Radomskie Towarzystwo Fotograficzne

Radomskie Towarzystwo Fotograficzne nasz adres mailowy
[email protected] Swoją siedzibę ma w Klubie Środowisk Twórczych „ŁAŹNIA” przy ul. Żeromskiego 56 w Radomiu.

Radomskie Towarzystwo Fotograficzne jest kontynuatorem tradycji stowarzyszeń twórczych sztuki fotografii w Radomiu mających swój początek w działalności Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego przed II Wojną Światową, poprzez utworzony w 1945 roku Klub Fotograficzny, do istniejącego od 1947 roku Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Towarzystwa Fotograficznego. 31 maja 1961 roku powstało Rad

omskie Towarzystwo Fotograficzne i z powodzeniem działa do dnia dzisiejszego. Radomskie Towarzystwo Fotograficzne (RTF) posiada osobowość prawną, jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000212660. Jest członkiem zbiorowym Stowarzyszenia Twórców FOTOKLUB Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Członkowie RTF spotykają się w każdy wtorek w godz. 18.00 – 20.00. W programie spotkań są: forum dyskusyjne nad pracami fotograficznymi, Mała Galeria RTF, organizacja imprez fotograficznych takich jak plenery, konkursu i wystawy. Zgodnie z założeniami statutowymi Radomskie Towarzystwo Fotograficzne organizuje wystawy indywidualne, Doroczną Wystawę Fotografii Członków RTF, ogólnopolskie konkursy fotograficzne. Do wszystkich organizowanych wystaw wydawane są katalogi lub foldery informacyjne. Radomskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem otwartym, do którego mogą należeć wszyscy,zarówno profesjonaliści, amatorzy jak i sympatycy fotografii. Prezes Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego - Leszek Jastrzębiowski. Spotkania - każdy wtorek; godz. 18.00; Łaźnia - ul. Żeromskiego 56

Małe zachwyty- wernisaż Małgorzaty Sokołowskiej- fotografia i Doroty Rogali-malarstwo , wernisaż 31 marca 2026 roku w Ak...
31/03/2026

Małe zachwyty- wernisaż Małgorzaty Sokołowskiej- fotografia i Doroty Rogali-malarstwo , wernisaż 31 marca 2026 roku w Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu

27/03/2026
W dniu 21 marca 2026 roku, pożegnaliśmy Mirka Dygałę- naszego KOLEGĘ z Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.Prezes Le...
22/03/2026

W dniu 21 marca 2026 roku, pożegnaliśmy Mirka Dygałę- naszego KOLEGĘ z Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Prezes Leszek Jastrzębiowski wygłosił pożegnalna mowę ...
"Pogrążona w smutku Rodzino, szanowni Państwo!
Członkowie Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego przybyli tu, aby pożegnać śp. Mirosława Dygałę wieloletniego, wybitnego członka Stowarzyszenia.
Kiedy, przygotowując się do dzisiejszego wystąpienia, przeglądałem historię Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego jego postać pojawia się w niej niemal od początku jego istnienia. Wstąpił do Towarzystwa w lutym 1965 roku i otrzymał legitymację nr 43. Od razu dał się poznać jako człowiek godny zaufania i jako członek Sądu Koleżeńskiego i Zarządu od 1969 roku wielokrotnie działał w strukturach władz Towarzystwa. W roku 1972 na X Wystawie Amatorskiej Fotografii Artystycznej Mirek zdobył pierwszą nagrodę i od tego czasu stał się znaczącym twórcą na podwórku radomskiej, a potem ogólnopolskiej fotografii, co zostało uwieńczone tytułem Artysty Fotografa Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.
Był jednym z organizatorów oraz twórcą znaku firmowego, logo jednego z największych przedsięwzięć RTFu od pierwszej w 1976 do 16 edycji w 2004 roku Ogólnopolskiego w potem Międzynarodowego Salonu Barwnych Przezroczy DIA-POL. Wziął udział w 70 wystawach fotograficznych, w tym przedstawił swoje prace na 5 wystawach indywidualnych. Uczestniczył w wielu konkursach fotografii zdobywając nagrody i wyróżnienia. Brał udział w plenerach i warsztatach fotograficznych.
Fotografia amatorska była i jest dla części ludzi dokumentem chwili, przygodą i rozrywką, dla innych możliwością realizacji swoich twórczych aspiracji, doskonalenia umiejętności i wspinania się po najwyższe laury.
Jego wiedza o historii fotografii, technice i technologii wykonywania sdjęć predysponowała go również do podejmowania działań dydaktycznych. Prowadził zajęcia w osiedlowych i zawodowych pracowniach fotograficznych, był instruktorem fotografii kat. I. Dzielił się swoimi przemyśleniami, wiedzą oraz doświadczeniami artystycznymi. Miał wielu uczniów, którym je przekazywał zawsze z wielką przyjaźnią i wyrozumiałością dobrego człowieka.
Z pracy czerpał satysfakcję, cieszył się z nowych obszarów zainteresowań podchodząc do nich zawsze z młodzieńczą pasją. Fotografia analogowa najpierw w odsłonie czarno-białej, a następnie kolorowej (szczególnie na materiałach odwracalnych), aż do współczesnej fotografii cyfrowej były mu bardzo bliskie. Szczególnie sobie upodobał fotografię w szlachetnej technice gumy. Osiągnął w niej wysoki poziom doskonałości, której potwierdzeniem był udział w prestiżowej wysawie pn. Guma zorganizowanej w Toruniu w 100 lecie wprowadzenia tej techniki do fotografii. Do ostatniej niemal chwili pracował nad jej doskonaleniem i przekazywania tej tajemnej wiedzy innym twórcom.
Przez całe swe długia życie twórcze budował pozycję świadomego artysty z dużą wiedzą merytoryczną. Każdy z ludzi znających fotografie Mirka może znaleźć w nich coś dla siebie. W każdej jego fotografii można dostrzec otwartego dla innych, miłego, dobrego człowieka o dużym zasobie zrozumienia ludzi i przyrody.
Kłaniamy się z wielkim szacunkiem jego osobie i jego działaniom fotograficznym. Pozostanie w naszej pamięci.
Cześć jego pamięci."

Pogrzeb Mirosława Dygały  21.03.26r. w kościele na Kelles -Krauza o godzinie 13.00.  Pogrzeb na Firleju. Kondukt rusza o...
19/03/2026

Pogrzeb Mirosława Dygały 21.03.26r. w kościele na Kelles -Krauza o godzinie 13.00. Pogrzeb na Firleju. Kondukt rusza od strony Witosa około 14.

Z przykrością informujemy, że odszedł nasz kolega- Mirosław Dygała, wieloletni członek Radomskiego Towarzystwa Fotografi...
18/03/2026

Z przykrością informujemy, że odszedł nasz kolega- Mirosław Dygała, wieloletni członek Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego...Pokój jego duszy 🥲

05/03/2026

 

Adres

Żeromskiego 56
Radom
26-600

Godziny Otwarcia

18:00 - 19:30

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Radomskie Towarzystwo Fotograficzne umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Radomskie Towarzystwo Fotograficzne:

Udostępnij

o Radomskim Towarzystwie Fotograficznym słów kilka...

Numer konta, na które można wpłacać składki członkowskie-

Raiffeisen Polbank 50 1750 0012 0000 0000 2587 8221