Jesteśmy grupą odpowiedzialnych kobiet, które poznawszy historie i przeżycia dzieci z domów dziecka straciły poczucie niewinności i już nie mogą przejść obojętnie, mówiąc, że nie wiedziały. Naszym celem jest pomóc wychowankom ośrodków opiekuńczo-wychowawczych zbudować podmiotowość i oderwać się od wzorców systemowych, by mogły w przyszłości funkcjonować niezależnie i świadomie. W oparciu o nasze w
cześniejsze, wieloletnie doświadczenia w pracy charytatywnej tworzymy system wspierania placówek oraz rodzin w potrzebie. Chcemy im pomagać, TAK PO PROSTU, ponieważ czujemy, że razem jesteśmy w stanie choć odrobinę polepszyć ich los! Cele:
- Działamy na rzecz poprawy sytuacji dzieci i młodzieży przebywających w domach dziecka.
- Organizujemy dla nich pomoc w nauce, aktywizujemy, zapewniamy rozrywkę. Naszym głównym celem jest przygotowanie ich do samodzielności.
- Współpracujemy z personelem placówek, lekarzami, terapeutami, którzy pomagają nam diagnozować oraz rozwiązywać problemy.
- Organizujemy specjalistyczne szkolenia z zakresu problematyki dziecka wychowującego się w placówce.
- Pomagamy dzieciom krzywdzonym, zaniedbanym i opuszczonym przez zagubionych, nieodpowiedzialnych, obciążonych nałogami rodziców.
- Działamy w kierunku odbudowy i reintegracji rodziny biologicznej, zakładając, że naszym celem jest umożliwienie dziecku powrotu do domu.