28/05/2026
Za nami pierwszy pokaz "Kaszubskiego kosmosu" w Redzikowie w Lądowisko Kultury. Głosy widzów - bezcenne!! Czekamy na emocje w najbliższą niedzielę w Kartuzach w Kartuskie Centrum Kultury
To trzeci rok, kiedy dzięki wsparciu Marszałka Woj. Pomorskiego możemy realizować to niezwykłe przedsięwzięcie! Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
Partnerzy: Gmina Redzikowo, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Redzikowo, Lądowisko Kultury, Kartuskie Centrum Kultury, Gminny Ośrodek Turystyki i Sportu w Gniewinie, Centrum Kultury i Biblioteka w Gniewinie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Gmina Kosakowo, Kosakowskie Centrum Kultury, Chojnickie Centrum Kultury
****
Oto niektóre opinie z Redzikowa:
Wczoraj z mężem mieliśmy okazję uczestniczyć w niesamowitym plenerowym przedstawieniu „Kaszubski Kosmos" przy Lądowisku Kultury. To było niesamowite widowisko pełne emocji, muzyki i kaszubskiej tradycji w nowoczesnym wydaniu. Piękna oprawa, wspaniali artyści i wyjątkowy klimat sprawiły, że publiczność była zachwycona
Dziękujemy za tą wyjątkową podróż do „Kaszubskiego Kosmosu"
****
Piękne przedstawienie w plenerze. Czegoś takiego brakowało w Redzikowie. Brawo aktorzy, odtwórcy tego spektaklu. Moc atrakcji, wspaniała inscenizacja.
****
Bardzo fajny angaż publiczności - potańczone, pojedzone, a i o legendach człowiek się dowiedział. Czapki z głów za klimatyczny spektakl w plenerze.
****
Piękne widowisko profesjonalnie wykonane- wielkie brawa dla wszystkich artystów
****
Były momenty, kiedy trudno było powiedzieć, czy to jeszcze spektakl… czy już jakiś sen.
Światło, ogień, muzyka, ruch i kaszubskie symbole stworzyły wczoraj w Redzikowie naprawdę niezwykły klimat
Dziękujemy wszystkim twórcom, artystom i osobom zaangażowanym w realizację widowiska „Kaszubski kosmos / Kaszëbsczi kosmos” za ten wyjątkowy wieczór pełen emocji, symboli i kaszubskiej magii.