8 SDH "Suma Sił"

8 SDH "Suma Sił" 8 Szczecińska Drużyna Harcerek „Suma Sił” im. Ireny Kowalskiej Wuttke ps. Irka 8 Szczecińska Drużyna Harcerek „ Suma Sił” im. Irka została założona w 2008 roku.

Należymy do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W drużynie działają 4 zastępy, które wywodzą się od żywiołów Wiatru, Ziemi, Ognia oraz Wody. Barwy jednostki związane są bezpośrednio z żywiołami, zastępami oraz stopniami harcerskimi. W naszym szczepie działają również zuchenki, harcerki z prawego brzegu i wędrowniczki- to samo w przypadku pionu męskiego. Jeśli chciałabyś dołączyć do ósemkowej rodz

iny to zachęcamy do kontaktu poprzez stronę Facebook lub poprzez adres e-mail: [email protected] � Do zobaczenia na harcerskim szlaku!

Już lada moment jedne z naszych najstarszych harcerek w drużynie będą pisać egzaminy ósmoklasisty! 📝Są to właśnie Ula 💙,...
10/05/2026

Już lada moment jedne z naszych najstarszych harcerek w drużynie będą pisać egzaminy ósmoklasisty! 📝

Są to właśnie Ula 💙, Hela 💙, Ala 💙, Gosia 💙, Kasia ❤️, Madzia 💛, Klara 🧡, Agata 🧡 oraz Ala 🖤.

Macie bardzo dużo wiedzy, ale przede wszystkim nigdy się nie poddajecie 🫶. Dlatego wiemy, że egzamin i stres z nim związany Wam niestraszny. Powodzenia! 🖋📐🫂

Czuwaj! 👣Za nami majówka pełna wrażeń, ponieważ wybrałyśmy się na XVIII Rajd Wendyjski  Szlakiem Hanzy ⚔️! Na rajd wysta...
04/05/2026

Czuwaj! 👣

Za nami majówka pełna wrażeń, ponieważ wybrałyśmy się na XVIII Rajd Wendyjski Szlakiem Hanzy ⚔️! Na rajd wystawiłyśmy dwa zastępy - Plazmę ☄️oraz Szkwał 🌧. Nie zabrakło również Żywiołaków🗿, czyli patrolu kadry 💚.

Każdy dzień rajdu rozpoczynaliśmy apelem, po którym szliśmy w trasę pieszą 🗺. Na trasie robiliśmy różne zadania📝 oraz braliśmy udział w grach. Dni zwieńczaliśmy ogniskami 🔥.

Zaczęliśmy już w środę wieczorem od ogniska rozpoczynającego w Stargardzie. W czwartek zanim ruszyliśmy na trasę zwiedzaliśmy jeszcze miasto odwiedzając liczne zabytki 🏰. Patrol kadrowy po zwiedzaniu udał się na drezyny 🛤, którymi przejechał część trasy, a nasze zastępy ruszyły pieszo robiąc zadania 💪. Dzień zakończyliśmy ogniskiem integracyjnym🫂 w Małkocinie.

W piątek w połowie trasy do kolejnej bazy odbył się konkurs kulinarny 🥘 na kuchniach polowych. Szkwał i Plazma przygotowywały leczo🫑, a Żywiołaki robiły potrawę ziemniaczaną🥔. Po posiłku i dotarciu do Sowna, naszego miejsca noclegu zamiast ogniska odbył się Jarmark Kupiecki⚒️. Na jarmarku każdy zastęp i patrol wystawiał i zwiedzał intrygujące stoiska 🌱.

W sobotę trasa tym razem przebiegała bardziej przez las 🌳 i w jej trakcie odbywała się gra, gdzie liczyła się przedsiębiorczość 🪙 (i umiejętność korzystania z mapy również 🤨). Kadra miała jeszcze dodatkową atrakcję, ponieważ przed wejściem do lasu pływała krętą rzeką Iną 🏞 na kajakach. Trasę zakończyliśmy w Stawnie obiadem, a później pojechaliśmy autokarem do już ostatniej bazy w Goleniowie. Dzień zakończyliśmy ogniskiem z podsumowaniem zdobytych wrażeń i wspomnień z rajdu 😍.

W niedzielę po uroczystej Mszy Świętej 🕊 i krótkich obchodach miasta z okazji Święta konstytucji 3 Maja 🇵🇱 odbył się apel z odczytaniem wyników rajdu! Poszło nam bardzo dobrze, a mianowicie:

🥉Suma Sił wygrała 3 miejsce w kategorii ,,Drużyna harcerska"
🏅Zastęp Plazma wygrał 6 miejsce w kategorii ,,Zastęp harcerski"
🏅Zastęp Szkwał wygrał 5 miejsce w kategorii ,,Zastęp harcerski"
🥈Patrol Żywiołaki wygrał 2 miejsce w kategorii ,,Patrol kadrowy"
🥇Kadra wygrała 1 miejsce w kategorii ,,Najlepszy ziemniak Rajdu Wendyjskiego"

Dziękujemy bardzo wszystkim za wyjazd 🫶! Do zobaczenia za rok, bo w końcu nie można lepiej spędzić majówki niż na Rajdzie Wendyjskim 😎.

Już zaraz zaczynają się tegoroczne matury, a pisze je nie kto inny jak nasza drusia przyboczna Basia 💚. Przygotowywałaś ...
03/05/2026

Już zaraz zaczynają się tegoroczne matury, a pisze je nie kto inny jak nasza drusia przyboczna Basia 💚.

Przygotowywałaś się bardzo długo i jesteśmy pewne, że dasz z siebie wszystko. Rozniesiesz te matury 😜. Życzymy Ci caaałą Sumą Sił powodzenia! 🌱🧬🧪

Czuwaj! 🏙W ubiegły weekend nasza drużyna wraz z Szczeciński Szczep ZHR "Watra" pojechała na biwak do Warszawy 🧜‍♀️.Nasz ...
25/04/2026

Czuwaj! 🏙

W ubiegły weekend nasza drużyna wraz z Szczeciński Szczep ZHR "Watra" pojechała na biwak do Warszawy 🧜‍♀️.

Nasz wyjazd zaczął się w czwartek wieczorem kiedy to spotkaliśmy się na dworcu w Szczecinie. W stolicy zawitaliśmy z samego rana ☀️ i po chwili odpoczynku ruszyliśmy na grę szczepu dowiadując się więcej o Gettcie Warszawskim. Później wsiadłyśmy w metro Ⓜ️ i pojechałyśmy do baru mlecznego na obiad 🍴.

Po posiłku udałyśmy się do Muzeum Narodowego nieco pozachwycać się sztuką XIX wieku 🖼, bo jeszcze będziemy mieć w tym roku z tym okresem doczynienia 🌾. Dzień zakończyłyśmy wspólnym kominkiem ósemek 💕.

W sobotę po śniadaniu 🥪 i spakowaniu zastępy jeździły 🚎 po Warszawie i przypominały sobie dzieje patronki naszej drużyny chodząc po jej śladach 👣, ale również opowiadały sobie nawzajem o swoich indywidualnych patronkach 👥️.

Popołudniu najpierw odpoczywałyśmy w otoczeniu Łazienek Królewskich 🌸, a później udałyśmy się na Powązki (a dotarcie nie było wcale takie proste...), gdzie pomodliłyśmy sie przy mogile patronki naszej drużyny 💚. Został również odczytany rozkaz z nadaniem indywidualnych patronek oraz zamknięcia sprawności drużyny, Irki.

Wieczorem wzięłyśmy udział w kominku w gronie jednostki 🕯, na którym słuchałyśmy poezji i nauczyłyśmy się nowej ciekawej 😜 piosenki.

W niedzielę udałyśmy się na wspólną Mszę Świętą 🕊 i wróciłyśmy do Szczecina 🏠.

Dziękujemy bardzo Prywatne Szkoły im. Cecylii Plater-Zyberkówny za gościnę ☺️.

A już niedługo możecie się spodziewać vloga z wyjazdu 🙌.

Czuwaj! ❤️‍🔥Po sobotniej zbiórce drużyny zostałyśmy jeszcze chwilę w składzie Zastępu Zastępowych ,,Skały" ⛰️.Rozpoczęły...
16/04/2026

Czuwaj! ❤️‍🔥

Po sobotniej zbiórce drużyny zostałyśmy jeszcze chwilę w składzie Zastępu Zastępowych ,,Skały" ⛰️.

Rozpoczęłyśmy od przypomnienia sobie jak prawidłowo buduje się ogniska 🔥 i wypróbowałyśmy swoją wiedzę w praktyce budując w grupach dwa stosy ogniskowe 🪵.

Po zbudowaniu stosów przystąpiłyśmy do ich testu 🧐. A nie ma nic lepszego do wypróbowania ogniska niż kuchnia polowa 🍳. Tęskniłyśmy bardzo za smakiem podpłomyków 😋, więc to właśnie one zostały wrzucone na nasz ogień wraz z owocami 🍓🫐, z których powstał pyszny dżem!

Na koniec zbiórki podsumowałyśmy akcję drużyny 💚 oraz skonsumowałyśmy nasz posiłek 🍴.

Czuwaj! 🧭W zeszłą sobotę spotkałyśmy się na zbiórce drużyny 💚. Spotkanie rozpoczęłyśmy od INO, czyli imprezy na orientac...
15/04/2026

Czuwaj! 🧭

W zeszłą sobotę spotkałyśmy się na zbiórce drużyny 💚. Spotkanie rozpoczęłyśmy od INO, czyli imprezy na orientację. Harcerki poszukiwały punktów, ale musiały dobrze spoglądać na mapę 🗺, aby przypadkiem nie pomylić ich z punktami, które były fałszywe 🤨.

Po grze miałyśmy chwilkę przerwy, podczas której pochyliłyśmy się nad stopniami 🌈, sprawnościami ⭐️ oraz w ramach przygotowania do biwaku w Warszawie - indywidualnymi patronkami 👤. Liczymy, że wszystkie z nas po wyjeździe wrócą z patronką na ramieniu 🤗.

Na zbiórce poćwiczyłyśmy jeszcze pracę z kompasem oraz jodełką 🌲. Zastępy przygotowywały sobie nawzajem mapy do przejścia, aby sprawdzić jak nam idzie orientacja w terenie 🧭.

Całość zakończyłyśmy apelem ⚜️, na którym zamknęłyśmy zdobyte w ubiegłym czasie sprawności oraz poznałyśmy wyniki INO, które wyglądają następująco:

🥇Sztorm
🥈Eter
🥉Tornado
4️⃣ Iskry oraz Grunt

Gratulujemy wszystkim zastępom! 🥰

A przed wyjazdem do Warszawy mamy jeszcze jedną zbiórkę do zrelacjonowania ⛰️.

Czuwaj! 💜Na początku marca nasza kadra, Hania oraz Zosia, wzięła udział w biwaku kadry hufca! To był wartościowy czas, k...
14/04/2026

Czuwaj! 💜
Na początku marca nasza kadra, Hania oraz Zosia, wzięła udział w biwaku kadry hufca! To był wartościowy czas, który poświęciłyśmy na różne warsztaty oraz integrację 🫶.

Czuwaj! 💐W zeszłą sobotę rozpoczęła się wiosna, więc nie mogłyśmy zrobić nic innego jak zbiórkę 24h drużyny 💚. A na tej ...
29/03/2026

Czuwaj! 💐

W zeszłą sobotę rozpoczęła się wiosna, więc nie mogłyśmy zrobić nic innego jak zbiórkę 24h drużyny 💚. A na tej zbiórce skupiłyśmy się na przygotowaniu do świąt Wielkanocnych ✝️.

Zaczęłyśmy od krótkiego zadania w gronie zastępów. Rysowałyśmy domy 🏡 i wypisywałyśmy w nich ważne dla nas wartości, trochę tego co chciałybyśmy poprawić i zostawiłyśmy przestrzeń na późniejsze refleksje 🧐. Później przeszłyśmy się do kościoła i rozmawiałyśmy z księdzem, aby przypomnieć sobie nieco o tym co w przeżywaniu Wielkanocy ważne 🤗. Po spotkaniu zrobiłyśmy miejsce na nasz ulubiony obiad 🍕 podczas dynaminczej gry o Zmartwychwstaniu.

Po zjedzeniu i odpoczynku przyszedł do nas gość! Druhna Mira z 23 WDH-ek Przełęcz im. hm. Józefiny Łapińskiej 🧡 wpadła do nas na popołudnie, aby zobaczyć jak działa nasz drużyna. Opowiedziała nam nieco o swojej obrzędości 🫶, a nasze harcerki pochwaliły się naszą 🌈.

Popołudniowym punktem programu była gra o 3 nocach po łąkowej okolicy 🌼. Po grze zrobiłyśmy efektywny (efektowny zresztą też 😜) czas na stopnie i sprawności ⚜️.

Wieczór rozpoczęłyśmy od wyciczenia się przy Kwadransie z Jezusem 💕, a później zasiadłyśmy do kominka 🕯. Dużo się działo! Podsumowałyśmy krótko popołudniową grę 🗺, odgrywałyśmy pantonimę 🎭 oraz wróciłyśmy jeszcze na chwilę do domów zastępów. Nie zabrakło momentu na zaśpiewanie nowopoznanej piosenki ,,List do Boga" 📝.

Pod osłoną nocy 🌙 Małgosi został przyznany stopień starszej tropicielki, więc mamy w drużynie kolejną druhnę ze świetlanym krzyżem oraz pomarańczową wstążeczką na chuście 🧡. Gratulacje!

A rano udałyśmy się na Mszę Świętą 🕊 oraz strzeliłyśmy sobie szybką sesję zdjęciową 📸. Zbiórkę zakończyłyśmy wspólnym kręgiem 🫂.

Dla wiernych fanów - tak dobrze się bawiłyśmy, że niestety zapomniałyśmy nakręcić materiał do filmiku. Chyba potrzebujemy kamerzysty drużyny 📹.

Czuwaj! 🫂W sobotę nasze harcerskie środowisko szczecińskie spotkało się, aby wspólnie świętować Dzień Myśli Braterskiej ...
26/02/2026

Czuwaj! 🫂

W sobotę nasze harcerskie środowisko szczecińskie spotkało się, aby wspólnie świętować Dzień Myśli Braterskiej ⚜️.

Spotkanie zaczęło się od wspólnej gry terenowej 🗺, podczas której harcerki i harcerze działając w zastępach testowali swoje umiejętności pracy w grupie 🤝. Nasz zastęp Sztorm 💙 zdobył pierwsze miejsce w tej rywalizacji i otrzymał pamiątkowe medale🥇oraz słodką przekąskę 🍫. A w tym samym czasie nasza przyboczna Zosia 💚 brała udział w programie z wędrownictem 🤸‍♀️.

Po zajęciach miałyśmy czas na drugie śniadanie 🌯 i chwilkę odpoczynku przed apelem hufca żeńskiego🪻oraz męskiego 🐝.

Później odbył się największy punkt programu zbiórki - coroczny Konkurs Piosenki ,,Canon" 🎶. Nasza drużyna zaprezentowała ,,Balladę o Zamku" 🏰, a na scenie poza utalentowanymi harcerkami 😜 były aż trzy gitary, skrzypce, flet oraz klarnet 🎻🪈! Występ zdobył pierwsze miejsce tym samym broniąc zdobyty przez nas w zeszłym roku puchar 🏆. Jesteśmy bardzo dumne 🖤💛🧡❤️💙💚.

Ależ to nie wszystko! Na koniec zbiórki Helenka 🌊 otrzymała barwy drużyny 🌈, a Zosia 🔥 oficjalnie dołączyła do Zz-etu ,,Skały" ⛰️. Gratulacje dziewczyny 🥹!

Dziękujemy wszystkim za wspólny czas 🫶.

Szczeciński Hufiec Harcerek "Wrzos"
Szczeciński Hufiec Harcerzy "Rój"

W ubiegły weekend nasza drużynowa wzięła udział w Kursie Kadry Kształcącej 2 organizowanym przez naszą chorągiew 🌷.
06/02/2026

W ubiegły weekend nasza drużynowa wzięła udział w Kursie Kadry Kształcącej 2 organizowanym przez naszą chorągiew 🌷.

Czuwaj! 🏃‍♀️W ostatnią niedzielę nasz zz-et wraz z zz-etem 51 SDH "Wrzos" wziął udział w wolontariacie podczas szczecińs...
28/01/2026

Czuwaj! 🏃‍♀️

W ostatnią niedzielę nasz zz-et wraz z zz-etem 51 SDH "Wrzos" wziął udział w wolontariacie podczas szczecińskiego biegu ,,Policz się z cukrzycą" ❤️.

Pomagałyśmy w przygotowaniach oraz rozdawałyśmy biegaczom pamiątkowe medale 🏅.

Adres

Szczecin

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy 8 SDH "Suma Sił" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do 8 SDH "Suma Sił":

Udostępnij