02/02/2026
Czuwaj!
2. Drużyna Przyłęcka miała swoje zimowisko od 2 do 5 stycznia.
W ślad Bossego z Bullerbyn, my również bawiłyśmy się w Indian.
Co takiego się działo?
Indiańskie imiona, ogniska, piosenki, wyzywanie się na pojedynki strzeleckie, a także wielkie starcie z Kowbojami podczas Olimpiady.
Kowboje zaczęli się panoszyć i podbijać terytorium. Wykradli pióropusz wodza, a na domiar złego, podczas gdy plemiona walczyły o przetrwanie, urządzili sobie polowanie. Mogli przetrwać jedynie najszybsi, najodważniejsi... albo sprytni.
Podczas wyjazdu odbył się także PZZ, podczas którego harcerki musiały zanieść zupę chorej nauczycielce.
Śladem doświadczenia Lassego, że niefajnie jest wpaść zimą do jeziora, harcerki wzięły udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach... harcersko- praktycznych. Oraz, co ważne! ,,zwiedzałyśmy" zawartość apteczek zastępów.
A na śniadanie - kura Bossego, Albertyna, zniosła jajka poza kurnikiem, dlatego zanim można było zrobić niedzielną jajecznicę, trzeba było je odszukać.
⚜️
Helena oficjalnie została mianowana na Przyboczną 2. Drużyny Przyłęckiej.
Zastępowej Wydry, Mai, został przyznany stopień Tropicielki.
Łucja i Dorotka z Zimorodka złożyły swoje przysięgi wierności.
⚜️
Na zzzimnowisku mimo zimy panowała naprawdę ciepła atmosfera.
Dziękujemy Pani Magdzie za ciepłe przyjęcie i ugoszczenie nas na ScoutCampie w Strzeszynku!