11/12/2025
📣 Kawiarenkę Obywatelską pt. „Miejsce dla młodzieży w Słupsku”
📅 odbyła się 09.12.2025 r. O godz. 17:00
📍W ,,Kawiarnia Telewizyjna PEGAZ”
Podczas prowadzonych przez nas lekcji obywatelskich młodzież wielokrotnie podkreślała brak przestrzeni dedykowanej młodym ludziom w Słupsku. To ważny i realny problem, który wymaga wspólnego działania.
Dlatego zaprosiliśmy aktywną młodzież do wspólnej pracy nad opisaniem ich potrzeb, pomysłów i marzeń dotyczących miejsca, w którym mogliby się spotykać, rozwijać i czuć u siebie. W trakcie kilku spotkań młodzi mieszkańcy obejrzeli dwie lokalizacje przeznaczone do rewitalizacji:
🏚 ul. Sienkiewicza 19
🏚 ul. Henryka Pobożnego 21
To właśnie te przestrzenie mają w przyszłości stać się miejscami przyjaznymi młodzieży — zgodnie z ich wizją.
💬 Podczas kawiarenki młodzież opowiadała:
• z jakimi problemami mierzy się w naszym mieście,
• jak wyobraża sobie funkcje i wygląd obu lokalizacji,
• czego brakuje jej w codziennym życiu w Słupsku.
🤝 Zaprosiliśmy młodzież, władze miasta, organizacje pozarządowe oraz wszystkich mieszkańców, którzy chcą wysłuchać młodych ludzi, wesprzeć ich pomysły, podzielić się uwagami lub zadeklarować chęć przyszłej współpracy.
🟦 Partnerzy wydarzenia: Kawiarnia Telewizyjna PEGAZ , OTOczenie, Młodzieżowa Rada Miasta Słupska Nonsens Z Pomysłem Szpila - Klub Młodych Dziennikarzy Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku
🟦 Wydarzenie realizowane było przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Pozarządówka+”, w partnerstwie z Fundacją Indygo. Dofinansowane ze środków budżetu Miasta Słupska.
Twórzmy razem przestrzeń, która naprawdę odpowiada na potrzeby młodych! 💙✨