09/03/2025
Członkowie OSP Szydłów, 8 marca, z inicjatywy Skarbnika, druha Wojciecha Mazura, zorganizowali wyjazd do Klasztoru Norbertanek w Imbramowicach, gdzie w podziemiach, spoczywa śp. Ks. Kanonik Konstanty Tomal.
Wyjazd, przypadał na 80-tą rocznicę objęcia przez niego funkcji prezesa OSP w Szydłowie, która mijała w dniu 7 marca.
W czasie wyjazdu, opiekę nad nami sprawował proboszcz szydłowskiej parafii Ks. Ryszard Piwowarczyk, który w klasztorze odprawił Mszę Świętą, w intencji śp. Księdza.
Podczas wyjazdu towarzyszył nam również Burmistrz Szydłowa, Pan Andrzej Tuz, który wspólnie z druhami i Pocztem Sztandarowym OSP, złożyli wieńce i znicze, pod tablicą upamiętniającą Śp. Księdza.
Szczególnie dziękujemy Siostrom Norbertankom, za możliwość modlitwy oraz bardzo miłe przyjęcie.
W drodze powrotnej, zatrzymaliśmy się w Miechowie, gdzie zaprosił nas ksiądz Ryszard, który pięknie opowiedział o historii Bazyliki Grobu Bożego. Ksiądz proboszcz, przed laty, był tam wikariuszem.
Wierzymy, że nie była to nasza ostatnia wizyta w przepięknym Klasztorze, tym bardziej, że w przyszłym roku, obchodzi on jubileusz 800-lecia swojego istnienia.
Ze strażackim pozdrowieniem,
ŁG