13/11/2025
Pewnie każdy w Polsce wie, że dwa dni temu z okazji Dnia Niepodległości w Warszawie odbył się marsz narodowców, w którym udział wzięli m.in. prawicowi politycy, z Prezydentem RP* włącznie. Wśród zebranych byli także członkowie młodzieży wszechpolskiej**, którzy na marsz przynieśli wieeeelki baner widoczny na zdjęciu.
Czy Wy widzicie to, co my? Bo nas on lekko rozbawił :D
I nie możemy powstrzymać się od komentarza xD
Po pierwsze – tak, niektóre z nas mają psiecka, ale one nie płaczą (jak ma to miejsce na załączonym obrazku) i mają szczęśliwe życia. Traktujemy je jak członków rodziny, przytulamy, dbamy o nie i regularnie chodzimy z nimi do weta. Najczęściej śpią pod kocykiem albo kołderką na kanapie lub w łóżku. I z własną podusią. Raczej wózkiem dziecięcym nie jeżdżą, a jeśli nawet, to kto nam zabroni ;)
Po drugie – wyjątkowo się zgadzamy z przekazem płynącym z banera! Tak! Demografia jest przyszłością! Jak każda inna nauka! Nas jednak rozbawiło to, że wszechpolska ferajna nie ogarnęła, że demografia nie jest tożsama z dodatnim przyrostem naturalnym, o który z pewnością im chodziło :D Jakby nie było, demografia ma znacznie szerszy zakres! Jak podaje Wikipedia:
Demografia – dziedzina nauki zajmująca się powstawaniem, życiem i przemijaniem społeczności ludzkiej. Obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: przyrost naturalny, migracje, struktura społeczna (wiek, płeć, przynależność zawodowa, narodowość, wyznanie) oraz ich rozmieszczenie przestrzenne i oddziaływania społeczne i socjologiczne.
Mamy nadzieję, że twórcy banera oraz cała reszta tej bańki pójdą za swoim przekazem i zaczną się uczyć
______________________________________________
* duże litery z szacunku dla urzędu, a nie dla Batyra
** małe litery specjalnie jako wyraz naszego kompletnego braku szacunku dla ich działalności
Zdjęcie pobrałyśmy z internetu, niestety nie znamy autora – jeśli się zgłosi, edytujemy post i poinformujemy kto je wykonał.