17/05/2026
❗️Podsumowanie Konferencji❗️
Za nami Czy Poznań potrzebuje drugiej PeWuKi? - interdyscyplinarna konferencja o przyszłości Poznania, którą organizowaliśmy we współpracy z Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Unia Wielkopolan i Gaspar Muzeum Narzędzi i Maszyn, a przy wsparciu Miasto Poznań.
Frekwencja zdecydowanie dopisała, ponieważ w wydarzeniu udział wzięło ponad 100 osób! Konferencję otworzyła prof. UAM dr hab. Agnieszka Stępińska, a następnie goście mogli wysłuchać:
🗣️mowy inaugurującej Krzysztof Hetman,
🗣️mowy inaugurującej Grzegorz Ganowicz,
🗣️prelekcji dr Magdaleny Heruday-Kiełczewskiej "Co wiemy, a czego nie wiemy o Powszechnej Wystawie Krajowej",
🗣️prelekcji dr hab. inż. arch. Grażyny Kodym-Kozaczko "Architektura Powszechnej Wystawy Krajowej,
🗣️prelekcji Arek Baraniok dot. wystawy Cegielskiego na Powszechne Wystawie Krajowej w wykonaniu,
🗣️prelekcji Jakub Marciniak dot. działalności Stowarzyszenia PeWuKa 2,
👥panelu dyskusyjnego "Jak pamiętać o Powszechnej Wystawie Krajowej" poprowadzonego przez Filip Czekała, w którym udział wzięli dr Magdalena Heruday-Kiełczewska, Arkadiusz Baraniok, Tomasz Szłapiński oraz Przemysław Grodzki,
👥panelu dyskusyjnego "Czy Poznań potrzebuje drugiej PeWuKi?" poprowadzonego przez Jakub Marciniak, w którym udział wzięli Franek Sterczewski, Iwona Matuszczak-Szulc, Karolina Nawrot, Mateusz Rozmiarek i dr Bartosz Stasch,
👥panelu dyskusyjnego "Czy Polska potrzebuje drugiej PeWuKi?" poprowadzonego przez Mikołaj Sokolski, w którym udział wzięli Piotr Trudnowski oraz Wiesława Galińska.
Wszystkim obecnym jeszcze raz dziękujemy i mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej wspólnej drogi wiodącej ku stuleciu Powszechnej Wystawy Krajowej. Do zobaczenia!