27/05/2026
Dziękujemy za zaproszenie i bardzo dobre rozmowy.
Cieszymy się, że wspólnie możemy działać na rzecz promocji języka niemieckiego i edukacji w Szczecinie. 🇩🇪🇵🇱
21 maja br. odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego - PSNJN Szczecin. Tematem rozmów było nawiązanie szerszej współpracy pomiędzy Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego i stowarzyszeniem, m.in. w nowych projektach promujących naukę języka niemieckiego, a przede wszystkim przy organizacji Ogólnopolskiego Zjazdu Nauczycieli Języka Niemieckiego, który odbędzie się w sierpniu 2027 roku w Szczecinie.
Gościliśmy panie: mgr Katarzynę Florczak, mgr Beatę Sobczyk i mgr Martę Szatkowską.
Uniwersytet reprezentowali:
dr hab. Krzysztof Nerlicki, prof. US – dziekan Wydziału Humanistycznego,
dr hab. Jolanta Mazurkiewicz-Sokołowska, prof. US – dyrektorka Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego,
dr hab. Adrianna Seniów, prof. US – dyrektorka Centrum Badań i Międzynarodowej Promocji Języka Polskiego Uniwersytetu Szczecińskiego,
dr Ewa Hendryk – wicedyrektorka Instytut Literatury i Nowych Mediów US,
mgr Barbara Witek – koordynatorka kierunku filologia germańska.