09/06/2026
W poniedziałek, 8 czerwca 2026 r., Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Tomasz Frąckowiak spotkał się z nowo wybraną Sołtys Rusocina, Panią Agatą Drabarek, która objęła swoją funkcję po wyborach przeprowadzonych 18 maja 2026 r.
Podczas spotkania Burmistrz przekazał Pani Sołtys tablicę informacyjną potwierdzającą otrzymanie przez Gminę Dolsk dofinansowania w ramach XVI edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” na realizację projektu pn. „W Rusocinie remont planujemy, przywrócić funkcjonalność świetlicy chcemy”.
Pozyskane środki zostaną przeznaczone na remont świetlicy wiejskiej w Rusocinie, która po modernizacji będzie jeszcze lepiej służyć mieszkańcom jako miejsce spotkań, integracji oraz działalności lokalnych organizacji społecznych.
Spotkanie było również okazją do rozmowy o bieżących potrzebach i planach rozwojowych sołectwa. Współpraca samorządu gminnego z sołectwami stanowi ważny element działań na rzecz rozwoju lokalnych społeczności.
Gratulujemy Pani Agacie Drabarek wyboru na funkcję Sołtysa Rusocina i życzymy wielu sukcesów oraz satysfakcji z pracy na rzecz mieszkańców.