Celem istnienia Centrum NGO jest stwarzanie warunków do działania i rozwoju organizacjom pozarządowym działającym na rzecz mieszkańców miasta Środa Śląska. Należą do nich m.in.
☑️obsługa stowarzyszeń działających w Centrum NGO
☑️udostępnianie pomieszczeń na siedzibę dla organizacji pozarządowych, spotkania, akcje społeczne, szkolenia
☑️prowadzenie skrzynek kontaktowych i udostępnianie adresu do
korespondencji
☑️tworzenie i nadzór nad harmonogramem rezerwacji sal
☑️prowadzenie działań integrujących organizacje pozarządowe oraz innych działań w ramach współpracy
Obiekt wpisany do wykazu zabytków, znajdujący się u zbiegu al. Korczaka, został ujęty w gminnym planie rewitalizacji "Średzka OdNowa". W ramach kontraktu przeprowadzono remont generalny budynku, który zakładał m.in. wymianę pokrycia dachu, przebudowę klatki schodowej, docieplenie od wewnątrz czy wymianę stolarki okiennej. Cały budynek dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, również poprzez montaż windy. Teren wokół centrum został zrewitalizowany i uzupełniony o urządzenia małej architektury.