15/05/2026
Kochani KLANZOWICZE, czyli wszyscy, którym 15 maja, w OGÓLNOPOLSKIM DNIU TAŃCA Z KANZĄ, w duszy gra klanzowa melodia!
Dziś w Poznaniu leje i wieje, więc z pozycji czterech ścian, sal szkolnych i przedszkolnych oraz domowych kanap życzymy Wam niespożytych pokładów energii, uśmiechu od ucha do ucha, nóg lekkich jak chmurki i głowy pełnej kreatywnych pomysłów. Niech pląsy i radosna ekspresja towarzyszą Wam każdego dnia!
🏠 Alert salonowy:
w tym roku w Poznaniu świętujemy... wyjątkowo domowo!
Tak jest - w tym roku parkietem stają się nasze salony, kuchnie, a nawet przedpokoje! Kto powiedział, że KLANZIE potrzebna jest wielka sala gimnastyczna?
Oto krótki przewodnik, jak przetrwać (i wygrać) dzisiejsze domowe świętowanie:
• zamiast chusty animacyjnej w ruch idą prześcieradła, kołdry i obrusy! Tylko ostrożnie przy „robieniu fal”, żeby waza po babci nie zaliczyła twardego lądowania.
• taniec w tunelu - idealnie sprawdzi się tutaj ciasny korytarz. Uwaga na szafki z butami!
• zabawy w kole - zapraszamy do kółeczka kanapę, fotel, kota, psa i domowników (tych ostatnich można zmusić). Koty co prawda rzadko współpracują przy „Sperknerinie", ale warto próbować!
Pamiętajcie – sąsiedzi z dołu też mogą poczuć ten rytm! (Najwyżej pomyślą, że robicie generalne porządki... bardzo rytmiczne porządki).
🌹 Wyjątkowe życzenia od serca przesyłamy Zosi Zaorskiej – naszej wspaniałej Założycielce Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA!
📸 Wrzucajcie w komentarzach zdjęcia i filmiki z Waszych domowych parkietów lub ze świętowania Dnia Tańca w poprzednich latach!