Komitet Obrony Chłopów

Komitet Obrony Chłopów Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Komitet Obrony Chłopów, Organizacja non profit, Kościuszki, Raczki.

21/02/2025

- Państwo nie zdało egzaminu! Cała ta sprawa wymaga rewizji nadzwyczajnej. Fakt, że postępowanie ciągnie się wiele lat, to wstyd dla wszystkich kolejnych rządów. Posłowie z tego okręgu osiem lat w tej kwestii nic nie zrobili, a gdy są w opozycji nagle się obudzili - to gorzkie słowa, jakie padły w czasie dzisiejszego (21.02) posiedzenia komisji infrastruktury.

Poświęcono było ono nieprawidłowościom przy wywłaszczeniach mieszkańców podczas budowy obwodnicy Augustowa.

Po kilku godzinnej dyskusji przedstawiciel ministerstwa infrastruktury obiecał, że jego resort doprowadzi cały proces do końca. Zapewnił też o dobrej woli w tej sprawie.

Czy więc walka rolników z niesprawiedliwymi wywłaszczeniami zbliża się do końca? Przypomnijmy, że trwa ona już ponad 10 lat.

Całe nagranie posiedzenia komisji:

https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/transmisja.xsp?documentId=7A4ADEE519EB7421C1258C30004B62BA&symbol=TRANSMISJA_ARCH&info=T

Geodeci prowadzący odwierty pod kolej w Rudnikach (12.11.2024r.) „Cóż nam zostało kiedy świata zabrakło dookołaKije i sa...
16/11/2024

Geodeci prowadzący odwierty pod kolej w Rudnikach (12.11.2024r.)
„Cóż nam zostało kiedy świata zabrakło dookoła
Kije i sakwy i kapoty i palce w oczodołach
Powiewy wiatru słońca promień na chciwe twarze brać
Padać i wstawać padać i wstawać padać i wstawać padać i wstawać
I wstać !”
https://www.youtube.com/watch?v=NuP_8zc3apM
…………………………………………………………………………………………………………………….
Żebyście to dobrze zrozumieli… . Damy prosty przykład: Niedawno nasz ówczesny Wójt uroczyście i dumnie otwierał drugą stację benzynową w Rudnikach z ogromnymi , przestrzennymi parkingami na ziemi do niedawna jeszcze służącej utrzymaniu rolniczych rodzin. Państwo za te tereny rzuciło chłopskim właścicielom ochłap , konkretnie 4,70 zł za m2 czyli 47 000 zł za hektar. Teraz wyobraźcie sobie, że to Wy, chcecie zbudować na tych terenach stację benzynową… Czy Państwo teraz odprzeda Wam te tereny za zasrane 4, 70 za m2 , czy za grube miliony ? Są przecież różnice w cenie między działkami rolnymi a budowlanymi czy przemysłowymi! Czasem ogromne różnice!!! Wiecie ile razy podrożała ta ziemia po zabraniu jej rolnikom? Kto weźmie tę różnicę? Kto się wzbogaci? A kogo SIŁĄ ograbią maskując gwałt pozorami „prawa”? Jak myślicie? Rozumiecie mechanizm? Wiecie już skąd te ogromne majątki celebrytów z telewizji w gotówce, w licznych posiadłościach i garnki ze złotem? Zgodnie z „prawem” ? A jakże!”
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Ile to już czasu funkcjonuje Obwodnica Augustowa? Czy wiecie, że wtedy, za skonfiskowane grunta „płacono’ jeszcze mniej niż za ziemię pod gaz? Wiecie , że do obecnej chwili poszkodowani z naszej Gminy walczą o elementarną sprawiedliwość? Bezskutecznie jak dotąd!:
„- Cała historia zaczęła się w 2009 roku. Zieloni zablokowali wówczas obwodnicę, chodziło o pierwszy przebieg tej obwodnicy. No i odbiło się to naszym kosztem. Tam rolnicy otrzymali znaczenie wyższe stawki w 2009 roku, tam płacono po 14 zł. za metr kwadratowy. My z odszkodowania otrzymaliśmy po 3,80 zł – opowiada rolnik Krzysztof Kazimierski.”
https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2024-05-10/wywlaszczenia-i-zanizone-wyceny-rolnicy-mowia-o-skandalu/?fbclid=IwY2xjawGgwVRleHRuA2FlbQIxMQABHTKqwqxawNi_oorpgZiI1d2n7qyMcXGJk-5b4KS-O9KHWSYijK87eirKPQ_aem_TdCby2cKZcpHvp8uw8lAtw
………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Jedni tracą, inni zyskują. Tracą rolnicy….zyskują urzędnicy. „- Liczymy na duże wpływy z podatków od spółki obsługującej gazociąg. Gmina zyskać powinna na tym od 600 tysięcy nawet do 1,2 miliona złotych rocznie - wylicza Szymulewski.”
https://www.suwalki24.pl/article/3,gazociag-przez-suwalszczyzne-kto-zyska-na-gazie
Gmina za gazociąg na chłopskich gruntach ma do „1,2 miliona rocznie.” CO ROKU!!!! Rolnicy mają figę. Ile pieniędzy Gmina dostaje rokrocznie za stacje benzynowe i obwodnicę? Ile będzie kosić za szybką kolej ? A ile za linię energetyczną do Litwy?
A dlaczego śmietankę spijają urzędnicy a nie poszkodowani zaborem ziemi rolnicy ? To Gminę ograbiono czy chłopów?
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Szykują się kolejne atrakcje. Linie energetyczne:
https://www.facebook.com/raczki24/posts/1023097796484666
Więcej: https://energetyka24.com/elektroenergetyka/wiadomosci/polska-i-litwa-rozpoczynaja-budowe-mostu-energetycznego-podpisano-wazne-porozumienie?fbclid=IwY2xjawGgxhJleHRuA2FlbQIxMQABHRjOsklCAIKEOL9CiT_h7rdTh_OzWKntksZ4EiToBhPQR__khRpKvaHt7g_aem_ldkmFd1WmiHDVu6DZuIZKQ )
Fajosko, co? Tłumaczyć czyim to, znów, kosztem będzie?
……………………………………………………………………………………………………………………………………………… Ale to dopiero niedaleka przyszłość . Obecnie cieszmy się. Oto, zdaje się, wojna na Ukrainie dobiega w końcu szczęśliwie do zwycięskiego końca. Wyczerpana Ruś aby złapać trochę oddechu, pospłacać długi zaciągnięte w zachodnich bankach i uzupełnić katastrofalne straty w sprzęcie i w przemyśle będzie za bezcen pozbywać się swoich syberyjskich bogactw naturalnych. Potrzebne będą środki transportu aby rosyjskie surowce przewieźć do niemieckich czy angielskich hut. Potrzeba będzie duuuuużo tych środków transportu. Duuuużo! Całe mnóstwo! Potrzebna będzie szybka kolej!
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Dlatego geodeci znów są w Gminie Raczki. Wytyczają podwójny żelazny szlak! Dwa tory! Ryją ziemię! Badają grunt. Na cudzej czyli na naszej chłopskiej ziemi. Jak amerykańscy kolonizatorzy w XIX wieku na terenach Indian… .(Których niedobitki zagnano trochę później do rezerwatów).Na powyższej fotografii sytuacja na polu rolnika ze wsi Rudniki w dniu 12.11.2024… . Całkiem świeża sprawa. Na tym samym polu wspomniany rolnik pogonił ich wcześniej i zgłosił sprawę na policję. Bo geodeci nie mieli potrzebnych zezwoleń. (Pisaliśmy o tym tu, na tym forum, troszkę niżej). Nasi dzielni stróże prawa do dzisiaj szukają sprawcy…. .
Geodeci są tam znów i … nadal operują bez pozwolenia. Postraszyć ich policją i sądami? Tylko się ironicznie uśmiechają… .
Mamy numery rejestracyjne białego Forda i inne dowody wtargnięcia na tereny prywatne,,, , Myślicie że nasza dzielna policja tym razem będzie w stanie ująć sprawców??? Myślicie że Sądy naszego Państwa Prawa sprawiedliwie… . A może tak jak to było nie raz znów zgnoją … rolnika ? https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3712049512213105&id=1646346908783386
No, Szanowni Czytelnicy: Jak sądzicie: Gdy rolnik poskarży się w Urzędach…. To kto dostanie po łbie? Geodeci czy rolnik? Kogo okrzykną „ruską onucą” albo pucinowskim dywersantem? Kogo oskarżą o antypolską działalność i łamanie „wiecznych” sojuszy? Mierniczych czy rolnika?
Która wersja wydarzeń wydaje się Wam bardziej prawdopodobna???
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
I nic się nie zmieniło! Oto po staremu geodeci bez pozwolenia, z głęboką pogardą dla cudzej pracy i własności. Nieustalone są ceny wykupu ziemi, rolnicy nie są poinformowani na jakich zasadach to wszystko będzie! Państwo nadal działa metodą faktów dokonanych: Zabiera ziemię właścicielom , buduje …a potem latami trwa gehenna ludzi szarpiących się o jakieś groszowe odszkodowania, rzucone jak psom… . Wysokość odszkodowań po zakończeniu inwestycji ustala jakiś „ekspert”. Taka to gospodarka rynkowa! Normalka! Jak to w socjalistycznym Państwie Prawa .
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Dobrze się mają za to politykierzy różnej maści. Utuczeni na sowitych sejmowych dietkach , występują w roli obrońców. W mediach z troską na zbolałych obliczach „bronią” chłopów w jakichś mało istotnych sprawach. Szczególnie aktywni przed wyborami. Tak samo dziennikarze relacjonujący niektóre, starannie wyselekcjonowane tematy. Też życzliwie relacjonują jakieś drobne chłopskie kłopoty. Oczywiście nie tłumacząc istoty problemów eksponując „folklor”. I Sądy i adwokaci także dobrze się mają. Latami sądzą ! Nie za darmo, bynajmniej! Co to, to nie! Każdy chce adwokatem być. Czy sędzią… . Ale tam klany rodzinne. Te frukta to nie dla Waszych dzieci.
Dobrze się mają urzędnicy. Godnie zarabiają! Ale , oczywiście, narzekają. I zazdroszczą rolnikom nowych , dużych, błyszczących traktorów. I mówią: „Czego one chcą, te tłuste, pazerne chłopy ? Przecież mają kasę! Mnie , urzędnika, nie stać na taki traktor.”
Oni wszyscy współczują rolnikom. Ach , jak współczują… . Oni wszyscy!
Idzie kolej. I znów dadzą nam … po kieszeni. A potem znów tak samo z energetyką.
I potem znów … będą nam współczuć.
Stałe fragmenty gry.
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Nic się nie zmienia. Mimo upływu lat.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Jak przywrócić normalność? Jak odzyskać odebrane nam pieniądze? Za drogi! Za gazociąg! Co zrobić , żeby znów bezczelnie nie wyrolowali w sprawie kolei ? Co zrobić , żeby znów bezczelnie nie wyrolowali w sprawie linii energetycznych na Litwę?
CO ROBIĆ???

1. Szukać znajomych dziennikarzy „ żeby pisali”?
Ale czy tych artykułów nie było już całe mnóstwo ? I co ?

2. Szukać protekcji wśród polityków? https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/2679602252303306 .
To też nasi robią. Jak na razie zyskiem jest to że zobaczyli sejm. I przewietrzyli się trochę. Dotlenili! Sportu znaczy, zażyli.

3. Sądzić się latami w naszych „niezależnych ‘ i „ niezawisłych” sądach?
Przytoczymy zdanie jednego internauty zachęcającego do takiej postawy: „Dawaj gościu do prawnika,mój brat tak zrobił stawiali słup linii wysokiego napiecia nie mieli odpowiedniego planu zagospodarowania,brat wygrał ale trwało to ze 3 lata albo dlużej,może się uda i tobie.”

Taaaaaaaaaaa…. Może się uda! Ciekawi nas ile zostanie kasy po opłacaniu ludzi prawa przez trzy lata albo dłużej… I jak wycenić stracone zdrowie.
4. A może jakąś pikietę? Jakąś blokadę drogi? Strajk jakiś?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Agrounia #/media/Plik:Strajk_kryzysowy_-_Michal_Kolodziejczak_i_Agrounia.jpg
Hm… Tutaj jakiś sukces widzimy: Posada błazna i nowe buty za 17 tysięcy. Tylko dla lidera oczywiście.
https://wiadomosci.wp.pl/kolodziejczak-w-zawrotnie-drogich-butach-kupuje-na-okazji-7054645020371488a

5. A może po prostu dać spokój? Nie nadmuchamy przeciw wiatrowi. „Czyż mrówka rzucona na szyny jest w stanie powstrzymać pociąg nadchodzący w pędzie?” Ostatecznie nie jest tak źle: mamy co jeść , dzieci dobrze ubrane, nie płaczą. Ba!: W tył głowy już nie strzelają!!! Może więc odpuścić? Nie da się! Świata nie naprawimy. Na wszystkich łajdaków kul nie starczy!
Narazimy się tylko na kłopoty podskakując. Siedzieć cicho. Jakoś samo to się załatwi. Albo ktUś, cUś wywalczy i nam da.
Bo my biedni.
Może ktUś się zlituje i da.
O! o! Na pewno! KtUś się zlituje i nam da. Bo nam się należy.
A może nawet podlizać się komu bo pokorne cielę dwie matki ssie, co?

………………………………………………………………………………………………………………………………….
CO ROBIĆ???
Komitet Obrony Chłopów



Geodeci prowadzący odwierty pod kolej w Rudnikach (12.11.2024r.)
„Cóż nam zostało kiedy świata zabrakło dookoła
Kije i sakwy i kapoty i palce w oczodołach
Powiewy wiatru słońca promień na chciwe twarze brać
Padać i wstawać padać i wstawać padać i wstawać padać i wstawać
I wstać !”
https://www.youtube.com/watch?v=NuP_8zc3apM
…………………………………………………………………………………………………………………….
Żebyście to dobrze zrozumieli… . Damy prosty przykład: Niedawno nasz ówczesny Wójt uroczyście i dumnie otwierał drugą stację benzynową w Rudnikach z ogromnymi , przestrzennymi parkingami na ziemi do niedawna jeszcze służącej utrzymaniu rolniczych rodzin. Państwo za te tereny rzuciło chłopskim właścicielom ochłap , konkretnie 4,70 zł za m2 czyli 47 000 zł za hektar. Teraz wyobraźcie sobie, że to Wy, chcecie zbudować na tych terenach stację benzynową… Czy Państwo teraz odprzeda Wam te tereny za zasrane 4, 70 za m2 , czy za grube miliony ? Są przecież różnice w cenie między działkami rolnymi a budowlanymi czy przemysłowymi! Czasem ogromne różnice!!! Wiecie ile razy podrożała ta ziemia po zabraniu jej rolnikom? Kto weźmie tę różnicę? Kto się wzbogaci? A kogo SIŁĄ ograbią maskując gwałt pozorami „prawa”? Jak myślicie? Rozumiecie mechanizm? Wiecie już skąd te ogromne majątki celebrytów z telewizji w gotówce, w licznych posiadłościach i garnki ze złotem? Zgodnie z „prawem” ? A jakże!”
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Ile to już czasu funkcjonuje Obwodnica Augustowa? Czy wiecie, że wtedy, za skonfiskowane grunta „płacono’ jeszcze mniej niż za ziemię pod gaz? Wiecie , że do obecnej chwili poszkodowani z naszej Gminy walczą o elementarną sprawiedliwość? Bezskutecznie jak dotąd!:
„- Cała historia zaczęła się w 2009 roku. Zieloni zablokowali wówczas obwodnicę, chodziło o pierwszy przebieg tej obwodnicy. No i odbiło się to naszym kosztem. Tam rolnicy otrzymali znaczenie wyższe stawki w 2009 roku, tam płacono po 14 zł. za metr kwadratowy. My z odszkodowania otrzymaliśmy po 3,80 zł – opowiada rolnik Krzysztof Kazimierski.”
https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2024-05-10/wywlaszczenia-i-zanizone-wyceny-rolnicy-mowia-o-skandalu/?fbclid=IwY2xjawGgwVRleHRuA2FlbQIxMQABHTKqwqxawNi_oorpgZiI1d2n7qyMcXGJk-5b4KS-O9KHWSYijK87eirKPQ_aem_TdCby2cKZcpHvp8uw8lAtw
………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Jedni tracą, inni zyskują. Tracą rolnicy….zyskują urzędnicy. „- Liczymy na duże wpływy z podatków od spółki obsługującej gazociąg. Gmina zyskać powinna na tym od 600 tysięcy nawet do 1,2 miliona złotych rocznie - wylicza Szymulewski.”
https://www.suwalki24.pl/article/3,gazociag-przez-suwalszczyzne-kto-zyska-na-gazie
Gmina za gazociąg na chłopskich gruntach ma do „1,2 miliona rocznie.” CO ROKU!!!! Rolnicy mają figę. Ile pieniędzy Gmina dostaje rokrocznie za stacje benzynowe i obwodnicę? Ile będzie kosić za szybką kolej ? A ile za linię energetyczną do Litwy?
A dlaczego śmietankę spijają urzędnicy a nie poszkodowani zaborem ziemi rolnicy ? To Gminę ograbiono czy chłopów?
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Szykują się kolejne atrakcje. Linie energetyczne:
https://www.facebook.com/raczki24/posts/1023097796484666
Więcej: https://energetyka24.com/elektroenergetyka/wiadomosci/polska-i-litwa-rozpoczynaja-budowe-mostu-energetycznego-podpisano-wazne-porozumienie?fbclid=IwY2xjawGgxhJleHRuA2FlbQIxMQABHRjOsklCAIKEOL9CiT_h7rdTh_OzWKntksZ4EiToBhPQR__khRpKvaHt7g_aem_ldkmFd1WmiHDVu6DZuIZKQ )
Fajosko, co? Tłumaczyć czyim to, znów, kosztem będzie?
……………………………………………………………………………………………………………………………………………… Ale to dopiero niedaleka przyszłość . Obecnie cieszmy się. Oto, zdaje się, wojna na Ukrainie dobiega w końcu szczęśliwie do zwycięskiego końca. Wyczerpana Ruś aby złapać trochę oddechu, pospłacać długi zaciągnięte w zachodnich bankach i uzupełnić katastrofalne straty w sprzęcie i w przemyśle będzie za bezcen pozbywać się swoich syberyjskich bogactw naturalnych. Potrzebne będą środki transportu aby rosyjskie surowce przewieźć do niemieckich czy angielskich hut. Potrzeba będzie duuuuużo tych środków transportu. Duuuużo! Całe mnóstwo! Potrzebna będzie szybka kolej!
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Dlatego geodeci znów są w Gminie Raczki. Wytyczają podwójny żelazny szlak! Dwa tory! Ryją ziemię! Badają grunt. Na cudzej czyli na naszej chłopskiej ziemi. Jak amerykańscy kolonizatorzy w XIX wieku na terenach Indian… .(Których niedobitki zagnano trochę później do rezerwatów).Na powyższej fotografii sytuacja na polu rolnika ze wsi Rudniki w dniu 12.11.2024… . Całkiem świeża sprawa. Na tym samym polu wspomniany rolnik pogonił ich wcześniej i zgłosił sprawę na policję. Bo geodeci nie mieli potrzebnych zezwoleń. (Pisaliśmy o tym tu, na tym forum, troszkę niżej). Nasi dzielni stróże prawa do dzisiaj szukają sprawcy…. .
Geodeci są tam znów i … nadal operują bez pozwolenia. Postraszyć ich policją i sądami? Tylko się ironicznie uśmiechają… .
Mamy numery rejestracyjne białego Forda i inne dowody wtargnięcia na tereny prywatne,,, , Myślicie że nasza dzielna policja tym razem będzie w stanie ująć sprawców??? Myślicie że Sądy naszego Państwa Prawa sprawiedliwie… . A może tak jak to było nie raz znów zgnoją … rolnika ? https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3712049512213105&id=1646346908783386
No, Szanowni Czytelnicy: Jak sądzicie: Gdy rolnik poskarży się w Urzędach…. To kto dostanie po łbie? Geodeci czy rolnik? Kogo okrzykną „ruską onucą” albo pucinowskim dywersantem? Kogo oskarżą o antypolską działalność i łamanie „wiecznych” sojuszy? Mierniczych czy rolnika?
Która wersja wydarzeń wydaje się Wam bardziej prawdopodobna???
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
I nic się nie zmieniło! Oto po staremu geodeci bez pozwolenia, z głęboką pogardą dla cudzej pracy i własności. Nieustalone są ceny wykupu ziemi, rolnicy nie są poinformowani na jakich zasadach to wszystko będzie! Państwo nadal działa metodą faktów dokonanych: Zabiera ziemię właścicielom , buduje …a potem latami trwa gehenna ludzi szarpiących się o jakieś groszowe odszkodowania, rzucone jak psom… . Wysokość odszkodowań po zakończeniu inwestycji ustala jakiś „ekspert”. Taka to gospodarka rynkowa! Normalka! Jak to w socjalistycznym Państwie Prawa .
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Dobrze się mają za to politykierzy różnej maści. Utuczeni na sowitych sejmowych dietkach , występują w roli obrońców. W mediach z troską na zbolałych obliczach „bronią” chłopów w jakichś mało istotnych sprawach. Szczególnie aktywni przed wyborami. Tak samo dziennikarze relacjonujący niektóre, starannie wyselekcjonowane tematy. Też życzliwie relacjonują jakieś drobne chłopskie kłopoty. Oczywiście nie tłumacząc istoty problemów eksponując „folklor”. I Sądy i adwokaci także dobrze się mają. Latami sądzą ! Nie za darmo, bynajmniej! Co to, to nie! Każdy chce adwokatem być. Czy sędzią… . Ale tam klany rodzinne. Te frukta to nie dla Waszych dzieci.
Dobrze się mają urzędnicy. Godnie zarabiają! Ale , oczywiście, narzekają. I zazdroszczą rolnikom nowych , dużych, błyszczących traktorów. I mówią: „Czego one chcą, te tłuste, pazerne chłopy ? Przecież mają kasę! Mnie , urzędnika, nie stać na taki traktor.”
Oni wszyscy współczują rolnikom. Ach , jak współczują… . Oni wszyscy!
Idzie kolej. I znów dadzą nam … po kieszeni. A potem znów tak samo z energetyką.
I potem znów … będą nam współczuć.
Stałe fragmenty gry.
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Nic się nie zmienia. Mimo upływu lat.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Jak przywrócić normalność? Jak odzyskać odebrane nam pieniądze? Za drogi! Za gazociąg! Co zrobić , żeby znów bezczelnie nie wyrolowali w sprawie kolei ? Co zrobić , żeby znów bezczelnie nie wyrolowali w sprawie linii energetycznych na Litwę?
CO ROBIĆ???

1. Szukać znajomych dziennikarzy „ żeby pisali”?
Ale czy tych artykułów nie było już całe mnóstwo ? I co ?

2. Szukać protekcji wśród polityków? https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/2679602252303306 .
To też nasi robią. Jak na razie zyskiem jest to że zobaczyli sejm. I przewietrzyli się trochę. Dotlenili! Sportu znaczy, zażyli.

3. Sądzić się latami w naszych „niezależnych ‘ i „ niezawisłych” sądach?
Przytoczymy zdanie jednego internauty zachęcającego do takiej postawy: „Dawaj gościu do prawnika,mój brat tak zrobił stawiali słup linii wysokiego napiecia nie mieli odpowiedniego planu zagospodarowania,brat wygrał ale trwało to ze 3 lata albo dlużej,może się uda i tobie.”

Taaaaaaaaaaa…. Może się uda! Ciekawi nas ile zostanie kasy po opłacaniu ludzi prawa przez trzy lata albo dłużej… I jak wycenić stracone zdrowie.
4. A może jakąś pikietę? Jakąś blokadę drogi? Strajk jakiś?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Agrounia #/media/Plik:Strajk_kryzysowy_-_Michal_Kolodziejczak_i_Agrounia.jpg
Hm… Tutaj jakiś sukces widzimy: Posada błazna i nowe buty za 17 tysięcy. Tylko dla lidera oczywiście.
https://wiadomosci.wp.pl/kolodziejczak-w-zawrotnie-drogich-butach-kupuje-na-okazji-7054645020371488a

5. A może po prostu dać spokój? Nie nadmuchamy przeciw wiatrowi. „Czyż mrówka rzucona na szyny jest w stanie powstrzymać pociąg nadchodzący w pędzie?” Ostatecznie nie jest tak źle: mamy co jeść , dzieci dobrze ubrane, nie płaczą. Ba!: W tył głowy już nie strzelają!!! Może więc odpuścić? Nie da się! Świata nie naprawimy. Na wszystkich łajdaków kul nie starczy!
Narazimy się tylko na kłopoty podskakując. Siedzieć cicho. Jakoś samo to się załatwi. Albo ktUś, cUś wywalczy i nam da.
Bo my biedni.
Może ktUś się zlituje i da.
O! o! Na pewno! KtUś się zlituje i nam da. Bo nam się należy.
A może nawet podlizać się komu bo pokorne cielę dwie matki ssie, co?

………………………………………………………………………………………………………………………………….
CO ROBIĆ???
Komitet Obrony Chłopów

Potykam się, więc ręce w przód, do góry twarz, w dół lecę!O, ciemny Boże mego życia, miej mnie w swej opiece!Nie puścić kija! Paść na wznak! Plecami na kamie...

Adres

Kościuszki
Raczki
16-420

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Komitet Obrony Chłopów umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Komitet Obrony Chłopów:

Udostępnij