Stowarzyszenie Sanitas

Stowarzyszenie Sanitas Stowarzyszenie SANITAS Jesteśmy grupą osób, na któ­rych cho­roba no­wo­two­rowa po­zo­sta­wiła swój ślad. Niektórych już nie ma wśród nas.

Niektórych z nas cho­roba do­tknęła oso­bi­ście i mu­sie­li­śmy pod­jąć walkę z nią, inni wspie­rali swo­ich bli­skich, któ­rzy bo­ry­kali się z ra­kiem. Zrzeszamy lu­dzi, dla któ­rych istotna jest po­moc i dzia­ła­nie na rzecz dru­giego człowieka.


--------------------------------------------------------------------
Pomóż nam le­piej po­ma­gać innym!!! Z po­wodu raka dzien­nie umiera wciąż ogrom

na liczba lu­dzi a osoby do­wia­du­jące się o cho­ro­bie, czę­sto nie po­tra­fią so­bie z tym poradzić. Czekamy na tych dla któ­rych ważne jest to co ro­bimy oraz chcą­cych ofia­ro­wać po­moc in­nym. Każda, na­wet naj­mniej­sza kwota jest dla nas cenna i może pomóc. Możesz do­ło­żyć swoją „zło­tówkę” by do­tknąć wspar­ciem lu­dzi bo­ry­ka­ją­cych się z cho­robą, oraz zmniej­szyć liczbę osób u któ­rych raka wy­kryto zbyt późno.

📖𝐇𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐢𝐚 𝐩𝐢𝐬𝐚𝐧𝐚 𝐬𝐞𝐫𝐜𝐞𝐦 ❤️Tak zatytułowany został artykuł o 15-leciu Stowarzyszenie Sanitas  opublikowany w Tygodnik San...
12/06/2026

📖𝐇𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐢𝐚 𝐩𝐢𝐬𝐚𝐧𝐚 𝐬𝐞𝐫𝐜𝐞𝐦 ❤️

Tak zatytułowany został artykuł o 15-leciu Stowarzyszenie Sanitas opublikowany w Tygodnik Sanocki

Dziś Sanitas to setki inicjatyw, tysiące godzin społecznej pracy, niezliczone rozmowy, uśmiechy, gesty wsparcia i ludzie o wielkich sercach.

Dziękujemy Tygodnikowi Sanockiemu za zainteresowanie i artykuł poświęcony naszemu jubileuszowi. 𝐓𝐨 𝐝𝐥𝐚 𝐧𝐚𝐬 𝐩𝐢ę𝐤𝐧𝐞 𝐩𝐨𝐝𝐬𝐮𝐦𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐫𝐨𝐠𝐢, 𝐤𝐭ó𝐫ą 𝐰𝐬𝐩ó𝐥𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐬𝐳𝐥𝐢ś𝐦𝐲. ❤️

❤️ Dziękujemy wszystkim pacjentom, wolontariuszom, darczyńcom, partnerom i przyjaciołom. To dzięki Wam od 𝟏𝟓 𝐥𝐚𝐭 możemy pomagać, wspierać i dawać nadzieję.
Każdy z Was jest częścią tej historii.

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Sanitas objęło patronatem społecznym konferencję „ODZYSKAĆ KONTROLĘ – NOW...
12/06/2026

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Sanitas objęło patronatem społecznym konferencję „ODZYSKAĆ KONTROLĘ – NOWOCZESNE PODEJŚCIE DO INKONTYNENCJI”, organizowaną przez Stowarzyszenie "UroConti" w ramach Światowego Tygodnia Kontynencji 2026 🧡
Celem wydarzenia jest podnoszenie świadomości na temat schorzeń dna miednicy, w tym przede wszystkim problemu nietrzymania moczu, oraz zachęcanie pacjentów do wczesnej diagnostyki i korzystania z dostępnych, skutecznych metod leczenia.
🗓 15 czerwca 2026
📍 Hotel Novotel Warszawa Centrum oraz ONLINE
🎟 Udział bezpłatny, wymagana wcześniejsza rejestracja
👉 Szczegóły i rejestracja: https://tydzienkontynencji.pl/
Zapraszamy do udziału!

🏓 My również tam będziemy! 🏓 𝐑𝐚𝐤𝐢𝐞𝐭𝐚 𝐰 𝐝ł𝐨ń- 𝐩𝐨 𝐳𝐝𝐫𝐨𝐰𝐢𝐞 𝐠𝐨ń !Z przyjemnością dołączymy do kibicowania uczestnikom 𝐈 𝐌𝐢𝐬𝐭...
05/06/2026

🏓 My również tam będziemy!
🏓 𝐑𝐚𝐤𝐢𝐞𝐭𝐚 𝐰 𝐝ł𝐨ń- 𝐩𝐨 𝐳𝐝𝐫𝐨𝐰𝐢𝐞 𝐠𝐨ń !
Z przyjemnością dołączymy do kibicowania uczestnikom
𝐈 𝐌𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐨𝐬𝐭𝐰 𝐓𝐞𝐧𝐢𝐬𝐚 𝐒𝐭𝐨ł𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐨 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫 𝐑𝐚𝐝𝐲 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐲 𝐖ó𝐣𝐭𝐨𝐬𝐭𝐰𝐨.
Zapowiada się świetna sportowa atmosfera, więc do zobaczenia
13 czerwca! 😊

𝐒𝐳𝐩𝐢𝐭𝐚𝐥𝐞 𝐩𝐨𝐰𝐢𝐚𝐭𝐨𝐰𝐞 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣ą, ż𝐞 𝐬ą 𝐜𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐠𝐨𝐫𝐳𝐞𝐣 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞, 𝐚 𝐣𝐞ś𝐥𝐢 𝐧𝐢𝐜 𝐬𝐢ę 𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐦𝐢𝐞𝐧𝐢, 𝐮𝐜𝐢𝐞𝐫𝐩𝐢ą 𝐧𝐚 𝐭𝐲𝐦 𝐩𝐚𝐜𝐣𝐞𝐧𝐜𝐢 – 𝐬𝐳𝐜𝐳...
04/06/2026

𝐒𝐳𝐩𝐢𝐭𝐚𝐥𝐞 𝐩𝐨𝐰𝐢𝐚𝐭𝐨𝐰𝐞 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣ą, ż𝐞 𝐬ą 𝐜𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐠𝐨𝐫𝐳𝐞𝐣 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞, 𝐚 𝐣𝐞ś𝐥𝐢 𝐧𝐢𝐜 𝐬𝐢ę 𝐧𝐢𝐞 𝐳𝐦𝐢𝐞𝐧𝐢, 𝐮𝐜𝐢𝐞𝐫𝐩𝐢ą 𝐧𝐚 𝐭𝐲𝐦 𝐩𝐚𝐜𝐣𝐞𝐧𝐜𝐢 – 𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞𝐠ó𝐥𝐧𝐢𝐞 𝐰 𝐳𝐚𝐤𝐫𝐞𝐬𝐢𝐞 𝐝𝐢𝐚𝐠𝐧𝐨𝐬𝐭𝐲𝐤𝐢 𝐢 𝐝𝐨𝐬𝐭ę𝐩𝐮 𝐝𝐨 𝐥𝐞𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚.

W pełni popieramy działania na rzecz stabilnego finansowania ochrony zdrowia. Dla pacjentów szybka diagnostyka i dostęp do leczenia nie mogą być przedmiotem oszczędności. Zdrowie i życie pacjentów powinny pozostać priorytetem.

Najważniejsze postulaty dotyczą:

- zapłaty za wykonane już świadczenia,
- utrzymania obecnych zasad finansowania szpitali powiatowych,
- przywrócenia pełnego finansowania badań diagnostycznych (TK, rezonansów, endoskopii),
- skracania kolejek i zapewnienia pacjentom szybkiej diagnostyki.

https://ozpsp.pl/stanowisko-walnego-zgromadzenia-ozpsp-z-dnia-27-maja-2026-r-w-sprawie-pilnych-dzialan-naprawczych-w-finansowaniu-szpitali-powiatowych.html?fbclid=IwY2xjawSOQahleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBqZUVySnRLVTBObEdRRFJMc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHhWDRZXkVGTmPkY8mYGHGx9Za8OiYEUl2l21DUG2D8FTBvgqzvppVLVwYBh1_aem_7bFXw4uCqehq_1x51UzRiA

Członkowie Walnego Zgromadzenia Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych (dalej: „OZPSP” lub „Związek”), nawiązując do Stanowiska Zarządu OZPSP nr 2/2026 z dnia 2 marca 2026 r. „Szpitale powiatowe nie chcą umierać na kolanach”, z całą stanowczością stwierdza...

💙𝐖 𝐫𝐨𝐤𝐮 𝐣𝐮𝐛𝐢𝐥𝐞𝐮𝐬𝐳𝐮 𝟏𝟓-𝐥𝐞𝐜𝐢𝐚 𝐒𝐭𝐨𝐰𝐚𝐫𝐳𝐲𝐬𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐎𝐧𝐤𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐒𝐚𝐧𝐢𝐭𝐚𝐬 𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞𝐠ó𝐥𝐧𝐢𝐞 𝐜𝐡ę𝐭𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐫𝐚𝐜𝐚𝐦𝐲 𝐝𝐨 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜, 𝐤𝐭ó𝐫𝐞 𝐨𝐝𝐞𝐠𝐫𝐚ł𝐲 ...
01/06/2026

💙𝐖 𝐫𝐨𝐤𝐮 𝐣𝐮𝐛𝐢𝐥𝐞𝐮𝐬𝐳𝐮 𝟏𝟓-𝐥𝐞𝐜𝐢𝐚 𝐒𝐭𝐨𝐰𝐚𝐫𝐳𝐲𝐬𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐎𝐧𝐤𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐒𝐚𝐧𝐢𝐭𝐚𝐬 𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞𝐠ó𝐥𝐧𝐢𝐞 𝐜𝐡ę𝐭𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐫𝐚𝐜𝐚𝐦𝐲 𝐝𝐨 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜, 𝐤𝐭ó𝐫𝐞 𝐨𝐝𝐞𝐠𝐫𝐚ł𝐲 𝐰𝐚ż𝐧ą 𝐫𝐨𝐥ę 𝐰 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐡𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐢𝐢. 𝐁𝐫𝐳𝐨𝐳ó𝐰 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐞𝐝𝐧𝐲𝐦 𝐳 𝐧𝐢𝐜𝐡.

Przez lata spotykaliśmy tu ludzi o wielkich sercach. Zostaliśmy przyjęci z ogromną życzliwością zarówno przez personel Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny, jak i przez zespół Starostwo Powiatowe w Brzozowie, który wielokrotnie wspierał nasze inicjatywy.

POO od lat jest miejscem leczenia pacjentów nie tylko z całego Podkarpacia (Sanoka, Leska, Bieszczadów, Krosna itd.) ale również
z wielu regionów Polski. Dzięki temu mogliśmy wspierać osoby zmagające się z chorobą nowotworową oraz ich bliskich znacznie szerzej niż tylko lokalnie.

Dlatego z dużą radością przeczytaliśmy materiał na przez Brzozów Info z okazji jubileuszu 15-lecia działalności Sanitasu.

Dziękujemy za dostrzeżenie naszej pracy oraz wszystkim, którzy przez te lata byli częścią tej historii – pacjentom, personelowi medycznemu, wolontariuszom, partnerom i przyjaciołom Sanitasu.

Zapraszamy do lektury 👇💙

01/06/2026

📣DNI OTWARTE CWBK 📣
Realizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Projektów KPO w zdrowiu 😍

𝐃𝐳𝐢𝐚ł𝐚𝐦𝐲 𝐫𝐚𝐳𝐞𝐦 𝐧𝐚 𝐫𝐳𝐞𝐜𝐳 𝐩𝐚𝐜𝐣𝐞𝐧𝐭ó𝐰 𝐡𝐞𝐦𝐚𝐭𝐨𝐨𝐧𝐤𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡28 maja rzeczniczka Stowarzyszenie Sanitas oraz przewodnicząca pre...
31/05/2026

𝐃𝐳𝐢𝐚ł𝐚𝐦𝐲 𝐫𝐚𝐳𝐞𝐦 𝐧𝐚 𝐫𝐳𝐞𝐜𝐳 𝐩𝐚𝐜𝐣𝐞𝐧𝐭ó𝐰 𝐡𝐞𝐦𝐚𝐭𝐨𝐨𝐧𝐤𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡

28 maja rzeczniczka Stowarzyszenie Sanitas oraz przewodnicząca prezydium All.Can Polska Aleksandra Rudnicka, reprezentowała nasz głos podczas Posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Onkologii. Było to spotkanie ekspertów i organizacji pacjenckich poświęcone przyszłości hematoonkologii w Polsce.

W trakcie debaty głos zabrali m.in.:

prof. Maciej Krzakowski,
prof. Piotr Rutkowski,
prof. Ewa Lech-Marańda,
prof. Krystyna Giannopoulos,
dr Michał Chrobot,
prof. Artur Kowalik,
Katarzyna Lisowska,
Łukasz Rokicki

Celem spotkania było również omówienie wniosków i rekomendacji zawartych w raportach All.Can Polska.
- "Diagnoza zmian w opiece onkologicznej i hematologicznej 2025”
- „Indywidualizacja terapii – podstawą optymalizacji leczenia pacjentów hematologicznych”.

Aleksandra Rudnicka przedstawiła perspektywę pacjentów oraz działania prowadzone przez organizacje społeczne na rzecz poprawy dostępu do nowoczesnego leczenia, diagnostyki i kompleksowej opieki hematoonkologicznej.

Podczas spotkania dyskutowano m.in. o:
🔹 potrzebie szybszej diagnostyki i leczenia,
🔹 dostępie do innowacyjnych terapii,
🔹 koordynacji opieki nad pacjentem,
🔹 wsparciu psychoonkologicznym,
🔹 wyzwaniach organizacyjnych w systemie ochrony zdrowia.

Cieszymy się, że głos pacjentów jest słyszany i uwzględniany w dyskusjach dotyczących przyszłości polskiej hematoonkologii. Tylko wspólne działania ekspertów, organizacji pacjenckich i decydentów mogą przyczynić się do realnej poprawy sytuacji osób chorujących na nowotwory krwi.

𝐍𝐢𝐞 𝐳𝐰𝐚𝐥𝐧𝐢𝐚𝐦𝐲!𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐧𝐨𝐰𝐨𝐜𝐳𝐞𝐬𝐧𝐞𝐣 𝐡𝐞𝐦𝐚𝐭𝐨𝐨𝐧𝐤𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐢 𝐛𝐞𝐳 𝐠ł𝐨𝐬𝐮 𝐩𝐚𝐜𝐣𝐞𝐧𝐭ó𝐰. Dlatego wczoraj głos Stowarzyszenie Sanitas wybrzm...
29/05/2026

𝐍𝐢𝐞 𝐳𝐰𝐚𝐥𝐧𝐢𝐚𝐦𝐲!

𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐧𝐨𝐰𝐨𝐜𝐳𝐞𝐬𝐧𝐞𝐣 𝐡𝐞𝐦𝐚𝐭𝐨𝐨𝐧𝐤𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐢 𝐛𝐞𝐳 𝐠ł𝐨𝐬𝐮 𝐩𝐚𝐜𝐣𝐞𝐧𝐭ó𝐰. Dlatego wczoraj głos Stowarzyszenie Sanitas wybrzmiał w debacie
z okazji Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, gdzie nasza rzecznik Aleksandra Rudnicka rozmawiała o tym, jak poprawić dostęp do diagnostyki, leczenia i kompleksowej opieki.” 🎗️
Debata zorganizowana przez Fundacja Carita im. Wiesławy Adamiec

W wydarzeniu udział wzięli:

• prof. Krzysztof Giannopoulos
• prof. Dominik Dytfeld
• prof. Krzysztof Jamroziak
• gen. Marek Augustyn
• senator Mirosław Różański
• Barbara Leonardi
• Marek Mazurek

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o dostępie do nowoczesnych terapii, diagnostyce molekularnej, profilaktyce, szczepieniach ochronnych oraz potrzebie tworzenia rozwiązań zapewniających pacjentom kompleksową i skoordynowaną opiekę.

Aleksandra Rudnicka, reprezentująca SANITAS, zwróciła uwagę na znaczenie indywidualizacji leczenia, szybkiego dostępu do diagnostyki i terapii oraz aktywnego udziału pacjentów
w podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia (shared decision-making).

Szczególnie cieszy nas, że podczas debaty wybrzmiał głos pacjentów i ich realnych potrzeb. Wspólnie z ekspertami, klinicystami, przedstawicielami instytucji publicznych oraz organizacji pacjenckich rozmawialiśmy o kierunkach zmian, które mogą poprawić jakość życia i leczenia osób z nowotworami krwi.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz możliwość udziału w tej ważnej dyskusji.

𝟏𝟓 𝐥𝐚𝐭 𝐭𝐞𝐦𝐮 𝐩𝐨𝐰𝐬𝐭𝐚ł 𝐒𝐚𝐧𝐢𝐭𝐚𝐬 — 𝐳 𝐩𝐨𝐭𝐫𝐳𝐞𝐛𝐲 𝐬𝐞𝐫𝐜𝐚, 𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐢 𝐰𝐚𝐥𝐤𝐢 𝐨 𝐠𝐨𝐝𝐧𝐨ść 𝐩𝐚𝐜𝐣𝐞𝐧𝐭ó𝐰💜To nie jest krótki wywiad — ale te...
28/05/2026

𝟏𝟓 𝐥𝐚𝐭 𝐭𝐞𝐦𝐮 𝐩𝐨𝐰𝐬𝐭𝐚ł 𝐒𝐚𝐧𝐢𝐭𝐚𝐬 — 𝐳 𝐩𝐨𝐭𝐫𝐳𝐞𝐛𝐲 𝐬𝐞𝐫𝐜𝐚, 𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐢 𝐰𝐚𝐥𝐤𝐢 𝐨 𝐠𝐨𝐝𝐧𝐨ść 𝐩𝐚𝐜𝐣𝐞𝐧𝐭ó𝐰💜

To nie jest krótki wywiad — ale też 15 lat walki o pacjentów nie da się opowiedzieć w kilku zdaniach. 💜

To rozmowa o kulisach działalności Sanitas, o emocjach, trudnych momentach, małych cudach i sprawach, które często dzieją się po cichu.

Jeśli chcecie lepiej poznać naszą historię, wartości i ludzi, którzy tworzą to miejsce od lat — zapraszamy do przeczytania.

Dziękujemy Korso Sanockie, Miranda Korzeniowska za zaproszenie do wywiadu pełnego emocji 💜

„To wy naprawdę przyszliście tutaj specjalnie dla nas?” – usłyszała kiedyś na oddziale onkologicznym od starszej, samotnej pacjentki, która czuła się już człowiekiem „do zapomnienia”.

Od 15 lat wolontariusze sanockiego Sanitasu udowadniają, że nikt nie musi być w chorobie sam. Robią to bez wielkich fleszy, po cichu, po godzinach własnej pracy zawodowej.

Przeczytajcie poruszający wywiad z założycielką stowarzyszenia, Anną Nowakowską. O lęku, cichej obecności i dobru, które zawsze ma sens. 👇

Podczas 𝐕𝐈 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐣𝐢 𝐏𝐫𝐢𝐨𝐫𝐢𝐭𝐢𝐞𝐬 𝐚𝐧𝐝 𝐂𝐡𝐚𝐥𝐥𝐞𝐧𝐠𝐞𝐬 𝐢𝐧 𝐏𝐨𝐥𝐢𝐬𝐡 𝐚𝐧𝐝 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐞𝐚𝐧 𝐃𝐫𝐮𝐠 𝐏𝐨𝐥𝐢𝐜𝐲 organizowanej przez wydawnictwo Term...
28/05/2026

Podczas 𝐕𝐈 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐣𝐢 𝐏𝐫𝐢𝐨𝐫𝐢𝐭𝐢𝐞𝐬 𝐚𝐧𝐝 𝐂𝐡𝐚𝐥𝐥𝐞𝐧𝐠𝐞𝐬 𝐢𝐧 𝐏𝐨𝐥𝐢𝐬𝐡 𝐚𝐧𝐝 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐞𝐚𝐧 𝐃𝐫𝐮𝐠 𝐏𝐨𝐥𝐢𝐜𝐲 organizowanej przez wydawnictwo Termedia, głos pacjentów wybrzmiał bardzo mocno dzięki Aleksandra Rudnicka — Rzeczniczce Stowarzyszenie Sanitas.
W trakcie sesji:
„𝘔𝘯𝘪𝘦𝘫 𝘸𝘪𝘥𝘰𝘤𝘻𝘯𝘪, 𝘯𝘪𝘦 𝘮𝘯𝘪𝘦𝘫 𝘸𝘢ż𝘯𝘪 — 𝘫𝘢𝘬 𝘻𝘢𝘱𝘦𝘸𝘯𝘪ć 𝘳ó𝘸𝘯𝘰𝘳𝘻ę𝘥𝘯𝘦 𝘵𝘳𝘢𝘬𝘵𝘰𝘸𝘢𝘯𝘪𝘦 𝘱𝘢𝘤𝘫𝘦𝘯𝘵ó𝘸 𝘻 𝘳𝘢𝘬𝘪𝘦𝘮 𝘨ł𝘰𝘸𝘺 𝘪 𝘴𝘻𝘺𝘪 𝘸 𝘴𝘺𝘴𝘵𝘦𝘮𝘪𝘦 𝘰𝘱𝘪𝘦𝘬𝘪?” - Aleksandra Rudnicka zwróciła uwagę na ogromne wyzwania, z jakimi mierzą się pacjenci — nie tylko zdrowotne, ale także psychiczne, społeczne i komunikacyjne.

Nowotwory głowy i szyi wpływają na najbardziej podstawowe funkcje życia — możliwość mówienia, oddychania, jedzenia czy codziennego kontaktu z drugim człowiekiem. Dlatego pacjenci potrzebują szybkiej diagnostyki, nowoczesnego leczenia oraz kompleksowej, wielodyscyplinarnej opieki.

Podkreślono również potrzebę:
🔹 zwiększenia liczby referencyjnych ośrodków leczenia,
🔹 rozszerzenia dostępu do immunoterapii okołooperacyjnej,
🔹 zapewnienia wsparcia psychoonkologicznego, dietetycznego
i rehabilitacyjnego,
🔹 równego traktowania wszystkich pacjentów onkologicznych.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do ważnej debaty
o przyszłości opieki onkologicznej w Polsce i Europie.

Adres

Ulica Jana Pawła II 59
Sanok
38-500

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Stowarzyszenie Sanitas umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Stowarzyszenie Sanitas:

Udostępnij