15/07/2024
Tak wiele dobrego nas spotkało ze strony Karoliny, właścicielki najlepszego żłobka pod słońcem, że nie będę nawet próbować wymieniać.
Jej zaangażowanie, otwartość, wielkie serce, szczodrość, uśmiech, dobre słowo, bezinteresowność i niezmącona wiara w drugiego, tego dużego i małego człowieka to wartości jakie każdy z nas powinien nosić w sobie. Choć odrobinę. A Karolina ma ich całe tony.
I jak 10 lat temu dowiedziałam się, że na terenie Szamotuły otwiera się pierwszy żłobek to od razu wiedziałam, że moje drugie dziecko będzie do niego uczęszczało. A nawet nie byłam jeszcze w ciąży. Intuicja mnie nie zawiodła. Trafiliśmy na najlepszy żłobek w okolicy, a śmiem twierdzić, że na świecie.
To tak prywatnie. A z perspektywy współpracy? Nasze przedsięwzięcia nie mogły sobie wymarzyć lepszego adresu. Dziękujemy za wielokrotną gościnę w progach żłobka z naszymi warsztatami. Za ciepłe słowo, chęć pomocy, wsparcie i radochę maluszków, których rodzice uczyli się z nami motać chusty.
Od lat liczba osób obserwujących nas na fb rośnie, a w żłobkach pojawiają się nowi rodzice ze swoimi maleństwami, szukający wsparcia w opiece. Większość z Was pojawia się u nas z polecenia innych rodziców – co nasz bardzo raduje! Od 10 lat codziennie ciężko pracujemy na dobrą opinię.
Pewnie nie każdy z Was wie, że Żłobek Cypisek to miejsce stworzone przez mamę dla jej małego synka Cypriana – Cypiska. Nie miałam wielkich marzeń, chciałam po prostu wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, a jednocześnie zapewnić dziecku bezpieczną i czułą opiekę. Nic więcej 😊 Zaczynałam z jedną pracownicą (pozdrawiam serdecznie Beatę!) i 6 dzieci. Trochę czasu zajęło zanim szamotulscy rodzice zaufali nam i zaczęli oddawać swoje pociechy pod opiekę żłobka. Nawet w najśmielszych snach nie spodziewałabym się, że w ciągu kilku lat rozwinie się to w dwie placówki, dziesiątki pracowników i setki małych absolwentów.
Zaczynałam żłobkową przygodę, jak każdy nowy rodzic – pełna obaw o adaptację synka, przejęta rozstaniem, tęskniąca i umęczona jednocześnie. Jeśli myślisz, że jesteś tylko jednym z wielu rodziców, którzy posyłają dziecko do Żłobka Cypisek i na nic nie masz wpływu, musisz wiedzieć, że ja patrzę na Ciebie całkiem inaczej.
💚To dzięki Tobie mój żłobek się rozwija, dając opiekę dziesiątkom maluszków oraz pracę wielu kobietom z Szamotuł i okolic.
💚To Twoja opinia, krytyka czy pochwała pozwala mi na wprowadzanie zmian na lepsze.
💚To Ty pomagasz mi w tworzeniu biznesu odpowiedzialnego społecznie.
Widzę Cię w różnych momentach w Twoim życiu. Cieszą mnie Twoje sukcesy zawodowe, spełnienie rodzinne. Bolą wszystkie problemy, którymi się ze mną podzielisz. Niezmiennie trzymam za Ciebie kciuki i myślę o Tobie ciepło. Wiem ile znaczysz dla mnie i mam nadzieję, że ja również jestem dla Ciebie wsparciem dając opiekę nad Twoim dzieckiem.
Od dłuższego czasu idziemy dziarskim krokiem w stronę placówki bliskościowej. Prowadzimy adaptację z rodzicem, która stopniowo wprowadza dziecko w nowe otoczenie. Staramy się budować silne więzi emocjonalne z dziećmi, wysłuchujemy ich, zauważamy każdego, patrzymy na nich jednostkowo, a nie jak na grupę. Znamy dobrze ich upodobania, charakter, potrzeby i zaspokajamy je ze wszech miar. To również dlatego jest nas ostatnio mniej na fb – powoli rezygnujemy z udostępniania szerzej wizerunków dzieci. Rodzice mają dostęp do zdjęć swoich pociech poprzez naszą aplikację. Przed nami jeszcze dodatkowe szkolenia oraz czas wprowadzania wielu zmian w codzienność.
Dziękuję wszystkim, którzy dokładają cegiełkę do mojego żłobka:
💚Cudownym dzieciom (aktualnym i absolwentom – pamiętam Was wszystkich, serio!)
💚Rodzicom
💚Pracownicom (Joli, Patrycji, Ani, Magdzie, Natalii, Michalinie, Iwonie, Agnieszce, Kasi, Hani i Marysi)
💚Byłym pracownicom (nie sposób wymienić Was wszystkich, ale niezmiennie pamiętam o Was i wciąż w serduszku dopinguję! Ściskam szczególnie mocno: Roma, Beata, Malwina, Marta, Monika, Aga, Paulina)
💚Mamie – za ogromne wsparcie
💚Synkowi – za najlepszą motywację do działania
💚Mężowi – za ciągły wiatr w skrzydła
💚Wszystkim wspaniałym fachowco-remontowcom, z którymi przyszło mi pracować
💚Przyjaciołom żłobka (Milena Kolat-Rzepecka, Ania Sobol z Fundacja Varietae, Natalii i Dorce z SzamoTulimy, Kasia Waszak)
W tym roku obchodzimy 10 lecie działalności – to coś, prawda? Dla mnie tak, więc tak sobie piszę ten tekst od kilku dni i chlipię, wspominając💚