Fundacja Wstań i Chodź

Fundacja Wstań i Chodź Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Fundacja Wstań i Chodź, Organizacja charytatywna, Komarowa 31, Rydzynki.

Zapraszamy🌺😊
01/03/2026

Zapraszamy🌺😊

Szanowni Państwo,
Drodzy Mieszkańcy,
w sobotę 7️⃣ marca br., wspólnie z Fundacją Fundacja Wstań i Chodź serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie "Przy kawie o bezpieczeństwie"☕️☕️
podczas, którego porozmawiamy o prewencji przeciwpożarowej, ale również o wzajemnym wsparciu, pomaganiu i byciu obecnym w życiu lokalnej społeczności.
📆07.03.2026
🕟godzina 16.00
📌sala OSP Tuszyn, ul. Źródlana 29
Na obecnych czekają miłe niespodzianki.🌷
Serdecznie zapraszamy 😊

Owocna współpraca, cieszymy się z tego i dziękujemy🥰
15/02/2026

Owocna współpraca, cieszymy się z tego i dziękujemy🥰

🌟 MISJA: ZDROWY DOM – ZAKOŃCZONA SUKCESEM! 🌟

Kochani, za nami tydzień intensywnej pracy! 💪🏠
Tuż przed feriami dostaliśmy informację o „chorych” ścianach w jednym z łódzkich Rodzinnych Domów Dziecka.
Kiedy dzieciaki korzystały z zimowych atrakcji ❄️⛷️, my ruszyliśmy z misją specjalną.

Naszym celem było jedno: usunąć grzyba i przywrócić dzieciom zdrowy, bezpieczny dom. 🛑🍄

Dlaczego to takie ważne?
🫁 Czyste ściany to zdrowe płuca naszych podopiecznych.
🏠 Dom musi być miejscem, w którym czują się bezpiecznie.

Do działania zaprosiliśmy Fundacja Wstań i Chodź 🤝✨
Przez ostatnie dni wspólnie przestawialiśmy meble, osuszaliśmy, zabezpieczaliśmy ściany i przygotowywaliśmy wszystko na powrót małych mieszkańców.

Razem możemy realnie poprawiać warunki życia dzieci w pieczy zastępczej.
Dziękujemy, że jesteście z nami! 🙌💙

👉 Dzięki Waszemu wsparciu i 1,5% możemy reagować natychmiast tam, gdzie dzieci najbardziej tego potrzebują.
KRS: 0000507234 CEL: 83410

04/02/2026
„Ciemna nocy niepojętaDrzewo, co na mrozie pękaszPomóżcie mnie, umęczonejWędrować w dalekie strony”Ta dawno usłyszana, p...
29/12/2025

„Ciemna nocy niepojęta
Drzewo, co na mrozie pękasz
Pomóżcie mnie, umęczonej
Wędrować w dalekie strony”

Ta dawno usłyszana, piękna kolęda w wykonaniu TGD, towarzyszy nam w różnych, zazwyczaj ciężkich ale wyjątkowych momentach. Tak też było wczoraj. Przenikliwie ziiiimno!!
Mimo zapowiedzi teoretyków bezdomności, biedy i ubóstwa, zjawisko to jest obecne także między świętami, także poza przytuliskami i schroniskami, w nowoczesnych, pięknych, betonowych wnętrzach dużych miast. Choć znaczenie ma każdy, z kim krzyżujemy nasze drogi..
Nigdy do końca nie wiemy, czy osoba która sprawia „dobre” wrażenie, nie zmaga się z kryzysem bezdomności właśnie..
Jesteśmy wdzięczni za ostatnie doświadczenia w tej kwestii. Za każde spotkanie z człowiekiem. Za dodatkowy kawałek przestrzeni do takiego spotkania.
Kiedy tylko słuchamy i chcemy usłyszeć. Kiedy tylko nastawiamy się na właściwe częstotliwości, wtedy spojżenie, uśmiech, słowo, stają się wiadomością, informacją, okazją do poznania..i ukierunkowanej pomocy.
Ostatni czas uczy nas, że czasami bardzo niewiele różni nas od ludzi, których spotykamy. Jedna decyzja. Cienka granica. Jedna, wyciągnięta we właściwym momencie dłoń. Jedna modlitwa.
Kiedy siedzimy sobie w ciepłych domach i fotelach, przy obfitych, rodzinnych stołach, zasobni we wszystko, na co zapracowaliśmy, zasłużyliśmy, zgromadziliśmy, wspomnijmy, na źródło prawdziwej zasobności. Przyjżyjmy się, czy jest we właściwym miejscu..😊🙏

Niedziela, ostatni dzień projektowy. Kolejny raz dziękujemy wszystkim, którzy postanowili nas wspomóc. Dziś szczególne p...
30/11/2025

Niedziela, ostatni dzień projektowy.
Kolejny raz dziękujemy wszystkim, którzy postanowili nas wspomóc.
Dziś szczególne podziękowania dla Tomasza Zgierskiego; Naczelnika Działu Zarządzania Dworca Łódź Fabryczna.
i Managera Zespołu TGD za możliwość odtwarzania w przestrzeni publicznej ich nagrań😊

Sfinansowano ze środków w ramach ”
do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego





Nie chcemy „bywać”, tylko BYĆ. Robić rzeczy, które mają sens. Nie lubimy gonitwy za „swoim”, „moim”, „naszym”. „waszym”,...
29/11/2025

Nie chcemy „bywać”, tylko BYĆ. Robić rzeczy, które mają sens. Nie lubimy gonitwy za „swoim”, „moim”, „naszym”. „waszym”, w ogóle nie lubiny gonitwy.
Nie jesteśmy jeszcze gotowi do jakiegokolwiek podsumowywania tego co nadal robimy!!ufff
Lubimy, kiedy ludzie są dla ludzi, kiedy politycy są ludźmi, kiedy takie sytuacje jak ta, są okazją do prawdziwych spotkań. A tak się okazało być!
Gdzieś tam, na „peryferiach świata” (zupełnie jak my) są ludzie, którzy nie chcą spokojnie przyglądać się zastanej rzeczywistości.
Poznaliśmy też
Adrianę Porowską (przede wszystkim społecznik, była minister do spraw społeczeństwa obywatelskiego, aktualnie Sekretarz Stanu KPRM)
Michała Brauna- dyrektora Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Narodowym Instytucie Wolności; poprzez kolejną już, małą gafę towarzyską.
Udało się porozmawiać z paroma spotkanymi na miejscu, wspierającymi nas bardzo, na różnych etapach projektowych osobami, głównie z OWES.
Najbardziej zdziwiła, zaskoczyła i podniosła(paradoksalnie) Nas bezpośrednia prośba polityka, o modlitwę o przyjaciela..
Przypomnieliśmy sobie co radzi Paweł Tymoteuszowi.
„Zachęcam więc przede wszystkim, aby zanoszone były prośby, modlitwy, wstawiennictwa i dziękczynienia za wszystkich ludzi;.za wszystkich sprawujących władzę, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne, z całą pobożnością i uczciwością.
Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Boga, naszego Zbawiciela. Który chce, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.
Jeden jest bowiem Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus.;
Który wydał samego siebie na okup za wszystkich, na świadectwo we właściwym czasie.”
1 list Pawła napisany do jego ucznia Tymoteusza; 2 rozdział.;1-6

https://www.facebook.com/share/p/1BqTXHycZu/?mibextid=wwXIfr

Zupa się szykuje. Jutro Łódź. Do zobaczenia!* All equipment is sponsored by NIW - CRSODziękujemy.Sfinansowano ze środków...
22/11/2025

Zupa się szykuje. Jutro Łódź.
Do zobaczenia!

* All equipment is sponsored by
NIW - CRSO

Dziękujemy.

Sfinansowano ze środków w ramach ”
do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego

Piszą o Nas😊Pozostaje dodać; do zobaczenia, przy gorącej kawie, herbacie, zupie. Jesteśmy właśnie w trakcie prac projekt...
20/11/2025

Piszą o Nas😊
Pozostaje dodać; do zobaczenia, przy gorącej kawie, herbacie, zupie.
Jesteśmy właśnie w trakcie prac projektowych dla NIW - CRSO.
„Moc Małych Społeczności
w kryzysach globalnych.”
Zapraszamy, jeśli chcesz pomóc.

Sfinansowano ze środków w ramach ”
do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego

Adres

Komarowa 31
Rydzynki
95-080

Telefon

+48511125094

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Fundacja Wstań i Chodź umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Fundacja Wstań i Chodź:

Udostępnij