Zawsze z Nadzieją
- Strona główna
- Polska
- Szczecin
- Zawsze z Nadzieją
Nasze Stowarzyszenie wspiera i wzmacnia osoby dotknięte chorobą nowotworową. Pomagamy tym, którym rak odbiera nadzieję i nie mają siły walczyć.
Adres
Wojska Polskiego 63, IV Piętro, Pok. 4/17
Szczecin
70-476
Strona Internetowa
Ostrzeżenia
Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Zawsze z Nadzieją umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.
Skontaktuj Się Z Ta Organizacja
Wyślij wiadomość do Zawsze z Nadzieją:
Kategoria
Jak powstaliśmy? Kim jesteśmy?
Najpierw była Marzena, która zainicjowała pomysł Stowarzyszenia. Potem była Dorota, która poparła inicjatywę.
A było to tak: Któregoś dnia Dorota odebrała telefon. Była to koleżanka z oddziału onkologii, sąsiadka, której łóżko szpitalne znajdowało się tuż obok jej łóżka. Zapytała ją co myśli o stowarzyszeniu i czy zechciałaby wspólnie z nią podjąć się jego założenia i wspólnie z nią je poprowadzić. Odpowiedź Doroty już znacie, bo w innym przypadku byście tego nie czytali. Potem byli kolejni: Marek, Dorota, Beata, Aleksandra, Alicja, Ania i inni, którzy razem z Marzeną i Dorotą chcieli tworzyć Stowarzyszenie. Jesteśmy ludźmi, którzy w swoim życiu mieli styczność z chorobą nowotworową, część z nas przeżyła to na własnej skórze, cześć była świadkiem walki z chorobą kogoś bliskiego. Każdego z nas łączy chęć pomocy innym w tym jakże trudnym momencie życia. Łączy nas siła i motywacja do tego by inni czuli się bardziej bezpieczni. Głównym celem naszego Stowarzyszenia jest Dom. Tak, dom – murowany, z cegły czy bloczków betonowych, drewniany albo z innych materiałów ekologicznych. Dom, do którego osoba chora na nowotwór będzie mogła przyjść i skorzystać ze wsparcia i pomocy. Będzie tu psycholog, terapeuta, może lekarz – specjaliści, którzy będą dzielić się wiedzą na temat tego jak przebiega chemioterapia i na czym tak naprawdę polega, gdzie w Polsce i na świecie są kliniki specjalizujące się w leczeniu nowotworów i jak do nich trafić. W Domu osoba na początku drogi i walki z nowotworem, będzie mogła porozmawiać z osobą, przeszłą ten cały proces – od diagnozy do rekonwalescencji. Chcemy aby dom był oparciem dla osób chorych i ich rodzin. Nie chcemy zostawiać osób z diagnozą ‘”nowotwór” samym sobie, tak jak to stało się to w naszym przypadku. Owszem są bliscy, znajomi, przyjaciele, ale potrzebna jest też wiedza fachowa i poprowadzenie za rękę i trzymanie mocno tej ręki, tak, aby chory widział, że nie jest sam i nigdy już sam nie będzie w chorobie. Bo diagnoza, to początek. Milion pytań i ani jednej odpowiedzi. Dom, który chcemy zbudować ma zmienić tę sytuację.