03/04/2026
Dostaliśmy świetny 🎁 Wielkanocny – Naczelny Sąd Administracyjny oddalił w błyskawicznym tempie skargę wniesioną przez 5 sąsiadów dotyczącą wydania warunków zabudowy celem przekształcenia Bednarskiej 11 w placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Jest to najwyższa instancja – decyzja jest prawomocna i nie podlega zaskarżeniu.
A skąd sprawa znalazła się w NSA? To długa historia – trwa od początku 2024 roku:
✅ Na etapie postępowania w Urzędzie Miasta Rzeszowa zgłaszane były liczne uwagi i zastrzeżenia
Pomimo tego uzyskaliśmy decyzję o warunkach zabudowy zgodną z naszymi założeniami
✅ Następnie sprawa trafiła do SKO
SKO orzekło na naszą korzyść
✅ Kolejno sprawa została skierowana do WSA
WSA orzekł na naszą korzyść
✅ Ostatecznie sprawa trafiła do NSA
NSA orzekł na naszą korzyść
Nie ukrywamy, że szybka decyzja NSA jest dla nas bardzo dobrą wiadomością – zazwyczaj sprawy w NSA trwają kilkanaście miesięcy, w naszym przypadku było to nieco ponad miesiąc.
Potwierdza to, że robiąc dobre rzeczy wiele okoliczności czy osób nam sprzyja. Dla nas to taki znak z góry, który mówi „Róbcie swoje, będzie dobrze… ”.
Kolejnym etapem jest opracowanie dokumentacji w zakresie pozwolenia na budowę i złożenie wniosku o wydanie tej decyzji.
Chcielibyśmy, żeby dalszy etap przebiegał spokojniej, ale do tego konieczna jest chęć dialogu i szukania kompromisu, póki co nie widzimy jej u Sąsiadów. Liczymy na ich refleksję…
Z okazji Świąt życzymy wszystkim osobom przychylnym tej inicjatywie zdrowia, spokoju i pomyślności.
Sąsiadom z kolei życzymy więcej empatii i zrozumienia.