Stowarzyszenie "Centrum Edukacji Muzycznej",
ul. Sala 8 A
Centrum Edukacji Muzycznej jest stowarzyszeniem, zarejestrowanym w Sądzie Rejonowym IX Wydział Gospodarczy dnia 29 lipca 2004 r. Działa na warunkach państwowych i według programów nauczania Artystycznych Ognisk Muzycznych występujących licznie w Polsce i w innych państwach od wielu lat. Nauka jest odpłatna. Zasad
niczym celem działalności Ogniska jest:
- kształcenie muzyczne dzieci, młodzieży i dorosłych
- krzewienie kultury muzycznej
-wychowanie słuchaczy na estetycznych i wrażliwych odbiorców sztuki muzycznej
- przygotowanie szczególnie uzdolnionych słuchaczy do dalszego kształcenia w szkolnictwie muzycznym
Realizacja celów Ogniska następuje poprzez:
- organizowanie i prowadzenie zajęć muzycznych (indywidualnych i grupowych)
- szerokie propagowanie sztuki muzycznej wśród lokalnej społeczności oraz współdziałanie w tym zakresie z placówkami oświatowymi, instytucjami i organizacjami
Cykl nauczania w Ognisku realizowany jest następująco:
1) Uczestnicy w wieku od 6 roku życia do 13 roku życia - cykl sześcioletni
2) Młodzież i dorośli od 13 roku życia do 70 lat - cykl czteroletni
Ognisko muzyczne podzielone jest na poszczególne sekcje:
- instrumenty strunowe (gitara klasyczna, gitara elektryczna, gitara basowa, ukulele, wiolonczela, skrzypce)
- instrumenty klawiszowe (fortepian, keyboard, akordeon)
- instrumenty perkusyjne (perkusja)
Uczniowie biorą czynny udział w koncertach organizowanych lub współorganizowanych przez Ognisko Muzyczne, takich jak:
-koncerty semestralne
- występy gościnne na Dni Polkowic, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
-imprezy okolicznościowe dla lokalnej społeczności organizowane przez PCA
- udział w festiwalach muzycznych
W naszej placówce stawiamy na profesjonalizm i jak najwyższy poziom nauczania, dlatego możesz być pewny, że dołożymy wszelkich starań, aby nasi uczniowie zdobyli możliwie najwięcej wiedzy praktycznej jak i teoretycznej. Wysoko wykwalifikowana kadra, ciekawe zajęcia dostosowane do potrzeb uczniów to dla nas sprawa najważniejsza. Nasi nauczyciele posiadają nie tylko wykształcenie muzyczne, ale na co dzień pracują w instytucjach kulturalnych, szkołach muzycznych, szkołach podstawowych i przedszkolach, grają w zespołach, orkiestrach, tworzą muzykę, która stanowi ich pasję. Tą pasją chcemy się podzielić z naszymi uczniami i zaszczepić w nich miłość do muzyki. Lekce odbywają się 45 minut 1x w tygodniu
Można zapisać się na miesiąc próbny, i po miesiącu podpisuje się umowę kontynuowania nauki do końca roku szkolnego. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra:
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku
Uczymy muzykę klasyczną, pop, rock. Tabulatury dla gitarzystów i basistów. Dla perkusistów nauka piosenek takich zespołów jakie lubią.