03/02/2025
Będzie długo 😉
🎉 31 stycznia 2025 r. podczas Spotkania Noworocznego Gminy Pyrzyce podsumowującego 2024 rok, otrzymaliśmy wyjątkowe wyróżnienie 🏆, jakim jest „PYRZYCZANKA” w kategorii „Społecznik” 🙌 przyznana za zaangażowanie w działania na rzecz społeczności lokalnej.
Statuetkę z rąk Burmistrz Pyrzyc Pani Marzeny Podzińskiej oraz Bartosz Brożyński - Wicewojewoda Zachodniopomorski odebrała Prezes Stowarzyszenia Ewa Hancz, która podkreśliła, że wyróżnienie to jest docenieniem nie tylko działalności Coolturalnych, ale także wszystkich osób, które na przestrzeni lat współtworzyły nasze inicjatywy.
🙏 Jeszcze raz bardzo dziękujemy za ten wyraz uznania!
💡 Troszkę o nas:
Stowarzyszenie Coolturalni powstało w maju 2016 r. z inicjatywy Ewy Hancz oraz Tomasza Lewandowskiego – ówczesnego dyrektora Pyrzyckiego Domu Kultury. Stowarzyszenie zrzesza osoby aktywnie angażujące się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, z różnych środowisk. Są to ludzie, których pasja ❤️, wykształcenie 🎓, doświadczenie 📚 oraz różne inne aktywności pozwalają na sprawne realizowanie celów Stowarzyszenia, podejmowanie wspólnych inicjatyw i działalność na rzecz społeczności lokalnej.
👩💼 Najważniejsze osoby, które dziś aktywnie współtworzą Stowarzyszenie to:
✅ Ewa Hancz
✅ Krzysztof Oszczyk
✅ Teresa Iwasiuk
✅ Maria Kopeć
✅ Małgosia Piotrowska
✅ Marta Winiarz
✅ Piotr Disterhoft
✅ Sebastian Góralczyk
💪 Siła stowarzyszenia to wolontariusze: seniorzy👵, rodzice 👨👩👧👦, nauczyciele 👩🏫, liderzy lokalnych społeczności oraz oczywiście zespół Pyrzyckiego Domu Kultury 🎭. To oni każdego dnia wkładają serce ❤️ w to, by nasza wspólnota rozwijała się i rosła w siłę.
✨ Od wielu lat realizujemy swoje cele poprzez:
- organizowanie spotkań, warsztatów, półkolonii, wyjazdów dla dzieci, młodzieży i seniorów;
- szeroko rozumianą działalność kulturalną;
- upowszechnianie aktywnego i twórczego spędzania czasu.
🤝 Aby móc sprawnie realizować działania, współpracowaliśmy i/lub współpracujemy z wieloma podmiotami, m.in. z Gmina Pyrzyce, Warnice, Stare Czarnowo, Pyrzycki Dom Kultury, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, przedszkolami, szkołami, sołectwami gm. Pyrzyce, różnymi instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi.
Organizowaliśmy warsztaty dla dzieci i seniorów 👶👵, wydarzenia kulturalne🎭, półkolonie i wyjazdy🏕️, akcje ekologiczne🌍, projekty edukacyjne📚 czy nawet inwestycyjne 🏗️: Pyrzycka Pracownia Jutra w Pyrzyckim Domu Kultury oraz plac zabaw dla najmłodszych 🏞️ przy PP nr 3. Tylko w ramach Program Społecznik pozyskaliśmy dofinansowanie na aż8️⃣projektów!
🎯 Realizowaliśmy zadania zlecone przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, otrzymaliśmy fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Fundacji mBanku czy Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.
📊 Dzięki zaangażowaniu naszych członków i wsparciu lokalnych instytucji, pozyskaliśmy prawie PÓŁ MILIONA Zł 💰💰💰💰 na działania skierowane do mieszkańców Pyrzyc i okolic ‼️‼️‼️
💙 Sukces Stowarzyszenia to nie tylko liczby i projekty – to przede wszystkim ludzie. Dlatego wdzięczni jesteśmy wszystkim, którzy są częścią naszej historii. Twórzcie ją z nami nadal 💚 Warto działać – mimo wyzwań i trudności, konsekwentnie i z pasją!
👏Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym tegoroczną PYRZYCZANKĄ.
🏅 W kategorii SPOŁECZNIK:
- Stowarzyszenie Fabryka Dobrego Czasu
- 10 WDH Strażnicy Płomienia
- Spółdzielnia Socjalna Brzoza
🏅 W kategorii PRZEDSIĘBIORCA:
- Zakład Pogrzebowy Franciszek Dudziak
- Firma Data-Trans Usługi Sprzętowo-Transportowe Roboty Drogowe Agata Janiszewska
🌟 Specjalne podziękowania otrzymał również Pan Stanisław Gołuchowski – Wiceprezes Zarządu Ogrodów Działkowych im. Miejski w Pyrzycach oraz kierownik firmy Data-Trans.
🏅 W kategorii KULTURA za twórczość i promocję historii naszego regionu statuetkę otrzymał prof. dr hab. Edward Rymar.
Foto: Justyna Chyt. Dziękujemy za możliwość udostępnienia 🫶