OSP Pomysk Wielki

OSP Pomysk Wielki Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od OSP Pomysk Wielki, Organizacja społeczna, Główna 28, Pomysk Wielki.

31/03/2026

MILONI Mateusz Nowotnik
Dziękujemy za słowa uznania!
Jest dokładnie tak, jak następnego dnia po zdarzeniu w rozmowie z Tobą powiedział Wojtek - od tego właśnie jesteśmy, czujemy powołanie dlatego wzięliśmy na siebie obowiązek pomagania ludziom w nagłych, najczęściej nieprzewidzianych zdarzeniach o każdej porze dnia i nocy!
SZACUN również dla Ciebie za zachowanie "zimnej krwi" w obliczu realnego niebezpieczeństwa, szybkie powiadomienie służb ratowniczych i działania w początkowej fazie przed naszym przyjazdem!
Pozdrawiamy!

14/02/2026
Miniony rok 2025 był dla naszej jednostki bardzo intensywny.Zapamiętamy go jako czas wielu wyzwań i wspólnych doświadcze...
06/01/2026

Miniony rok 2025 był dla naszej jednostki bardzo intensywny.

Zapamiętamy go jako czas wielu wyzwań i wspólnych doświadczeń oraz mnóstwa pięknych chwil.

W prezentowanej statystyce nie chodzi o rywalizację ani o porównywanie, która jednostka miała więcej czy mniej wyjazdów, ponieważ nie mamy wpływu na rodzaj oraz lokalizację występowania zdarzeń do których jesteśmy dysponowani. Każdy z nas wstąpił do OSP z potrzeby i chęci niesienia pomocy innym - wierzymy, że realizujemy tę misję najlepiej, jak potrafimy. Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzacie.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają — Wasze wsparcie daje nam siłę i motywację do dalszego działania.

W Nowym 2026 roku składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, niech ten rok przyniesie same radosne chwile oraz sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym.

Druhny i druhowie OSP w Pomysku Wielkim

10/06/2025

W najbliższą sobotę, 14 czerwca w Rekowie w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych rywalizować będzie 1️⃣0️⃣młodzieżowych drużyn pożarniczych 🔥🚒 (6 chłopięcych i 4 dziewczęcych)
Więcej: https://www.bytow.pl/Zawody-gminne-OSP-2025,47,2912

Uroczyste obchody 80-lecia OSP Pomysk Wielki oraz 30-lecia nadania sztandaru i poświęcenie nowego ciężkiego samochodu ra...
19/05/2025

Uroczyste obchody 80-lecia OSP Pomysk Wielki oraz 30-lecia nadania sztandaru i poświęcenie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

W sobotę 17 maja 2025 roku odbyły się uroczyste obchody 80-lecia istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomysku Wielkim oraz 30-lecia nadania jej sztandaru. Pomimo chłodnej i deszczowej pogody, wydarzenie zgromadziło licznych, zaproszonych gości, mieszkańców oraz przedstawicieli jednostek OSP z całej gminy Bytów, którzy wspólnie świętowali ten wyjątkowy jubileusz.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem do kościoła parafialnego przy akompaniamencie Orkiestry dętej „A me jesme naszi” z Kaszub. Mszę świętą w intencji strażaków odprawili, proboszcz parafii ks. Wojciech Hapka oraz kapelan strażaków ks. Czesław Narloch.

Po powrocie z kościoła przed remizą odbył się uroczysty apel. Dowódcą uroczystości był druh Mateusz Piechowski, a przeglądu pododdziału dokonał członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Warszawie – druh Wojciech Megier.
W wydarzeniu uczestniczyły wszystkie jednostki OSP z gminy Bytów wraz z pocztami sztandarowymi, oraz zaprzyjaźnione sąsiednie jednostki z Żukówka, Jamna i Niedarzyna.

Burmistrz Bytowa Ireneusz Gospodarek wręczył symboliczny akt przekazania nowego samochodu.

Jubileusz był także doskonałą okazją do wręczenia licznych odznaczeń i wyróżnień. Sztandar OSP Pomysk Wielki został uhonorowany Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, w uznaniu za wieloletnią, ofiarną działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej i służby społeczeństwu.

Indywidualne odznaczenia "Za Zasługi dla Pożarnictwa" otrzymali:
- Złota odznaka – druh Wojciech Stolc,
- Srebrna odznaka – druh Michał Hemmerling,
- Brązowa odznaka – druhowie Filip Nowak, Mateusz Piechowski, Michał Fusiek, ks. Czesław Narloch,
- Odznaka "Strażak Wzorowy" – druhna Anna Treder.

Wręczono również odznaki dla seniorów i aktywnym druhom "Zasłużony dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego":

Złotą odznakę otrzymali:
- druh Marian Boroń,
- druh Mieczysław Pawłowski,
- druh Marian Treder,
- druh Jan Treder.

Srebrną odznaką wyróżniono:
- druha Jana Klasę,
- druha Mariana Filosek,
- druha Ireneusza Tredera,
- druha Andrzeja Kiełpińskiego.

Brązowe odznaki trafiły do aktywnych druhów:
- druha Karola Stolca,
- druha Dawida Kiełpińskiego,
- druha Michała Tredera.

Podczas przemówienia druh Prezes Jan Treder przedstawił historię jednostki, która sięga 1945 roku. To właśnie wtedy, tuż po zakończeniu II wojny światowej, z potrzeby bezpieczeństwa i solidarności lokalna społeczność powołała do życia Ochotniczą Straż Pożarną w Pomysku Wielkim.
Historia remizy i wyposażenia

Prezes jednostki przedstawił również historię rozwoju remizy i wyposażenia OSP. Remiza została wybudowana na początku lat 60. jako budynek parterowy z jednym garażem. W latach 70. obiekt rozbudowano o 1 piętro, gdzie mieściła się klubokawiarnia, a na parterze powstały dwa boksy garażowe. W ostatnich latach budynek przeszedł gruntowną modernizację – przebudowano dach, zamontowano instalację fotowoltaiczną, wymieniono źródła ciepła na ekologiczne, ocieplono ściany, wykonano nową elewację i przebudowano część garażową.

W zakresie wyposażenia, już w 1967 roku jednostka otrzymała pierwszy samochód pożarniczy – używanego Stara 25, który druhowie nazwali „Babcią”. Służył on do 1996 roku. Następnie OSP otrzymała nowy wóz na podwoziu Stara 266 z napędem 6x6, który służył do 2014 roku. Wówczas zastąpił go średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes Atego 4x4. Obecnie jednostka poświęciła i wprowadziła do podziału bojowego ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania P420.

Ważne daty i działalność na przestrzeni lat

W 2001 roku druhowie z Pomyska Wielkiego uczestniczyli przez ponad tydzień w działaniach ratowniczo-gaśniczych podczas tzw. „Powodzi Tysiąclecia” w Gdańsku.
W tym samym roku jednostka została oficjalnie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). W sierpniu 2017 roku przez wiele dni strażacy uczestniczyli w usuwaniu skutków wichury, porządkowaniu powalonych drzew, zabezpieczaniu zerwanych dachów, czy ewakuacji poszkodowanych osób z nad jeziora Mausz.

OSP Pomysk Wielki to dziś prężnie działająca jednostka, która posiada zarówno młodzieżowe, jak
i dorosłe drużyny pożarnicze – złożone z chłopców
i dziewcząt, które w zawodach gminnych, czy powiatowych wielokrotnie zajmowały czołowe, niejednokrotnie pierwsze miejsca. Obecnie jednostka liczy 41 strażaków, z czego 29 posiada odpowiednie przeszkolenie i dopuszczenie do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Podziękowania

Prezes jednostki skierował szczególne podziękowania do kierowców, prezesów, naczelników i seniorów – zarówno tych aktywnych, jak i tych, którzy odeszli na wieczną służbę. Wyraził również uznanie dla wszystkich druhów i druhen za ich nieocenioną działalność, poświęcenie oraz trud włożony
w szkolenie nowych pokoleń strażaków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, mieszkańcom i druhom, którzy swoją obecnością uświetnili to wydarzenie, a mimo niesprzyjającej pogody wspólnie z nami świętowali ten doniosły jubileusz.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomysku Wielkim ma zaszczyt zaprosić mieszkańców na uroczyste obchody 80-lecia Jedn...
09/05/2025

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomysku Wielkim ma zaszczyt zaprosić mieszkańców na uroczyste obchody 80-lecia Jednostki Operacyjno - Technicznej OSP Pomysk Wielki.
Święto będzie połączone z przekazaniem i włączeniem do podziału bojowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz z obchodami
30-lecia nadania sztandaru naszej jednostce.

Uroczystość odbędzie się w sobotę 17 maja 2025 roku, rozpocznie się o godzinie 14:00 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Pomysku Wielkim.

Następnie o godzinie 15:00 odbędzie się uroczysty apel przed remizą OSP.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania tego wyjątkowego dnia, który jest wyrazem naszej wdzięczności, tradycji i służby dla lokalnej społeczności.

Prezes OSP Pomysk Wielki
Jan Treder

19/03/2025
19/03/2025
01/03/2025

SIŁA MIĘŚNI DLA KAZIKA! 🔥🚒
Przystąpiliśmy do akcji , do której nominowały nas jednostki OSP Ugoszcz i OSP Półczno. W ramach wyzwania przeciągnęliśmy nasz 19-tonowy wóz strażacki pokazując, że nie ma rzeczy niemożliwych, wystarczy tylko chcieć! A chcieć, to móc! 💪

Wyzwanie przekazujemy dalej i nominujemy:
🚒 JRG nr 1 z Powiatowa PSP Bytów
🚒 OSP Sierzno
🚒 OSP Zapceń
Zasady wyzwania:
1. Przeciągnijcie wóz strażacki – Waszym zadaniem jest przeciągnięcie wozu strażackiego na odległość minimum 5 metrów przy użyciu siły mięśni.
2. Nominujcie kolejne jednostki – Po wykonaniu wyzwania wybierzcie 3 nowe jednostki i dajcie im 48 godzin na odpowiedź.
3. Wpłata na zbiórkę – prosimy o dobrowolną wpłatę na zbiórkę dla Kazika
4. Podzielcie się nagraniem – Udostępnijcie film z wykonania wyzwania na swoich profilach.
📌 Liczy się każda pomoc! Zachęcamy wszystkich do wpłat na zbiórkę:
👉 https://www.siepomaga.pl/kaziu-sromek
Razem możemy więcej! Kazik, trzymamy za Ciebie kciuki! 💪❤️📢

Adres

Główna 28
Pomysk Wielki
77-121

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy OSP Pomysk Wielki umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij