20/03/2026
18 marca w remizie OSP Ropczyce-Chechły odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". 🚒🚒
W konkursie wzięło udział 48 uczestników podzielonych na 3 grupy wiekowe. Pierwszym etapem turnieju był test pisemny, po którym najlepsi przystąpili do etapu ustnego.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
GRUPA 1 (klasy I-IV):
🥇Oskar Zdziebło
🥈Maja Kasprzyk
🥉Amelia Pomana
GRUPA 2 (klasy V-VIII):
🥇Igor Cholewa
🥈Oliwia Cierpiał
🥉Emilia Książek
GRUPA 3 (szkoły ponadpodstawowe):
🥇Patrycja Pociask
🥈Krzysztof Glinka
🥉Leon Pociask
Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy, karty podarunkowe oraz nagrody rzeczowe 🏆💵. Dziękujemy Miasto i Gmina Ropczyce, Bank Spółdzielczy w Ropczycach, PUK Ropczyce, PEC Ropczyce, BKInstal za ufundowanie nagród👏
Gratulujemy wszystkim uczestnikom ☺️👏👏
Naszą gminę na etapie powiatowym będą reprezentować osoby, które zajęły dwa pierwsze miejsca w każdej grupie.
Życzymy powodzenia! ✊😊