromne. Na szczęście WOT działa prężnie, ściągają z Polski kolejne oddziały do pomocy przy usuwaniu skutków powodzi. Mieszkańcy dzielnie walczą, są dla nas prawdziwymi bohaterami.
Na miejscu przekonaliśmy się jakim jesteśmy wspaniałym narodem. Ludzie przyjeżdżali z wielu miejscowości z terenu całej Polski. Jedni pomagali powodzianom, drudzy rozdawali za darmo posiłki, jeszcze inni zwozili mnóstwo darów. Widzieliśmy bardzo dużo aut dostawczych z przyczepami na Niemieckich nr rejestracyjnych, przywozili do punktów pomocy OSUSZACZE, AGREGATY, CHEMIE I ZYWNOŚĆ.
Nasze działania polegały na pomaganiu mieszkańcom Stronia oraz żołnierzom WOT. Wynosiliśmy zniczone meble, sprzęt AGD, prowadziliśmy prace rozbiórkowe, wypompowalismy wodę z piwnic, wycinalismy drzewa, udrażnialiśmy dojście służbom energetycznym. Jednym słowem-WSZYSTKO.
Nie będziemy prowadzili zbiórki żywności. Czekamy na informacje od Komendanta z Stronia Śląskiego KRZYSZTOFA jakie są potrzeby dla mieszkańców. Już dzisiaj możecie szykować koce, nagrzewnice , kuchenki gazowe, butle.
Zbiórkę zaczniemy od wtorku w godzinach 16- 20. W naszej Remizie OSP CHRZĘSNE.
Można też wpłacać pieniądze na nasze konto z dopiskiem - dla powodzian. Sami też rozpoczniemy zbiórkę wśród strażaków na zakup sprzętu dla OSP z terenów powodziowych. Nr konta
92 1020 1042 0000 8002 0104 7109
OSP CHRZĘSNE bank PKO S.A.
Dziękujemy właścicielowi SIERATONA panu Markowi za udostępnienie nam miejsc noclegowych. Naprawdę mieliśmy tam luksusy. Po trudach akcji czekały na nas łóżka, ciepła woda do kąpania.
Na ostatnim zdjęciu moment w którym się rozpoczęła powódź dla mieszkańców Stronia Śląskiego.