Poznaj Misia

Poznaj Misia Projekt ZWOLNIENI Z TEORII 2025/26

Zostancie z nami i POZNAJCIE MISIA 🧸💛

-Lila, Jagoda, Igor i Michał

14/01/2026

Święta są już za nami, ale wspomnienia zostają na długo ✨
Uśmiechy dzieci, wizyta Mikołaja, wspólne zabawy, własnoręcznie robione laurki i radość z prezentów, to właśnie te chwile tworzą magię, do której chce się wracać.

Czas płynie, ale emocje zostają ❤️

Wesołych Świąt! 🎅🎄❤️
24/12/2025

Wesołych Świąt! 🎅🎄❤️

06/12/2025
06/12/2025

Zabłysła najpiękniejsza choinka!

Z twarzy już nas wszyscy kojarzą, ale co tak naprawdę o nas wiedzą? Kilka słów o naszej grupce  :3- Lila , Jagoda , Igor...
05/12/2025

Z twarzy już nas wszyscy kojarzą, ale co tak naprawdę o nas wiedzą?

Kilka słów o naszej grupce :3

- Lila , Jagoda , Igor i Michał

28/11/2025

Trochę nauki, trochę śmiechu, trochę chaosu… czyli po prostu szkoła, jaką znamy na co dzień.

Pracownie, w których coś się zawsze dzieje, ludzie, których trudno nie zapamiętać, i klimat, którego nie da się podrobić.

Najmłodsi poznali Misia!!Wraz z Jagodą 28 Listopada 2025r. zorganizowałam mini warsztaty z najmłodszą klasą w ZSP Świątn...
28/11/2025

Najmłodsi poznali Misia!!

Wraz z Jagodą 28 Listopada 2025r. zorganizowałam mini warsztaty z najmłodszą klasą w ZSP Świątniki z okazji DNIA MISIA 🐻💛

Dzieci uważnie słuchały historii małego niedźwiadka, który wyruszył w długą podróż na magiczną Ślęże. Poznały ciekawe legendy kamiennych rzeźb: Panna z Rybą, Mnich, Niedźwiedź.

Dziękujemy bardzo!

23/11/2025

Już 27 listopada w Ślężańskim Ośrodku Kultury RCKS o godzinie 18:00 odbędzie się GALA KALENDARZA ŚLĘŻAŃSKIEGO! Organizatorzy baaardzo serdecznie zachęcają do udziału! Do zobaczenia :3

15/11/2025

Przez ponad 20 lat perony w Sobótce stały w ciszy, zarastały wspomnieniami i czekały na lepsze czasy. Dziś wszystko wygląda inaczej. Pociągi znów tu przyjeżdżają, ludzie znów wysiadają z uśmiechem, a linia do Wrocławia i Świdnicy tętni życiem. Dworzec, który kiedyś był tylko śladem przeszłości, stał się symbolem powrotu i nowego początku. Sobótka znowu jedzie i to jest piękne.

25/10/2025

Sobótka to miasto, które przeszło przez ogień, a mimo to zachowało swoje serce.
W XVIII wieku, dokładnie 4 lipca 1730 roku, niemal całe miasto stanęło w płomieniach. Drewniane domy i ratusz spłonęły, a po pożarze pozostały tylko zgliszcza. Ale mieszkańcy nie pozwolili, by Sobótka zniknęła. Odbudowali ją na nowo z kamienia, w stylu barokowym, z rynkiem, który do dziś zachwyca swoim układem i detalami.

Spacerując dziś po rynku, trudno uwierzyć, jak wiele razy zmieniało się to miejsce. Każda kamienica ma własną historię, każdy bruk pamięta kroki ludzi, którzy tu żyli. W centrum stoi Urząd Gminy (dawniej ratusz i serce lokalnych decyzji) a tuż obok posąg misia z 1977 roku, symbol miasta i jego cichego spokoju.

W makiecie XVIII-wiecznej Sobótki można zobaczyć, jak wyglądało miasto po odbudowie, małe, ale pełne życia. Dziś to samo życie widać w kawiarniach, na ławkach i między kolorowymi fasadami. Sobótka się zmienia, ale jej duch pozostaje ten sam.

Ten film to opowieść o miejscu, które przetrwało. O rynku, który nie tylko pamięta historię, ale wciąż ją tworzy każdego dnia, z każdym człowiekiem, który się tu zatrzymuje choć na chwilę.

Lila, Igor i Michał 💛

Adres

Swiatniki

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Poznaj Misia umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij