12/08/2025
II Rajd z kijkami "Seniorzy Na Skarżyskich szlakach 2025"
12 sierpnia grupa seniorów licząca blisko 40 osób wzięła udział w projekcie "Seniorzy na Skarżyskich szlakach 2025" organizowanym przez Fundację Kawałek Serca przy dofinansowaniu ze środków publicznych z zakresu turystyki i krajoznastwa w ramach otwartego konkursu ofert Gminy Skarżysko-Kamienna i Powiatu Skarżyskiego.
Zbiórka zorganizowana była przy ulicy Żytniej, po rozgrzewce przeprowadzonej przez instruktora Katarzynę Kotte. Seniorzy udali się w stronę Brześcia. Po krótkim odpoczynku grupa seniorów udała się do miejsca docelowego- Altany na Brześciu , gdzie na uczestników czekało ognisko, poczęstunek, oraz dobra muzyka.
Do uczestników Rajdu dołączył Pan Prezydent Arkadiusz Bogucki i członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Pan Cezary Błach. Zaproszeni Goście mieli okazję w swobodnej atmosferze porozmawiać o ważnych sprawach dla środowiska senioralnego.
Głównym celem tego wydarzenia jest promocja aktywnego stylu życia i integracja senioralnych środowisk.
Uczestnicy, oraz organizatorzy I i II Rajdu "Seniorzy Na skarżyskich szlakach 2025" pragną podziękować Prezydentowi Miasta Skarżysko-Kamienna i Zarządowi Powiatu Skarżyskiego za dofinansowanie tego wydarzenia.