Dajmy Szansę

Dajmy Szansę Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom "Dajmy Szansę" powstało w 2011 roku, aby wspierać i pomagać. Cele powyższe realizowane są poprzez:
1.

Celem Stowarzyszenia jest wspólne realizowanie poprzez swoich członków zadań mających na celu dobro dzieci oraz wspieranie ich rodzin. Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób;
2.Wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
3. Prowadzenie działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej oraz społ

ecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym;
4. Działalność charytatywna;
5. Działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym;
7. Ochrona i promocja zdrowia;
6. Działalności na rzecz osób niepełnosprawnych;
7.Promowania zatrudnienia i aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy oraz zagrożonych zwolnieniem z pracy;
8. Działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych;
9. Działania wspierające rozwój nauki, edukacji, oświaty i wychowania;
10. Organizacja różnych form wypoczynku dzieci i młodzieży;
11. Działania wspierające i upowszechnianiające kultury fizycznej;
12. Rozwój turystyki i krajoznawstwa;
13.Promowanie i organizacja wolontariatu;
14. Działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania
i ochrony praw dziecka;
15. Działania profilaktyczne- przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym;


Stowarzyszenie swe cele realizuje nieodpłatnie poprzez:
a) udzielanie pomocy finansowej i rzeczowej dzieciom i ich rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej. b) organizowanie i prowadzenie turnusów rehabilitacyjnych, oraz wypoczynku
letniego i zimowego dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. d) organizowanie wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy,
e) wspieranie i organizowanie imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i
turystycznych,
f) organizowanie i prowadzenie zajęć dla uczniów SOSW w Olsztynie oraz
innych szkół i placówek oświatowych,
h) opiekę interwencyjno-psychologiczną i działalność informacyjną dla osób
niepełnosprawnych i ich rodzin,
i) wspieranie idei tworzenia mieszkań chronionych,
j) skupienie wokół idei Stowarzyszenia działaczy społecznych i ludzi dobrej woli.

Za nami wspaniałe sportowe emocje podczas XVI Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bocce Olimpiady Specjalne Polska Warmińsko-...
12/06/2026

Za nami wspaniałe sportowe emocje podczas XVI Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bocce Olimpiady Specjalne Polska Warmińsko-Mazurskie w Łupkach! ✨

W zawodach rywalizowały drużyny z: Olsztyna, Giżycka, Żardenik, Kruz oraz Łupek. Wszyscy zawodnicy pokazali ogromne zaangażowanie, ducha fair play i sportową pasję 🎯👏🏼

Nasz klub reprezentowali:
🌟 Martyna
🌟 Monika
🌟 Krystian
🌟 Szymon
🌟 Jakub
🌟 Janek
🌟 Kacper

Wracamy z turnieju z imponującym dorobkiem medali!
🥇 Złote medale zdobyli:
✨ Martyna
✨ Kacper
✨ Jakub

🥈 Srebrny medal zdobył: ✨ Szymon

🥉 Brązowe medale zdobyli:
✨ Krystian
✨ Janek

W rywalizacji drużynowej brązowy medal wywalczyli:
✨ Monika
✨ Jakub
✨ Szymon
✨ Krystian

Ogromne gratulacje dla organizatorów i wszystkich zawodników – za serce do walki, wytrwałość i wspaniałą sportową postawę!

Nie możemy też zapomnieć o ogromnym wsparciu, które zawsze jest bezcenne ❤️
Serdecznie dziękujemy dwóm mamom, które zaangażowały się w organizację dojazdu, wspierały zawodników, pomagały i dodawały otuchy przez cały turniej 🌷

Dziękujemy wszystkim za ten piękny dzień i wspólne emocje! 🥰🏅Do zobaczenia na kolejnych zawodach! 🎯💙

07/06/2026

Nasi „Niezależni” udowadniają, że od ciężarów cięższa jest tylko wymówka! 💪🏻🏋🏻‍♂️

W ramach projektu koordynowanego przez Olimpiady Specjalne Polska Warmińsko-Mazurskie pod okiem trenera Pawła - Studio Treningu Przygocki regularnie ćwiczą trójbój siłowy, a frekwencja i zaangażowanie pokazują, że motywacji im nie brakuje 🏆. Każdy trening to nie tylko budowanie siły, ale także charakteru, pewności siebie i wiary we własne możliwości! ✔️

Bo nie liczy się to, od czego zaczynasz, ale dokąd zmierzasz. Brawo Panowie! 👏🏻🏋🏼‍♂️

Jak już wspominaliśmy, nasza Monika z Niezależnych wraz ze wspaniałą reprezentacją Warmii i Mazur Olimpiady Specjalne Po...
10/05/2026

Jak już wspominaliśmy, nasza Monika z Niezależnych wraz ze wspaniałą reprezentacją Warmii i Mazur Olimpiady Specjalne Polska Warmińsko-Mazurskie miała okazję wziąć udział w XIII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Olimpiady Specjalne Polska 🎊🩵

Choć Monice tym razem nie udało się stanąć na podium, to udział w tak wyjątkowym wydarzeniu jest ogromnym powodem do dumy! 👏🏻💪🏻

Sport to nie tylko medale — to przede wszystkim radość, przełamywanie własnych barier, nowe doświadczenia i niesamowita atmosfera, której nie da się opisać słowami ❤️

Wiemy, że Monika i pozostali zawodnicy dali z siebie wszystko podczas rywalizacjii i pokazali ogromne zaangażowanie, determinację oraz pięknego ducha sportu 🔥

Jesteśmy bardzo dumni, że taka ekipa oraz nasza Monika mogli reprezentować całą Warmię i Mazury na tak wielkiej imprezie sportowej ❤️

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i organizatorom. Dziękujemy także opiekunom ekipy. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! ✊🏻✊🏻✊🏻

Nasza Monika z Niezależnych również bierze udział w tym wyjątkowym wydarzeniu! 😍👏🏻Jesteśmy ogromnie dumni, że mamy tam s...
08/05/2026

Nasza Monika z Niezależnych również bierze udział w tym wyjątkowym wydarzeniu! 😍👏🏻

Jesteśmy ogromnie dumni, że mamy tam swoją reprezentantkę i z całego serca trzymamy za nią kciuki! ❤️💪🏻 Sam udział to już wielkie osiągnięcie i efekt ogromnej pracy, zaangażowania oraz odwagi 🌟🏆

To piękna przygoda, pełna emocji, nowych doświadczeń i niezapomnianych chwil! ✨🎉

Teraz najważniejsze jest, aby cieszyć się każdą chwilą, dobrze się bawić i chłonąć te wszystkie niesamowite wrażenia 😊🫶

Monika — kibicujemy Ci z całych sił i jesteśmy z Tobą! 🔥❤️

To już dziś! Wieczorną uroczystą Ceremonią Otwarcia w Arenie Katowice rozpocznie się I część XIII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2026! 🎉✨📣
W kolejnych dniach, do 10 maja, w Katowicach i Mikołowie trwać będzie walka o medale Igrzysk w pływaniu, golfie, bocce i badmintonie🥇🥈🥉
Trzymajcie kciuki i kibicujcie naszym zawodnikom👍💪🔥🤞👍

ma moc dzięki:
Ministerstwo Sportu i Turystyki PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Huawei Polska OSHEE PKP S.A. PKP Intercity. Pociąg do podróży Toyota Polska Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach Katowice - oficjalny profil miasta Kinads Media

Misja: Manekin Olsztyn zaliczona! 🚩​Czy warto było czekać? Bez dwóch zdań 🥞😋Ale umówmy się – nawet najlepszy naleśnik sm...
16/04/2026

Misja: Manekin Olsztyn zaliczona! 🚩
​Czy warto było czekać? Bez dwóch zdań 🥞😋

Ale umówmy się – nawet najlepszy naleśnik smakuje lepiej, gdy obok siedzi tyle pozytywnych ludzi 😎👫 ​

Masa uśmiechu, luźne rozmowy i ta rzadka dzisiaj umiejętność wspólnego cieszenia się chwilą. Wymieniliśmy setki zdań, sprawdziliśmy menu i zgodnie twierdzimy: takie popołudnia to najlepszy poprawiacz humoru, jaki wymyślono ✔️

Energia odzyskana, uśmiechy dowiezione.
Do zobaczenia już za tydzień! 🥂🔥

Nasze półkolonie dobiegły końca, ale wspomnienia z tego tygodnia pozostaną z nami na długo. Do ostatnich chwil towarzysz...
23/01/2026

Nasze półkolonie dobiegły końca, ale wspomnienia z tego tygodnia pozostaną z nami na długo. Do ostatnich chwil towarzyszyły nam aktywność, uśmiech i dobra energia. Nie odstraszyły nas ani śnieg, ani mróz, które przez cały tydzień były stałymi towarzyszami naszych zimowych przygód.

Dzisiejszy dzień spędziliśmy w Kortosferze, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był czas na odkrywanie, naukę i rozwijanie ciekawości świata, ale nie zabrakło też świetnej zabawy i wspólnego śmiechu.

Podczas zajęć podsumowujących wróciliśmy myślami do wszystkich atrakcji minionego tygodnia. Dzieci w twórczy sposób zilustrowały to, co najbardziej zapadło im w pamięć i co uznały za najciekawsze. Było to piękne zwieńczenie pełnego wrażeń, zimowego czasu spędzonego razem. ❄️😊
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie oraz wszystkie podjęte aktywności i działania. Było to dla nas bardzo cenne doświadczenie. Na zakończenie życzymy dalszych spokojnych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych ferii.

Za nami kolejny dzień półzimowiska. Rozpoczęliśmy go od porannej gimnastyki oraz zajęć plastycznych, które wprowadziły w...
22/01/2026

Za nami kolejny dzień półzimowiska. Rozpoczęliśmy go od porannej gimnastyki oraz zajęć plastycznych, które wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój. Najważniejszym punktem dnia było jednak wspólne wyjście na kręgle 🎳

Była to atrakcja pełna nowych wrażeń, z którą nasi wspaniali uczestnicy poradzili sobie znakomicie. Dla niektórych było to pierwsze takie wyzwanie, ale wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i determinacją.

Serdecznie dziękujemy drodzy Rodzice za okazane zaufanie, a naszym podopiecznym gratulujemy wytrwałości i odwagi w podejmowaniu nowych doświadczeń.

Jesteśmy z Was bardzo dumni! 💙

Wszystkim Dziadkom życzymy dużo zdrowia i mnóstwa radości z nas, ich wnuczek i wnuków.💐💐💐

Adres

Ulica Kwiatowa 6a
Stawiguda
11-034

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Dajmy Szansę umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Dajmy Szansę:

Udostępnij