13/06/2026
W dniu 11 czerwca 2026 r. w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w kat. U16 i U14.
Zawodnicy naszego klubu zdobyli 20 medali ustanawiając przy tym ogromną ilość rekordów życiów!!!
Medale dla klubu zdobyli:
Złote medale:
- Ezau Guść - rzut dyskiem U16 - 53,49 m
- Lena Bieniek - rzut oszczepem U14 - 38,00m
- Matylda Szpunar - rzut dyskiem - 32,43 m
- Oskar Podolski - rzut oszczepem U14 - 30,64 m
- Martyna Baranowska - rzut oszczepem U16 - 29,55m
- Antoni Baryła - rzut młotem U14 - 23,80 m
- Nadia Hołyńska - rzut młotem U14 - 17.00 m
Srebrne medale:
- Oliwia Jasiniak - rzut młotem U14 - 16,91m
- Aleksandra Biała - rzut dyskiem U14 - 24,85m
- Bianka Podolska - rzut oszczepem U16 - 26,41m
- Ksawery Druszlakowski - rzut oszczepem U16 - 41,48m
- Klimaszewska Pola - 80mppł - 12.68
Brązowe medale:
- Maja Napieralska - pchnięcie kulą U14 - 9,22m
- Jan Sibilski - rzut dyskiem U16 - 28,27m
- Aleksandra Biała - rzut młotem U14 - 15,56m
- Matylda Szpunar - rzut dyskiem U16 - 23,87m
- Antonii Baryła - rzut dyskiem U14 - 28,89m
- Kuśmierek Michał - rzut młotem U16 - 23,64m
- Ola Ławrynowicz - rzut oszczepem U14 - 22,08m
- Fabian Bieniek - rzut oszczepem U16 - 31,91 m.
Ogromne brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników ich rodziców oraz trenerów!!!
Zarząd Klubu LKS Lubusz Słubice bardzo dziękuje za wsparcie partnerom i sponsorom Klubu w tym: Samorząd Gminy Słubice, Powiat Słubicki, Samorząd Województwa Lubuskiego, Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Sireco / ZUO International, firmie Janusz - Park, PTHU Transhand, Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Dziękujemy i gratulujemy.
Komunikat z zawodów:
https://sosirslubice.pl/wiadomosci/35101/lubuska-olimpiada-mlodziezy-lekkoatletyka-u16dodatkowe-konkurenc?fbclid=IwY2xjawSaUwpleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZA80MDk5NjI2MjMwODU2MDkAAR5RkV-VLVjkwumGDGDJQYK2lBRmFxN-3v3F1vxl-pn265VVR0rswdlnSq3brg_aem_sIFGv1zUzYR6-xum3ADWkg
Foto: Łukasz Horoszkiewicz oraz Daniel Radziszewski