16/02/2026
Zbliża się czas rozliczania rocznych PITów. Wobec Waszych licznych pytań: nasze stowarzyszenie na razie utrzymuje się ze składek członkowskich i jak na razie dajemy radę. Uważamy że 1,5% podatku bardziej przyda się np. stowarzyszeniu www.DogRescue.pl
To stowarzyszenie, które działa lokalnie na naszym terenie i które od lat realnie pomaga zapomnianym, niechcianym, porzuconym, odebranym interwencyjnie od złych ludzi zwierzętom. Znamy to stowarzyszenie nie od wczoraj i mamy przekonanie że warto je wspomóc, oraz że to wsparcie nie zostanie zmarnowane i zostanie właściwie spożytkowane. Pomagajmy mądrze.
Przygarnij Psiaka
Często pytacie nas, co sądzimy o działaniach Dody, DIOZ czy Judyty.
W Polsce działają setki organizacji pomagających zwierzętom. To ogromna liczba i dowód na to, że empatia w tym kraju naprawdę istnieje.
Nie ma organizacji – tak jak nie ma człowieka – z którą wszyscy będą się zgadzać w 100%.
Ale to, co nas łączy, to jedno: poświęcenie.
Duże, medialne fundacje i małe, lokalne stowarzyszenia i osoby działające solo robią dokładnie to samo – oddają swoje życie ratowaniu zwierząt. I nikomu nie wolno tej pracy umniejszać.
Jedni prowadzą głośne interwencje i pracują w organizacji na pełen etat.
Inni łączą rodzinę, etat poza organizacją i codzienne klęczenie w krzakach, żeby wyłapać bezdomne koty na sterylizację.
Różnimy się metodami bo każda organizacja idzie swoją drogą i własnym stylem
Ale NAjWAŻNIEJSZE są wspólne CELE:
– walka o realny dobrostan zwierząt w domach, schroniskach i hodowlach,
– egzekwowanie odpowiedzialności państwa,
– i przede wszystkim zmniejszanie bezdomności oraz EDUKACJA nie w formie hejtu, a edukacja od najwcześniejszych lat w szkołach. "Bo czym skorupka za młodu nasiąknie..."
Jeśli uważasz, że to, co robimy, ma sens i coś zmienia na lepsze – wesprzyj nas.
Przekaż 1,5% podatku.
KRS 0000471766.