18/06/2025
Polska Grupa Górnicza zaprezentowała samorządowcom ofertę niskoemisyjnych paliw podczas warsztatów "Walka ze SMOGiem na poziomie gminy", zorganizowanych przez szczecińską Fundacja Błękitna 🟦
Warsztaty w formule on-line zgromadziły 17 czerwca 2025'roku około 3️⃣0️⃣ przedstawicieli gmin (zwłaszcza uzdrowiskowych i górskich).
⚒️ Wojciech Namysło z PGG opisał właściwości niskoemisyjnych paliw węglowych. Spółka poszerza ich paletę (np. nowsze sortymenty Plus czy ). Podobnie jak i zawierą one specjalny dodatek antysmogowy tzw. blue coal, który skutecznie obniża emisję substancji smogotwórczych w procesie spalania tych węgli.
Więcej informacji o metodach walki ze smogiem w gminach - link w komentarzu 👇