13/05/2026
Dziś w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego odbyło się uroczyste przekazanie umów na realizację zadań publicznych w obszarze polityki społecznej.
Umowy wręczyła Renata Janik Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, która podkreśliła znaczenie współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi oraz ich kluczową rolę w realizacji działań na rzecz mieszkańców regionu. W spotkaniu wzięli udział Andrzej Pruś członek Zarządu Województwa, radny Sejmiku Województwa Kazimierz Mądzik, a także dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Elżbieta Korus i zastępca dyrektora ROPS Arkadiusz Ślipikowski oraz Damian Gad Kierownik Oddziału Profilaktyki, Rehabilitacji i Współpracy z NGO.
W ramach wsparcia przekazano 12 pierwszych umów na łączną kwotę 155 056,00 zł, obejmujących działania w obszarach:
🟢 pomocy społecznej,
🟣 przeciwdziałania przemocy,
🔵 wsparcia osób z niepełnosprawnościami.
W tym roku Samorząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczył na działania z zakresu polityki społecznej ponad 1,1 mln zł Spośród 163 zgłoszonych ofert dofinansowanie otrzymało aż 108 projektów o łącznej wartości blisko 970 tys. zł.
Nasza jednostka uzyskała dofinansowanie w kwocie 10 000 zł z tytułu ,,Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, w tym upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla oraz promowanie stosowania czujników czadu i dymu jako skutecznych narzędzi zwiększających bezpieczeństwo w gospodarstwach domowych,,
Miasto Jędrzejów